RESULTAT
Luciaspelen 2019-12-13/15
Sätrahallen, Stockholm
IFK Lidingö Friidrott
Uppdaterad: 2019-12-14 11:12
 
M 1500m
Final13 dec 
Julius Mördrup02IFK Lidingö 4:12.78   
Alexander Davidsson Eriksson04Danderyds SK 4:50.01   
Martin Larsson71IKJ Haninge 6:20.39   
David Århammar02IFK Lidingöbröt   


K 1500m
Final13 dec 
Wilma Nordgren03Hammarby IF 5:10.21   
Clara Lidén03Hammarby IF 5:12.07   
Estelle Strand04IFK Lidingö 5:20.52   
Albertina Brandt03Hammarby IF 5:22.49   
Liva Gustavsson01Spårvägens FK 5:25.91   


P/F17 4 x 200m
Finalheat 113 dec 
IFK Lidingö 1Tyra Tunander Cedrenius
Victor Björk
Edda Chin Nygårds
Melker Carlens

1:44.353   
Hanvikens SK 2 RosaElla Bennett-04
Adam Eriksson-04
Emma Walfridsson-04
Axel Månsson-04

1:49.835   
Hellas FK




ej start-   
Turebergs FK 2 Lorena Guzman -04
Valter Kjellgren -04
Karin Andersson Berger -04
Hugo Winther -04

ej start-   

Finalheat 213 dec 
Turebergs FK 1 Emma Carlsson -05
Esbjörn Eriksson -03
Moa Nyström -03
Hugo Liljegren -03

1:41.091   
Hanvikens SK 1 RosaKarin Bengtsson-04
Casper Gustavsson-04
Thea Katsoulaki 04
Oscar Niklasson-04

1:41.232   
Tullinge FF 1Anelia Danielsson 04
Kenan Kuru 04
Pritha Routh 06
Albert Söderqvist 05

1:49.064   
Ifk Lidingö




ej start-   


P/F15 4 x 200m
Finalheat 113 dec 
Hanvikens SK 2 Ida Tuving -05
Emil Kågström-Tyboni -06
Wilja Hagström
Linus Fondin-05

1:51.0411   
IFK Lidingö 2 05 vitTyra Hedin
Karl Ader Berg
Helena Hvalgren
Linus Barenstedt

1:54.2713   
Bromma IF, 3Olivia Holmström
Enzo Öhman
Sofia Petry
Oscar Bodegård

2:00.3817   
Danderyds SK Linnea Husberg -06
Ludwig Holzapfel -06
Natalie Reigo -06
Noah Busch -05

2:06.9719   

Finalheat 213 dec 
Täby IS 2Rut Grufman
Victor Tjeder
Vilma Stulpen
Edvin Sidwall

1:51.0310   
Turebergs FK 2 06Emilia Nielsen -06
Gustav Källström -06
Annie Grindange -06
Vincent Källström -06

1:54.6614   
Hanvikens SK 3 Alice Arvidsson -06
Ville Rennemark -06
Agnes Alm
Jonathan Hurtig -05

1:59.0516   
IFK Lidingö




ej start-   

Finalheat 313 dec 
Spårvägens FK 1 05-06Evelina Sparf -05
Oliver Ericsson -06
Rebecka Hall -05
Konrad Sundbom Kopparberg -05

1:45.762   
IFK Lidingö 1 05 blåHjördis Bäckman
Elias Bouloussa
Mellanie Neudinger Nellmer
Anton Hellstrand Helleberg

1:46.463   
Turebergs FK 1 06Ida Chrifi -06
Jakob Semb Josefsson -06
Elsa Kagevik -06
John Bäck -06

1:49.596   
Lidingö, IFK 1 06 3Lova Mattsson
Wilhelm Psilander
Isabelle Ahmné
Karl Ottfalk

1:56.0315   

Finalheat 413 dec 
Hässelby SK 1 Löpgr1Linn Adolfsson -06
Alex Hägg -06
Hannah Kinane -06
Samuel Berhane -05

1:49.667   
Bromma IF 2Michelle Funck
Filip Olsson
Agnes Isenberg Erlandson
Kim Wingren

1:49.768   
Huddinge AIS 1 2006Clara Unnerud Wallhagen -06
Emil Klockar -06
Lisa Bäckdén -06
Vilmer Säll

2:00.4418   

Finalheat 513 dec 
Bromma IF 1Ophelia Viirman
David Carlson
Lisa Appelquist
Filip Ekström

1:45.091   
Spårvägens FK 2 05-06Ebba Hasselgren Svensson -05
Gustav Hellsten -05
Olivia Bruzelius -05
Jacob Nilsson 05

1:47.254   
Hanvikens SK 1 Felicia Renman
Marcus Julin-05
Emma Fogdö - 06
Christoffer Bergkvist -05

1:47.665   

Finalheat 613 dec 
Täby IS 1Emilia Hermansson
Anton Höglund
Eleonora Wahlin
Wilmer Klintorph

1:50.699   
Spårvägens FK 3 05-06Kristelle Grahn -06
Vidar Pege -06
Em Lindstedt -06
Erik Andersson -06

1:52.0612   
Tullinge FF Pritha Routh 06
Albert Söderqvist 05
Alicia Nordmark Niska 06
Ida Widlund 06

1:52.23-   


P/F13 4 x 200m
Finalheat 113 dec 
Mälarhöjdens IK Judith Nielsén
Nils Sundström
Zeinab Mabrouk
Olle Willner

1:54.963   
Hammarby IF 1 Team07Simone Moverare
Hannes Johansson
Anna Bergin
Anton Roslund

1:57.054   
Hanvikens SK 14 PF13Julie Lunde
Bruno Lönnerstam -08
Maja Sigerstad -08
Alfred Eriksson -07

2:14.0727   
Huddinge AIS -05 lag 2




ej start-   
Spårvägens FK 1




ej start-   

Finalheat 213 dec 
Hammarby IF 2 Team07Matilda Borg
Simon Ek-Linterius
Ella Johansson
Vilmer Karlsson

1:51.391   
IFK Lidingö 2 07 blåClaire Berggren
Daniel Larsson
Vera Oskarsson
Pontus Lindskog

2:00.266   
Mälarhöjdens IK 2 Ofelia Theofilaktou
Daniel Rasool
Iris Emanuelsson
Carl-Axel Falck

2:06.1718   
Spårvägens FK 2Minna Fahlström
Audunn Kristjansson
Bea Humeur
Elias Skogberg

2:07.3019   
Hässelby SK, 1 PF13My Susenbeth
Adam Ekström
Matilda Forsander
Hugo Skymne

2:11.4525   

Finalheat 313 dec 
Huddinge AIS -07 Lag 2Alicia Gruvberger
Ebba Ahlerup
Isabelle Dahmén Kruppke
Alice Dahl

2:02.409   
Hammarby IF 3 Team07Linnéa Sillén
Mikael Söderborg
Lilly Ståhl
Theo Carlström Cousins

2:02.8010   
Tullinge FF Anastasia Rozhkova 07
Teresa Vallin 07
Nora Söderqvist
Agnes Parmhed

2:09.2222   
Hammarby IF 1 08:3Selma Pålsson 2008
Tim Bjurman 2009
Colette Morne 2008
Vincent Huselius 2008

2:20.7331   
Spårvägens FK 3




ej start-   

Finalheat 413 dec 
Turebergs FK 1 07 BlåSara Sjöstedt
Joar Eriksson
Beate Pott
Simon Lindström

1:52.282   
Danderyds SK




2:02.258   
Huddinge AIS -07 Lag 1Vendela Ceder
Valter Åsberg
Frida Sörqvist
Eric Björklund

2:03.0511   
Hammarby IF 5 Team07Alevtina Zholudieva
Elliot Lindqvist
Vasiliki Karlsson
Theo Wiklund-Frii

2:05.7015   
IFK Lidingö 1 08 blåIsabell Flanagan -08
Edvin Jacobsson -08
Leah Palmblad -08
Alex Ejendal -08

2:13.1826   

Finalheat 513 dec 
Turebergs FK 2 07 BlåVenla Engström
Alexander Mickelsson
Elin Runemar
Jakob Lennermark

1:58.305   
Mälarhöjdens IK 3 2008 2Elodie Öhlin
Theodor Dauner
Lana Asaad
Viktor Mélen

2:14.9328   
Hammarby IF 2 Team08Amanda Håkansson
Albin Wilgast
Idun Ekman
Tim Karmteg

2:15.4129   
IFK Lidingö




ej start-   
Bromma IF 2




ej start-   

Finalheat 613 dec 
Hammarby IF 1 Team08Edit Jansson
Theodor Håkansson
Elin Nordlund
Benjamin Wilkinson

2:03.2612   
Bromma IF 1Sofia Sahlén Martin -08
Oscar Halfwordson -08
Noomi Öhlund Karboub -08
Vilgot Didrikson -08

2:05.7116   
Hellas FK 1 Sätra1




ej start-   
Hässelby SK 2 Löpgr2




ej start-   
IFK Lidingö 3 08 blåLarla Nyman
Hugo Jansson -09
Klara Friman -08
Ruben Hart -08

ej start-   

Finalheat 713 dec 
Täby IS 6 Mix07Ebba Borglund -08
Vincent Ekberg -07
Alma Hallsten -07
Jacob Norsell -07

2:01.847   
Hanvikens SK 13 PF13Desirée Trolling
Rasmus Widlund Attersved -08
Iris Boqvist -08
Kevin Allo -07

2:05.9417   
IFK Lidingö 2 08 blåCarla Nyman -08
Hugo Jansson -08
Pella Kihlbaum -08
Tim Gabrielsson -08

2:09.9723   
Mälarhöjdens IK 2 2008 2Sigrid Tvede-Jensen
Viggo Bäckström
Noam Akiwumi
Joel Åkerborg

2:18.8930   
Hammarby IF 1 2008




ej start-   

Finalheat 813 dec 
Hanvikens SK 12 PF13Meja Lasenius -08
Oscar Johansson -08
Elsa Sandahl -08
Victor Gil -07

2:03.8714   
Täby IS 4 Mix07Emma Olofsson -07
Emil Söderberg -07
Sara Zigliara -07
Nils Hallsten -07

2:08.2420   
IFK Lidingö 1 07 vitMira Christeiernsson
Charie Liljegren
Robin De Paula
Vincent Arn

2:08.4321   
Hammarby IF 3 2008Maja Sallnäs
Albin Taube
Alva Artvin
Joakim Flygar Nibbler

2:27.1733   

Finalheat 913 dec 
Täby IS 5 Mix07Alma Hallsten
Vilgot Treskog -07
Ida Borglund -07
Jacob Rune -07

1:58.54-   
Hammarby IF 4 Team07Miriam Moverare
Noah Holmlund
Amilia Moverare
Quincy Hackett

2:03.8313   
Mälarhöjdens IK 1 2008 2Ester Wikfeldt
Noel Munkhammar
Judit Hagerfors
Jakob Mélen

2:10.6724   
Hässelby SK




ej start-   


P/F10-11 4 x 200m
Finalheat 113 dec 
Turebergs FK Leah Ssempasa -09
Carl Grindange -09
Freja Kagevik -09
Trausti Mar Dagsson -09

2:08.431   
Hammarby IF 1 09:1Selma Alassad-09
Anton Brundin-09
Emmy Lindblom-09
Jumanne Hackett-09

2:17.423   
IF Linnéa 2 Gwen Fagerström - 09
Tristan Hubendick Rekdal - 09
Blanca Eisensee - 09
Alexander Hulthén Gyllered - 09

2:17.724   
Danderyds SK 1




2:20.387   
Hässelby SK 1 Vilma Viklund -09
Ibrahim Umer Chaudhry -09
Meja Johansson -09
Wilmer Hägg -09

2:20.838   
Mälarhöjdens IK




ej start-   

Finalheat 213 dec 
Spårvägens FK 3Louise Wettersand
Matthias Lund
Annabelle Gröhn
Malcolm Lundin

2:11.49-   
Hammarby IF 2 09:1Linn Elsässer Haldin-09
Oliver Karlsson-09
Tyra Sternlind-09
Jonatan Borg-09

2:15.932   
IFK Lidingö 1 09 blåElsa Danielsson 09
Till Brockmann 09
Ebba Lindskog 09
Love Holgersson 09

2:19.886   
Danderyds SK 2




2:23.2310   
Hammarby IF 1 2009:5Agnes Roslund
Knut Andvaller
Ingrid Torssander
Morgan Källqvist

2:25.7212   
Mälarhöjdens IK 5Vera Neovius -09
Bruno Holmer -09
Laawa Wiklund-Bal -09
Alfred Lorentzon -09

2:26.8513   

Finalheat 313 dec 
IFK Lidingö 1 PF10Caroline Burwall
Alfred Nilsson White
Vera Arkinger
Oliver Taha

2:18.255   
Hammarby IF 2 2009:5Amanda Broberg Rydquist
Sebastian Stolt
Stella Carlsson
Karl Broberg Rydquist

2:20.54-   
Hellas FK 2 ÄlvsjöVally Grankvist
Nils Wennerström
Cajsa Sundén
Vincent Lundvall

2:31.8514   
Bromma IF Pixie Lento
Svante Rignell
Meja In De Betou
Ivar Olsson

ej start-   
Spårvägens FK 2




ej start-   

Finalheat 413 dec 
Mälarhöjdens IK 4Hilda Yong-Viklander -09
Samuel Härkegård Wulff-09
Lily Kylefjord -09
Anton Drufva -09

2:22.539   
IF Linnéa 1 Edit Nordlander -10
Nils Lindberg - 10
Klara Frimodt - 10
Max Unger - 10

2:25.3711   
IFK Lidingö




ej start-   
Hammarby 05 1




ej start-   
Spårvägens FK 1




ej start-   



© Track & Field, Christer Falk