RESULTAT mellan 08 dec och 10 dec
Luciaspelen 2017-12-8/10
Sätrahallen, Stockholm
IFK Lidingö Friidrott
Uppdaterad: 17-12-10 16:53


 
M 30m
9 dec 
Milo Wahlgren02AIK Friidrott 4.24
Elias Ketoja00Tampereen Urheilijat-38 4.24
Erik Ahlfont00Turebergs FK 4.28
Filip Nyström00Turebergs FK 4.28
Sebastian Nwosu00Täby IS 4.31
Marcus Hagerud02AIK Friidrott 4.34


M 300m
Finalheat 110 dec 
Magnus Nilsson72IFK Lidingö38.342
Peter Wallin71IFK Märsta38.484
Henrik Tegnér70Bromma IF40.917
Oscar Stenberg99Fredrikshofs FIDQ-Linjetramp

Finalheat 210 dec 
Tobias Rauch74IFK Märsta42.009
Patrick Neuendorff66IFK Märsta43.1411
Anders Toll61Uppsala LK43.3312

Finalheat 310 dec 
Dag Dacke65IFK Märsta39.796
Konstantin Avramidis86IFK Lidingö40.918
Ali Hussein99Akalla Run42.2210

Finalheat 410 dec 
Sebastian Nwosu00Täby IS37.511
Jesper Sjölund99Spårvägens FK38.473
Elias Ketoja00Tampereen Urheilijat-3838.825


P17 30m
Försök heat 19 dec 
Julius Lehto02Tampereen Urheilijat-38 4.37q
David Århammar02IF Linnéa 4.39q
Elias Lindahl01Täby IS 4.42q
Arttu Tuominen01Tampereen Urheilijat-38 4.42q
André Barroso Johansson02Hammarby IF 4.44q
Felix Olofsson02Mälarhöjdens IK 4.52
Leo Raksanyi02Mälarhöjdens IK 4.58

Försök heat 29 dec 
Milo Wahlgren02AIK Friidrott 4.22q
Marcus Hagerud02AIK Friidrott 4.28q
Markus Lantto01AIK Friidrott 4.29q
Mikael Agge02Hammarby IF 4.48
Josh Routh02Tullinge FF 4.51
Zack Strandell02Mälarhöjdens IK 4.68

Final9 dec 
Milo Wahlgren02AIK Friidrott 4.23
Markus Lantto01AIK Friidrott 4.26
Marcus Hagerud02AIK Friidrott 4.28
Julius Lehto02Tampereen Urheilijat-38 4.32
David Århammar02IF Linnéa 4.36
Elias Lindahl01Täby IS 4.41
André Barroso Johansson02Hammarby IF 4.41
Arttu Tuominen01Tampereen Urheilijat-38 4.46


P17 300m
10 dec 
Simon Martinsson01Österhaninge IF36.941
Robin Isaksson02IFK Lidingö38.113
Elias Lindahl01Täby IS38.444
Julius Mördrup02IFK Lidingö40.587

10 dec 
Arttu Tuominen01Tampereen Urheilijat-3839.646
Enzo Fors01Tyresö FK41.358
Arvid Brikell01Spårvägens FKDQ-Linjetramp

10 dec 
Julius Lehto02Tampereen Urheilijat-3837.582
Anton Sjölund01Spårvägens FK38.655
Sidrak Afework01Spårvägens FKDQ-Linjetramp


P17 600m
Final9 dec 
Julius Mördrup02IFK Lidingö 1:30.19
Samuel Nyström-Ohlin01Fredrikshofs FI 1:38.32


P17 Stav
9 dec 
Carl af Forselles01Hellas FK470
Tobias Solberg01Hässelby SK390


P17 Längdzon
10 dec 
André Barroso Johansson02Hammarby IF6,04
Robin Isaksson02IFK Lidingö6,00
Sidrak Afework01Spårvägens FK5,87
Arttu Tuominen01Tampereen Urheilijat-385,71
Felix Olofsson02Mälarhöjdens IK5,57
Arthur Abrahamsson 01Bromma IF5,54
Josh Routh02Tullinge FF5,47
Mikael Agge02Hammarby IF5,34
Enzo Fors01Tyresö FK5,14
10 Zack Strandell02Mälarhöjdens IK4,75


P15 60m
Försök heat 110 dec 
Viktor Wall03Tyresö FK 7.39q
Elias Lind03Hässelby SK 7.85q
George Maric03Täby IS 8.24
Hugo Holmlund03Tyresö FK 8.41
Edvin Olsson03Turebergs FK 8.87
Christopher Lundberg03Turebergs FK 8.97
Johan Sundgren03Huddinge AISej start

Försök heat 210 dec 
Oliver Ellström03IF Göta Karlstad 7.65q
David Thid03Tyresö FK 7.74q
Maximus Jansson03IFK Lidingö 7.76q
Tadesse Johansson03AIK Friidrott 7.93q
Jonatan Borg03Hammarby IF 7.97
Joakim Hellbratt03Huddinge AIS 8.47
Arvid Wändesjö03Tyresö FKej start

Försök heat 310 dec 
Niklas Wall03Tyresö FK 7.71q
Noah Bucht Wesslen03Hammarby IF 7.88q
Olive6 Näckros03AIK Friidrott 8.01
Anton Säll03Huddinge AIS 8.11
Gustav Nordenskiöld03Hellas FK 8.35
Albin Eriksson03Tyresö FK 9.05
George Maric03Täby ISej start

Final10 dec 
Viktor Wall03Tyresö FK 7.33
Niklas Wall03Tyresö FK 7.59
Oliver Ellström03IF Göta Karlstad 7.60
Maximus Jansson03IFK Lidingö 7.63
David Thid03Tyresö FK 7.78
Noah Bucht Wesslen03Hammarby IF 7.84
Tadesse Johansson03AIK Friidrott 7.87
Elias Lind03Hässelby SK 7.89


P15 1000m
Final10 dec 
Victor Björk03IFK Lidingö 2:46.321
Tadesse Johansson03AIK Friidrott 2:51.892
Albert Henriksson03Hässelby SK 2:57.343
Simon Öberg03Västerås FK 2:57.774
Gordon Eriksson Linder03AIK Friidrott 3:03.205
Adrian Jergmar03Boo IF 3:07.896
Sebastian Ljungberg03IFK Lidingö 3:16.527
Mikael Alm03IFK Tumba 3:16.798


P15 Häck 60m84 cm
Final9 dec 
Elias Lind03Hässelby SK 8.801
Oliver Ellström03IF Göta Karlstad 8.962
David Thid03Tyresö FK 9.123
Malte Fuchs Edberg03Bromma IF 9.264
Hugo Winther04Turebergs FK 9.295
Conor Hogan04Turebergs FK11.006
Casper Elliot03Huddinge AIS11.227
Arvid Wändesjö03Tyresö FKej start-


P15 Höjd
10 dec 
elliot Duvert03Turebergs FK178
Malte Fuchs Edberg03Bromma IF176
Neo Dahlfors03IF Triangeln172
David Thid03Tyresö FK170
Niklas Wall03Tyresö FK168
Oliver Ellström03IF Göta Karlstad164
Anton Säll03Huddinge AIS160
Albin Eriksson03Tyresö FK160
Elias Lind03Hässelby SK160
10 Viktor Wall03Tyresö FK156
11 Joakim Hellbratt03Huddinge AIS156
12 Martin Sundberg03Hammarby IF152
13 Oskar Törnvall03Hammarby IF148
13 Sebastian Ljungberg03IFK Lidingö148
15 Mikael Alm03IFK Tumba136
16 Christopher Lundberg03Turebergs FK136


P15 Stav
9 dec 
Malte Fuchs Edberg03Bromma IF330
Casper Elliot03Huddinge AIS310
Johan Sundgren03Huddinge AIS280
Guilhem Fulchiron04Hammarby IF240
Vincent Siwek04Nyköpings BIS230
Adrian Siwek05Nyköpings BIS230
Albin Eriksson03Tyresö FK210
Mikael Alm03IFK Tumba190
Nils Holm04Hammarby IF180
Max Österberg06Värmdö IFX


P15 Längd
9 dec 
Viktor Wall03Tyresö FK6,06
Oliver Ellström03IF Göta Karlstad5,69
Niklas Wall03Tyresö FK5,63
Elias Lind03Hässelby SK5,49
Teodor Borgius03Hammarby IF5,49
Maximus Jansson03IFK Lidingö5,42
David Thid03Tyresö FK5,34
Hugo Holmlund03Tyresö FK5,12
George Maric03Täby IS4,69
10 Joakim Hellbratt03Huddinge AIS4,56
11 Martin Sundberg03Hammarby IF4,49
12 Mikael Alm03IFK Tumba4,39


P15 Kula4.0 kg
10 dec 
Elias Lind03Hässelby SK13,47
Viktor Wall03Tyresö FK13,38
Pontus Lindell03Upsala IF11,78
Martin Sundberg03Hammarby IF11,08
Oskar Törnvall03Hammarby IF8,99


P14 60m
Försök heat 110 dec 
Oscar Niklasson04Hanvikens SK 8.00q
Kalle Aldskogius04Hammarby IF 8.10q
Ludvig Granberg04Huddinge AIS 8.30q
Olle Billgren04Hellas FK 8.37q
Walter Thornberg04AIK Friidrott 8.57
Tim Engqvist04IFK Tumba 8.61
Ludvig Wallén04Bromma IF 8.68
Elias Boman04Hässelby SK 8.75

Försök heat 210 dec 
Hugo Winther04Turebergs FK 8.06q
Linus Jonsson04Hässelby SK 8.08q
Alexander Davidsson Eriksson04Danderyds SK 8.83
Max Sundgren04Täby IS 8.84
Axel Månsson04Hanvikens SK 8.90
Elvis Olsén04Hässelby SK 9.00
Edvin Rappe04Turebergs FK 9.67
Ludvig Schönning04Hanvikens SK 9.97

Försök heat 310 dec 
Lucas Lindberg04Hässelby SK 8.06q
Filip Engström04Hammarby IF 8.46q
Joel Borrman04Huddinge AIS 8.53
Adam Eriksson04Hanvikens SK 8.70
Lukas Stenfors04Mälarhöjdens IK 8.80
Nathaniel Holder04Hanvikens SK 9.00
Valter Kjellberg04Turebergs FK 9.02

Final10 dec 
Oscar Niklasson04Hanvikens SK 8.04
Lucas Lindberg04Hässelby SK 8.05
Hugo Winther04Turebergs FK 8.06
Kalle Aldskogius04Hammarby IF 8.19
Ludvig Granberg04Huddinge AIS 8.42
Filip Engström04Hammarby IF 8.54
Olle Billgren04Hellas FK 8.59
Linus Jonsson04Hässelby SKej start


P14 1000m
Finalheat 19 dec 
Linus Jansson04SLK Oxelösund 2:59.981
Fabian Olin04Hässelby SK 3:05.212
Edvin hellstrand ahlkvist04Spårvägens FK 3:17.216
Milton Khoor04Spårvägens FK 3:48.199
Axel Månsson04Hanvikens SKej start-

Finalheat 29 dec 
Filip Engström04Hammarby IF 3:10.693
Tobias Pettersson04Hammarby IF 3:12.184
Conor Hogan04Turebergs FK 3:12.325
Olle Staaf04Linköpings GIF 3:17.507
Nils Holm04Hammarby IF 3:30.538


P14 Höjd
10 dec 
Alexander Ludwigs04Danderyds SK176
Oscar Niklasson04Hanvikens SK174
Olle Billgren04Hellas FK160
Ludvig Granberg04Huddinge AIS160
Rufus Arvén04AIK Friidrott156
Hugo Winther04Turebergs FK156
Walter Thornberg04AIK Friidrott152
Max Sundgren04Täby IS152
Kalle Aldskogius04Hammarby IF152
Alexander Davidsson Eriksson04Danderyds SK152
11 Elias Boman04Hässelby SK148
12 Lukas Stenfors04Mälarhöjdens IK140
13 Guilhem Fulchiron04Hammarby IF140
14 Vincent Siwek04Nyköpings BIS136
14 Valter Kjellberg04Turebergs FK136
16 Adam Eriksson04Hanvikens SK136


P14 Längd
10 dec 
Oscar Niklasson04Hanvikens SK5,54
Linus Jonsson04Hässelby SK5,29
Hugo Winther04Turebergs FK5,01
Joel Borrman04Huddinge AIS4,94
Alexander Ludwigs04Danderyds SK4,84
Lucas Lindberg04Hässelby SK4,66
Tim Engqvist04IFK Tumba4,64
Alexander Davidsson Eriksson04Danderyds SK4,51
Kalle Aldskogius04Hammarby IF4,43
10 Ludvig Granberg04Huddinge AIS4,42
11 Elias Boman04Hässelby SK4,40
12 Max Sundgren04Täby IS4,36
13 Valter Kjellberg04Turebergs FK4,33
14 Ludvig Wallén04Bromma IF4,30
15 Adam Eriksson04Hanvikens SK4,20
16 Nathaniel Holder04Hanvikens SK4,12
17 Elvis Olsén04Hässelby SK3,96
18 Axel Månsson04Hanvikens SK3,70
19 Guilhem Fulchiron04Hammarby IF3,69
20 Edvin Rappe04Turebergs FK3,59
21 Filip Engström04Hammarby IF3,27
22 Ludvig Schönning04Hanvikens SK2,98
23 Vincent Siwek04Nyköpings BIS1,35
Lukas Stenfors04Mälarhöjdens IKX


P14 Kula4.0 kg
9 dec 
Linus Jonsson04Hässelby SK11,26
Hugo Winther04Turebergs FK9,50
Elias Boman04Hässelby SK8,86
Kalle Aldskogius04Hammarby IF8,64
Tobias Pettersson04Hammarby IF7,69
Edvin Rappe04Turebergs FK7,10   0,00
Guilhem Fulchiron04Hammarby IF5,58


P13 60m
Försök heat 110 dec 
Albin Edgert05Täby IS 8.85
Nicklas Östlund05IFK Lidingö 8.94
Hugo Oweling05IFK Lidingö 9.02
Viktor Anheim05Täby IS 9.03
Viktor Zimmerman05Boo IF 9.10
Josef Lindberg05IF Linnéa 9.45
Liam Sandberg05Huddinge AISej start

Försök heat 210 dec 
Elias Bouloussaa05IF Linnéa 8.25q
Vidar Lind05Hässelby SK 8.60q
Linus Hasselkvist05Huddinge AIS 9.55
Alexander Arrelöv05Österhaninge IF 9.58
Marcus Julin05Hanvikens SK 9.64
Leo Håkansson05Hässelby SK10.45
Agaton Winfridsson05Huddinge AIS10.74

Försök heat 310 dec 
Oliver Chinapah Bergman05IF Linnéa 8.72
Filip Ekström05Bromma IF 8.79
Mindor Bergler05Hässelby SK 9.09
Vidar Mörk05Boo IF 9.12
Emil Nordgren05Österhaninge IF 9.21
Leo Wickert05Hässelby SK 9.87
Erik Lieback05Huddinge AIS 9.89

Försök heat 410 dec 
Joel Enander05Täby IS 8.29q
Fabian Mix05Täby IS 8.43q
Jakob Henningsohn05Hässelby SK 8.67
Adrian Siwek05Nyköpings BIS 8.78
Anton Hellstrand Helleberg05IFK Lidingö 8.82
Olle Skymne05Hässelby SK 9.06
Valter Käll05Hammarby IF 9.49

Försök heat 510 dec 
Noah Pimentel05IF Linnéa 8.67
Theodor Behring05Hässelby SK 9.07
Yannick Buchli05Täby IS 9.40
Victor Johnson05Bromma IF 9.51
Ludvig Davidsson05Hässelby SK 9.91
Ivar Björklund Forsen05Boo IF 9.92
Linus Fondin05Hanvikens SK10.24

Försök heat 610 dec 
Edvin Unger05IF Linnéa 8.20q
Victor Törnström05Danderyds SK 8.39q
Oscar Heaton05Huddinge AIS 8.85
Tim Forsberg05Huddinge AIS 8.87
Christian Varonen05Huddinge AIS 8.89
Kalle Ader Berg05IF Linnéa 9.67
Felix Elliot05Huddinge AIS10.47

Försök heat 710 dec 
Lucas Törnström05Danderyds SK 8.49q
Gabriel Dag05Västerås FK 8.64q
Nikolaj Jakshöj05Väsby IK 9.02
Linus Barenstedt05IFK Lidingö 9.12
Alexsander Heaton05Huddinge AIS 9.32
Isidor Okonor05Hanvikens SK 9.60
Joel Henebratt05Hässelby SK 9.65

Final10 dec 
Elias Bouloussaa05IF Linnéa 8.15
Edvin Unger05IF Linnéa 8.18
Joel Enander05Täby IS 8.21
Victor Törnström05Danderyds SK 8.38
Fabian Mix05Täby IS 8.40
Lucas Törnström05Danderyds SK 8.48
Vidar Lind05Hässelby SK 8.52
Gabriel Dag05Västerås FK 8.61


P13 800m
Final10 dec 
Fabian Mix05Täby IS 2:36.403
Josef Lindberg05IF Linnéa 2:48.397
Martin Hedin05Huddinge AIS 2:50.608
Victor Johnson05Bromma IF 2:51.489
Linus Fondin05Hanvikens SK 3:04.9110
Isidor Okonor05Hanvikens SKej start-
Agaton Winfridsson05Huddinge AISej start-
Alexsander Heaton05Huddinge AISej start-

Final10 dec 
Victor Törnström05Danderyds SK 2:28.711
Lucas Törnström05Danderyds SK 2:29.022
Vidar Mörk05Boo IF 2:36.864
Nicklas Östlund05IFK Lidingö 2:38.685
Hugo Oweling05IFK Lidingö 2:38.746
Tim Forsberg05Huddinge AISej start-
Oscar Heaton05Huddinge AISej start-
Alexander Arrelöv05Österhaninge IFej start-


P13 Häck 60m76 cm
Finalheat 19 dec 
Joel Enander05Täby IS 9.771
Victor Törnström05Danderyds SK10.142
David Carlson05Bromma IF10.353
Lucas Törnström05Danderyds SK10.444
Albin Edgert05Täby IS10.515
John Bäck06Turebergs FK10.818
Erik Taxell05Hässelby SK11.8513

Finalheat 29 dec 
Tim Forsberg05Huddinge AIS11.159
Alexsander Heaton05Huddinge AIS11.4010
Yannick Buchli05Täby IS11.7911
Oscar Heaton05Huddinge AIS11.8412
Liam Sandberg05Huddinge AIS12.2614
Valter Näslund05Hanvikens SK13.1817
Noah Pimentel05IF Linnéaej start-

Finalheat 39 dec 
Elias Bouloussaa05IF Linnéa10.696
Filip Ekström05Bromma IF10.817
Victor Johnson05Bromma IF12.3815
Linus Fondin05Hanvikens SK12.9016P.V.
Sami Boumedienne05IFK Lidingö13.1918
Joel Nyman05IFK Lidingö14.0719


P13 Höjd
9 dec 
Edvin Unger05IF Linnéa153
Fabian Gyldén-Svensson05IFK Lidingö148
Anton Hellstrand Helleberg05IFK Lidingö144
Joel Enander05Täby IS144
Nikolaj Jakshöj05Väsby IK140
Teodor Nyman05Hanvikens SK136
Victor Törnström05Danderyds SK136
Alexsander Heaton05Huddinge AIS136
Tim Forsberg05Huddinge AIS132
10 Filip Ekström05Bromma IF128
11 Adrian Siwek05Nyköpings BIS128
12 Albin Edgert05Täby IS128
12 Josef Lindberg05IF Linnéa128
14 Sami Boumedienne05IFK Lidingö128
15 Martin Hedin05Huddinge AIS123
16 Linus Fondin05Hanvikens SK118
16 Linus Hasselkvist05Huddinge AIS118
18 Victor Johnson05Bromma IF118
19 Valter Näslund05Hanvikens SK118
19 Felix Elliot05Huddinge AIS118
Joel Nyman05IFK LidingöX
Yannick Buchli05Täby ISX


P13 Längdzon
10 dec 
Gabriel Dag05Västerås FK5,23
Joel Enander05Täby IS4,95
Victor Törnström05Danderyds SK4,93
Filip Ekström05Bromma IF4,77
Tim Forsberg05Huddinge AIS4,69   4,56
Christian Varonen05Huddinge AIS4,69
Lucas Törnström05Danderyds SK4,67
August Calles05IFK Lidingö4,59
Noah Pimentel05IF Linnéa4,55
10 Oliver Chinapah Bergman05IF Linnéa4,51
11 Nikolaj Jakshöj05Väsby IK4,46
12 Nicklas Östlund05IFK Lidingö4,30
13 Elias Bouloussaa05IF Linnéa4,29
14 Adrian Siwek05Nyköpings BIS4,27
15 Oscar Heaton05Huddinge AIS4,24
16 Linus Barenstedt05IFK Lidingö4,23   4,05
17 Yannick Buchli05Täby IS4,23   3,92
18 Hugo Oweling05IFK Lidingö4,21
19 Anton Hellstrand Helleberg05IFK Lidingö4,18
20 Albin Edgert05Täby IS4,17
21 Teodor Nyman05Hanvikens SK4,06   4,02
22 Josef Lindberg05IF Linnéa4,06   4,00
23 Vidar Mörk05Boo IF4,06   3,99
24 Marcus Julin05Hanvikens SK3,97
25 Emil Nordgren05Österhaninge IF3,93
26 Alexsander Heaton05Huddinge AIS3,82
27 Viktor Zimmerman05Boo IF3,79
28 Victor Johnson05Bromma IF3,75
29 Martin Hedin05Huddinge AIS3,70
30 Ivar Björklund Forsen05Boo IF3,61
31 Erik Lieback05Huddinge AIS3,34
32 Felix Elliot05Huddinge AIS3,33
33 Linus Fondin05Hanvikens SK3,28
34 Agaton Winfridsson05Huddinge AIS2,89


P13 Kula3.0 kg
10 dec 
Fabian Mix05Täby IS11,33
August Calles05IFK Lidingö10,01
Joel Enander05Täby IS9,58
Robin Ringström05KFUM Örebro9,32
Victor Törnström05Danderyds SK8,88
Adrian Siwek05Nyköpings BIS8,25
Anton Hellstrand Helleberg05IFK Lidingö8,19
Filip Ekström05Bromma IF7,97
Lucas Törnström05Danderyds SK7,82
10 Leo Jordal05Huddinge AIS7,34
11 Valter Käll05Hammarby IF7,29
12 Albin Edgert05Täby IS7,21
13 Isak Storm05Mälarhöjdens IK7,11
14 Isidor Okonor05Hanvikens SK7,03
15 Christian Varonen05Huddinge AIS6,91
16 Emil Nordgren05Österhaninge IF6,78
17 Marcus Julin05Hanvikens SK6,66
18 Viktor Anheim05Täby IS6,60
19 Victor Johnson05Bromma IF6,40
20 Teodor Nyman05Hanvikens SK6,33
21 Linus Fondin05Hanvikens SK6,00
22 Agaton Winfridsson05Huddinge AIS4,80


P12 60m
Försök heat 110 dec 
Elias Kapell06Hammarby IF 8.64q
Filip Herre06Hammarby IF 8.86q
Noa Gustavsson06Spårvägens FK 9.27
Emil Kågström Tyboni06Hanvikens SK 9.32
Alexander Widman06IF Linnéa 9.46
Felix Tropan06Huddinge AIS10.19
Ruben Kjell06Mälarhöjdens IK11.36

Försök heat 210 dec 
Edvin Sidwall06Täby IS 8.85q
Simon Johannesson06IFK Lidingö 9.30
Gabriel Öhrner06Hammarby IF 9.55
Filip Cedérus06Huddinge AIS 9.57
Oskar Zetterling06Mälarhöjdens IK 9.90
Alfred Bergkvist06Huddinge AIS10.44
Viggo Popovic Normann06Mälarhöjdens IK10.77

Försök heat 310 dec 
Jonathan Edberg06Turebergs FK 8.83q
Ludvig Danielsson06Hanvikens SK 9.00q
Noah Oliveras06Mälarhöjdens IK 9.31
Oskar Sterner06Täby IS 9.47
Emil Klockar06Huddinge AIS 9.54
Benjamin Samuelsson06Hanvikens SK 9.91
Alexander Johansson06Huddinge AIS10.19

Försök heat 410 dec 
Karl Ottfalk06IFK Lidingö 8.99q
Olle Hart06IFK Lidingö 9.11
Filip Eriksson06IFK Lidingö 9.26
Mattias Nilsson06Hanvikens SK 9.48
Filip Seltén06Österhaninge IF 9.61
Henrik Avebäck06Hammarby IF 9.64
Joar Olsson06Hanvikens SK10.18

Försök heat 510 dec 
William Loqvist06Hammarby IF 8.61q
Elias Dahlström06Täby IS 9.00q
Oliver Sandberg06Huddinge AIS 9.28
Gustav Persson06Huddinge AIS 9.46
Erik Johannesson06IFK Lidingö10.31
Ludvig Blylod06Huddinge AIS10.38
Alfons Ek06Mälarhöjdens IK11.23

Final10 dec 
Elias Kapell06Hammarby IF 8.49
William Loqvist06Hammarby IF 8.63
Edvin Sidwall06Täby IS 8.72
Jonathan Edberg06Turebergs FK 8.88
Filip Herre06Hammarby IF 8.89
Ludvig Danielsson06Hanvikens SK 8.95
Elias Dahlström06Täby IS 9.00
Karl Ottfalk06IFK Lidingö 9.01


P12 800m
Finalheat 19 dec 
Karl Ottfalk06IFK Lidingö 2:23.261
Max Österberg06Värmdö IF 2:24.042
William Loqvist06Hammarby IF 2:34.684
Elliot Borgedahl07Täby IS 2:36.356
Alexander Hägg06Hässelby SK 2:41.978
Colin Evbidaru06Väsby IK 2:50.3712
Alfred Bergkvist06Huddinge AIS 3:06.4213

Finalheat 29 dec 
Filip Eriksson06IFK Lidingö 2:35.195
John Bäck06Turebergs FK 2:40.387
Leon Borgedahl06Täby IS 2:42.339
Lowe Barkvall.06Turebergs FK 2:42.7110
Filip Herre06Hammarby IF 2:47.5811
Viggo Popovic Normann06Mälarhöjdens IK 3:15.7015
Gustav Persson06Huddinge AISej start-

Finalheat 39 dec 
Hampus Englund06IFK Lidingö 2:34.223
Mattias Blomquist06IFK Lidingö 3:08.6514
Ludvig Blylod06Huddinge AIS 3:17.2716
Benjamin Gummérus06Täby IS 3:22.2117
Alexander Johansson06Huddinge AIS 3:25.2818
Ruben Kjell06Mälarhöjdens IK 3:30.6719


P12 Höjd
10 dec 
Jonathan Edberg06Turebergs FK145
Edvin Sidwall06Täby IS132
Ludvig Danielsson06Hanvikens SK132
Noah Oliveras06Mälarhöjdens IK132
Noa Gustavsson06Spårvägens FK132
Leon Borgedahl06Täby IS128
Olle Hart06IFK Lidingö128
Gabriel Öhrner06Hammarby IF128
Oskar Zetterling06Mälarhöjdens IK128
10 Filip Seltén06Österhaninge IF123
11 Oskar Sterner06Täby IS123
12 Oliver Sandberg06Huddinge AIS123
12 Filip Herre06Hammarby IF123
14 Emil Kågström Tyboni06Hanvikens SK123
15 William Loqvist06Hammarby IF118
16 Henrik Avebäck06Hammarby IF113
16 Emil Klockar06Huddinge AIS113
18 Joar Olsson06Hanvikens SK108
18 Alexander Johansson06Huddinge AIS108
20 Felix Tropan06Huddinge AIS108
21 Filip Cedérus06Huddinge AIS108
22 Alfred Bergkvist06Huddinge AIS103
22 Benjamin Samuelsson06Hanvikens SK103
24 Viggo Popovic Normann06Mälarhöjdens IK98


P12 Längdzon
10 dec 
Elias Kapell06Hammarby IF4,71   4,66
John Bäck06Turebergs FK4,71   4,48
Jonathan Edberg06Turebergs FK4,67
Edvin Sidwall06Täby IS4,54
Leon Borgedahl06Täby IS4,49
William Loqvist06Hammarby IF4,41
Filip Herre06Hammarby IF4,18
Elias Dahlström06Täby IS4,15
Noah Oliveras06Mälarhöjdens IK3,94
10 Tim Laurell06Hässelby SK3,93
11 Karl Ottfalk06IFK Lidingö3,90
12 Oliver Sandberg06Huddinge AIS3,85
13 Emil Klockar06Huddinge AIS3,83   3,72
14 Ludvig Danielsson06Hanvikens SK3,83   3,64
15 Emil Kågström Tyboni06Hanvikens SK3,71
16 Filip Cedérus06Huddinge AIS3,64
17 Alexander Johansson06Huddinge AIS3,52
18 Joar Olsson06Hanvikens SK3,50
19 Benjamin Samuelsson06Hanvikens SK3,42
20 Oskar Zetterling06Mälarhöjdens IK3,35
21 Alexander Widman06IF Linnéa3,31
22 Felix Tropan06Huddinge AIS3,22
23 Viggo Popovic Normann06Mälarhöjdens IK3,11
24 Ludvig Blylod06Huddinge AIS2,99
25 Alfons Ek06Mälarhöjdens IK2,94
26 Ruben Kjell06Mälarhöjdens IK2,58


P12 Kula3.0 kg
9 dec 
Elias Dahlström06Täby IS9,21
Elias Kapell06Hammarby IF9,09
Oliver Sandberg06Huddinge AIS8,64
Jonathan Edberg06Turebergs FK8,17
Mattias Nilsson06Hanvikens SK8,08
Felix Holmqvist06Hanvikens SK7,79
Colin Evbidaru06Väsby IK7,26
Hampus Englund06IFK Lidingö7,23
Emil Klockar06Huddinge AIS6,60
10 Leon Borgedahl06Täby IS6,48
11 Benjamin Gummérus06Täby IS6,24
12 Wilmer Klintorph Lidgren06Täby IS6,12
13 Alfred Bergkvist06Huddinge AIS5,93
14 Vilmer Säll06Huddinge AIS5,76
15 Filip Herre06Hammarby IF5,53
16 Mattias Blomquist06IFK Lidingö5,36
17 William Loqvist06Hammarby IF5,35
18 Alfons Ek06Mälarhöjdens IK5,30
19 Alexander Johansson06Huddinge AIS5,24
20 Viggo Popovic Normann06Mälarhöjdens IK5,15
21 Ruben Kjell06Mälarhöjdens IK4,87
22 Gustav Persson06Huddinge AIS4,14


P11 60m
Försök heat 19 dec 
Theodor Yngström07Mälarö SOK 8.83q
Olle Willner07Mälarhöjdens IK 8.85q
David Berglund07AIK Friidrott 8.93q
Simon Lindström07Turebergs FK 9.14q
Liam Dovander07Turebergs FK 9.17q
Noah Holmlund07Tyresö FK 9.75
Gustav Snis07Turebergs FK 9.86

Försök heat 29 dec 
Anton Roslund07Hammarby IF 9.12q
Fabian Svensson Almkvist07IFK Lidingö 9.69
Pontus Lindskog07IFK Lidingö 9.89
Dante Boman07Huddinge AIS 9.95
Irving Lind07Hässelby SK10.06
Sixten Ray Avander07Hammarby IF10.14
Victor Johansson07Hammarby IF10.49

Försök heat 39 dec 
Devin Laroussi07Spårvägens FK 9.26
David Rune07Mälarhöjdens IK 9.99
Karl Holmkvist07IFK Lidingö10.09
Christoffer Bélec07Hammarby IF10.56
Erik Herre07Hammarby IF10.89
Hugo Phragmen07Hammarby IF11.14
Quincey Hackett07Hammarby IFej start

Försök heat 49 dec 
Adrian Kylington07Hammarby IF 8.71q
Hannes Johansson07Österhaninge IF 9.37
Oscar Andersson07IFK Lidingö 9.51
Carl-Axel Falck07Mälarhöjdens IK 9.68
Filip Derezinski07Järfälla Friidrottsklubb 9.91
Theo Carlström Cousins07Hammarby IF 9.93
Daniel Rasool07Mälarhöjdens IK 9.95

Försök heat 59 dec 
Sascha Boumedienne07IFK Lidingö 9.08q
Valter Åsberg07Huddinge AIS 9.63
Simon Lööf07Hässelby SK 9.86
Mikael Söderborg07Hammarby IF10.20
Albin Von Knorring07Hässelby SK10.66
Alexander Larsson07Hammarby IF11.51

Final9 dec 
Adrian Kylington07Hammarby IF 8.71
Theodor Yngström07Mälarö SOK 8.76
David Berglund07AIK Friidrott 8.90
Olle Willner07Mälarhöjdens IK 8.97
Anton Roslund07Hammarby IF 9.23
Simon Lindström07Turebergs FK 9.27
Liam Dovander07Turebergs FK 9.40
Sascha Boumedienne07IFK Lidingöej start


P11 Höjd
9 dec 
Anton Roslund07Hammarby IF136
Sascha Boumedienne07IFK Lidingö132
Liam Dovander07Turebergs FK132
Adrian Kylington07Hammarby IF132
Simon Lindström07Turebergs FK128
David Berglund07AIK Friidrott123
Olle Willner07Mälarhöjdens IK123
Fabian Svensson Almkvist07IFK Lidingö123
Sixten Ray Avander07Hammarby IF118
10 Oscar Andersson07IFK Lidingö118
11 Noah Holmlund07Tyresö FK113
12 Gustav Snis07Turebergs FK113
12 Valter Åsberg07Huddinge AIS113
14 Theo Carlström Cousins07Hammarby IF108
14 Erik March07Spårvägens FK108
16 Erik Herre07Hammarby IF108
16 Filip Derezinski07Järfälla Friidrottsklubb108
18 Oliver Åkerberg07Hässelby SK108
18 Hannes Johansson07Österhaninge IF108
20 Alexander Larsson07Hammarby IF108
21 David Rune07Mälarhöjdens IK108
22 Daniel Rasool07Mälarhöjdens IK108
23 Carl-Axel Falck07Mälarhöjdens IK103
24 Karl Holmkvist07IFK Lidingö103
25 Hugo Phragmen07Hammarby IF103
26 Mikael Söderborg07Hammarby IF103
26 Quincey Hackett07Hammarby IF103
28 Albin Von Knorring07Hässelby SK98
29 Christoffer Bélec07Hammarby IF98
30 Pontus Lindskog07IFK Lidingö98


P11 Längdzon
9 dec 
Adrian Kylington07Hammarby IF4,71
David Berglund07AIK Friidrott4,58
Anton Roslund07Hammarby IF4,41
Simon Lindström07Turebergs FK4,34
Theodor Yngström07Mälarö SOK4,26
Olle Willner07Mälarhöjdens IK4,08
Liam Dovander07Turebergs FK4,07
Valter Åsberg07Huddinge AIS3,83
Oscar Andersson07IFK Lidingö3,68   3,64
10 Hannes Johansson07Österhaninge IF3,68   3,56
11 Pontus Lindskog07IFK Lidingö3,64
12 Noah Holmlund07Tyresö FK3,63
13 Dante Boman07Huddinge AIS3,59   3,56
13 Carl-Axel Falck07Mälarhöjdens IK3,59   3,56
15 Devin Laroussi07Spårvägens FK3,58
16 Filip Derezinski07Järfälla Friidrottsklubb3,54   3,40
17 Quincey Hackett07Hammarby IF3,54   3,27
18 Gustav Snis07Turebergs FK3,51
19 Mikael Söderborg07Hammarby IF3,45
20 Theo Carlström Cousins07Hammarby IF3,39
21 Vilgot Treskog07Täby IS3,37
22 Simon Lööf07Hässelby SK3,31   3,31
23 Christoffer Bélec07Hammarby IF3,31   3,28
24 Irving Lind07Hässelby SK3,29
25 Theodor Huhta07Mälarhöjdens IK3,26
26 Karl Holmkvist07IFK Lidingö3,19
27 Victor Johansson07Hammarby IF3,18
28 Erik March07Spårvägens FK3,16
29 Hugo Rietz07Täby IS3,15   3,09
30 David Rune07Mälarhöjdens IK3,15   3,08
31 Alexander Larsson07Hammarby IF3,13
32 Erik Herre07Hammarby IF3,10
33 Oliver Åkerberg07Hässelby SK3,09
34 Daniel Rasool07Mälarhöjdens IK3,05
35 Hugo Phragmen07Hammarby IF2,98
36 Albin Von Knorring07Hässelby SK2,75
37 Fabian Svensson Almkvist07IFK Lidingö2,73
Herman Predstrup07Huddinge AISX


P11 Kula2.0 kg
9 dec 
Tor Vilmar07Mälarhöjdens IK9,86
Theodor Huhta07Mälarhöjdens IK9,25
Filip Derezinski07Järfälla Friidrottsklubb8,99
Liam Dovander07Turebergs FK8,05
Olle Willner07Mälarhöjdens IK7,93
David Berglund07AIK Friidrott7,90
Simon Lindström07Turebergs FK7,65
Vilgot Treskog07Täby IS7,49
Theodor Yngström07Mälarö SOK6,99
10 Hugo Phragmen07Hammarby IF6,95
11 Christoffer Bélec07Hammarby IF6,74
12 Irving Lind07Hässelby SK6,64
13 Hannes Johansson07Österhaninge IF6,40
14 Victor Johansson07Hammarby IF6,34
15 Oscar Andersson07IFK Lidingö5,82
16 Theo Carlström Cousins07Hammarby IF5,78
17 Quincey Hackett07Hammarby IF5,72
18 Erik Herre07Hammarby IF5,60
19 Alexander Larsson07Hammarby IF5,38
20 Simon Lööf07Hässelby SK5,16
21 Oliver Åkerberg07Hässelby SK4,83


P10 60m
Försök heat 19 dec 
Hugo Jansson08IFK Lidingö 9.77q
Edvin Jacobsson08IFK Lidingö10.02q
Anton Johansson08Hammarby IF10.03q
Ruben Hart08IFK Lidingö10.03q
Levi Back08Turebergs FK10.13
Alec Lejnerborn08IFK Lidingö10.20
Victor Chinapah Bergman08IF Linnéa10.67
Nore Wennergren08Hässelby SK10.85

Försök heat 29 dec 
Oscar Johansson08Hanvikens SK 9.69q
Vincent Yllèn08Huddinge AIS 9.95q
Noel Sandberg08Huddinge AIS10.32
Viktor Melén08Mälarhöjdens IK10.45
David Lestaric08Huddinge AIS10.51
Norton Granqvist08Hässelby SK11.81
Algot Särnbrink08Huddinge AISej start

Försök heat 39 dec 
Axel Pålsson08IFK Lidingö 9.58q
Hugo Wistam08Hellas FK10.01q
Arvid Lööf08Hässelby SK10.21
Marcus Thors08Hässelby SK10.80
Andreas Grenebrant08Hässelby SK10.93
Lukas Berg08Hässelby SK10.98
Max Wördén08Hässelby SKej start

Försök heat 49 dec 
Victor Skoglund08Karlskoga FIF10.17
Anton Forsberg08IFK Lidingö10.18
Jakob Melén08Mälarhöjdens IK10.49
Filip Hesser08IFK Lidingö10.56
Philip Andersson08Hässelby SK10.80
Hannes Olsson08Hanvikens SK11.10
Julian Rohwedders08Mälarhöjdens IK11.17

Final9 dec 
Axel Pålsson08IFK Lidingö 9.45
Oscar Johansson08Hanvikens SK 9.66
Vincent Yllèn08Huddinge AIS 9.82
Hugo Wistam08Hellas FK 9.82
Hugo Jansson08IFK Lidingö 9.96
Ruben Hart08IFK Lidingö10.06
Edvin Jacobsson08IFK Lidingö10.14
Anton Johansson08Hammarby IF10.47


P10 Höjd
9 dec 
Axel Pålsson08IFK Lidingö121
Anton Forsberg08IFK Lidingö118
Victor Skoglund08Karlskoga FIF118
Edwin Larripa Taxell08Hässelby SK113
Viktor Melén08Mälarhöjdens IK103
Vincent Yllèn08Huddinge AIS103
Anton Johansson08Hammarby IF103
Filip Hesser08IFK Lidingö103
Fred Tolstoy08IFK Lidingö103
10 Levi Back08Turebergs FK103
11 Julian Rohwedders08Mälarhöjdens IK98
12 Jakob Melén08Mälarhöjdens IK98
12 Edvin Jacobsson08IFK Lidingö98
12 Ruben Hart08IFK Lidingö98
12 Andreas Grenebrant08Hässelby SK98
12 Oscar Johansson08Hanvikens SK98
Marcus Thors08Hässelby SKX
Norton Granqvist08Hässelby SKX
Arvid Eriksson08Mälarhöjdens IKX


P10 Längdzon
10 dec 
Hugo Jansson08IFK Lidingö3,78
Oscar Johansson08Hanvikens SK3,67
Levi Back08Turebergs FK3,59
Mateo Andersson09IFK Lidingö3,57
Axel Pålsson08IFK Lidingö3,55
Alec Lejnerborn08IFK Lidingö3,54
Edwin Larripa Taxell08Hässelby SK3,47
Anton Thonfors09IFK Lidingö3,39
Anton Forsberg08IFK Lidingö3,38
10 Victor Skoglund08Karlskoga FIF3,34
11 Anton Johansson08Hammarby IF3,30
12 Viktor Melén08Mälarhöjdens IK3,15
13 Vincent Yllèn08Huddinge AIS3,11
14 Algot Särnbrink08Huddinge AIS3,08
15 Edvin Jacobsson08IFK Lidingö3,02
16 Jakob Melén08Mälarhöjdens IK3,01
17 Filip Hesser08IFK Lidingö2,96
18 Andreas Grenebrant08Hässelby SK2,91   2,87
19 Victor Chinapah Bergman08IF Linnéa2,84
20 Noel Sandberg08Huddinge AIS2,83
21 David Lestaric08Huddinge AIS2,81   2,69
22 Julian Rohwedders08Mälarhöjdens IK2,81   2,17
23 Fred Tolstoy08IFK Lidingö2,71
24 Arvid Lööf08Hässelby SK2,70
25 Marcus Thors08Hässelby SK2,69
26 Lukas Berg08Hässelby SK2,68
27 Hannes Olsson08Hanvikens SK2,67   2,59
28 Philip Andersson08Hässelby SK2,58
29 Hugo Tammerlöv08IFK Lidingö2,46
30 Nore Wennergren08Hässelby SK2,43
31 Norton Granqvist08Hässelby SK2,25


P10 Kula2.0 kg
9 dec 
Ruben Hart08IFK Lidingö6,78
Andreas Grenebrant08Hässelby SK6,70
Axel Pålsson08IFK Lidingö6,69
Vincent Yllèn08Huddinge AIS6,55
Marcus Thors08Hässelby SK6,31
Edwin Larripa Taxell08Hässelby SK6,06
Levi Back08Turebergs FK5,82
Noel Sandberg08Huddinge AIS5,45
Hugo Jansson08IFK Lidingö5,34
10 Julian Rohwedders08Mälarhöjdens IK5,24
11 Anton Forsberg08IFK Lidingö5,17
12 Oscar Johansson08Hanvikens SK4,97
13 Fred Tolstoy08IFK Lidingö4,90
14 Hannes Olsson08Hanvikens SK4,86
15 Arvid Lööf08Hässelby SK4,76
16 Viktor Melén08Mälarhöjdens IK4,59
17 Filip Hesser08IFK Lidingö4,49
18 Norton Granqvist08Hässelby SK4,43
19 Jakob Melén08Mälarhöjdens IK4,36
19 Philip Andersson08Hässelby SK4,36
21 Lukas Berg08Hässelby SK4,18
22 Nore Wennergren08Hässelby SK4,09


P9 60m
Finalheat 19 dec 
William Gråman09Tyresö FK 9.221
Jonatan Borg09Österhaninge IF 9.522
Mateo Andersson09IFK Lidingö 9.553
Anton Thonfors09IFK Lidingö 9.774
Carl Grindange09Turebergs FK 9.905
Jamie Kinane09Hässelby SK10.038
Love Willen Holgersson09IFK Lidingö10.1210
Gustav Yngström09Mälarö SOKej start-

Finalheat 29 dec 
Alexander Hulthén Gyllered09IF Linnéa10.5614
Jhona Netzell Rosendahl09Mälarhöjdens IK10.9619
Jacob Ericson09Mälarhöjdens IK11.0421
Wilmer Hägg09Hässelby SK11.1322
Pontus Brantsberg09Hässelby SK11.2725
Tor Zettergren09Mälarhöjdens IK11.7129
Samuel Nilsson09Mälarhöjdens IK11.8832
Jacob Liedholm09IFK Lidingö12.8536

Finalheat 39 dec 
Jumanne Hackett09Hammarby IF 9.946
Alex Lundgren09IFK Lidingö10.007
Edvin Wedin09Turebergs FK10.8315
Sean Dovander09Turebergs FK10.9317
Herman2 Cronholm09IFK Tumba11.7330
Bruno Holmer09Mälarhöjdens IK11.8231
Emil Corlevi09IFK Lidingö12.1834
Henry Thore09IFK Lidingö12.2135

Finalheat 49 dec 
Simon Lundgren09IFK Lidingö10.109
Max Carning09IFK Lidingö10.4112
Henry Rune09IFK Lidingö10.9518
Philip Engel09IFK Lidingö11.0220
Wilhelm Brockmann09IFK Lidingö11.1823
Jonatan Gembicki09Mälarhöjdens IK11.4627
David Schindele09IFK Lidingö11.9333

Finalheat 59 dec 
Oskar Ahlstrand09Turebergs FK10.1811
Lewis Evbidaru09Väsby IK10.5313
Adrian Nogiec09Tyresö FK10.9216
Noah Swedin09IFK Lidingö11.2624
Kasper Orsvärn09IF Linnéa11.3026
Adam Berg09Mälarhöjdens IK11.5928
Eije Idrén09Hässelby SKej start-


P9 Kula
10 dec 
Anton Thonfors09IFK Lidingö6,88
Jumanne Hackett09Hammarby IF6,73
Wilmer Hägg09Hässelby SK6,58
Love Willen Holgersson09IFK Lidingö6,44
Alex Lundgren09IFK Lidingö6,23
William Gråman09Tyresö FK6,11
Oskar Ahlstrand09Turebergs FK5,62
Max Carning09IFK Lidingö5,58
Jacob Ericson09Mälarhöjdens IK5,51
10 Edvin Wedin09Turebergs FK5,16
11 Filip Thunell09IFK Lidingö5,06
12 Jonatan Borg09Österhaninge IF4,95
13 Viggo Hanikat09Spårvägens FK4,91
14 Carl Grindange09Turebergs FK4,79
15 Simon Lundgren09IFK Lidingö4,78
16 Henry Thore09IFK Lidingö4,67
17 Henry Rune09IFK Lidingö4,57
18 Philip Engel09IFK Lidingö4,44
19 Pontus Brantsberg09Hässelby SK4,21
20 Noah Swedin09IFK Lidingö4,10
21 Alexander Hulthén Gyllered09IF Linnéa3,80
22 Herman2 Cronholm09IFK Tumba3,66
23 Sean Dovander09Turebergs FK3,62
24 Tor Zettergren09Mälarhöjdens IK3,12
25 David Schindele09IFK Lidingö3,11
26 Jonatan Gembicki09Mälarhöjdens IK2,93


K 30m
Final9 dec 
Sara Hämäläinen97Tampereen Urheilijat-38 4.68P.V.
Merette Koskenniemi00Tampereen Urheilijat-38 4.84
Arlena Mikkonen97Tampereen Urheilijat-38 4.91
Jenni Kuisma97Tampereen Urheilijat-38 5.18
Sandra Hyttinen98Tampereen Urheilijat-38 5.21P.V.


K 300m
Finalheat 210 dec 
Amanda Eriksson00Spårvägens FK43.14
Sara Hämäläinen97Tampereen Urheilijat-3844.43
Merette Koskenniemi00Tampereen Urheilijat-3846.92
Jenni Kuisma97Tampereen Urheilijat-38DQLinjetramp


F17 30m
Försök heat 19 dec 
Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK 4.66q
Madeleine Aulio02IFK Lidingö 4.85q
Stiina Kokkonen02Tampereen Urheilijat-38 4.91q
Janika Jokinen02Tampereen Urheilijat-38 4.97q
Elisa Klemola02Tampereen Urheilijat-38 5.17
Siiri Heiskanen01Tampereen Urheilijat-38 5.30
Jasmiina Tuomiranta01Tampereen Urheilijat-38 5.30

Försök heat 29 dec 
Hanna Enlund01AIK Friidrott 4.57q
Agnes Ekman01AIK Friidrott 4.75q
Inga Willner02Mälarhöjdens IK 5.00q
Matilda Koponen01Tampereen Urheilijat-38 5.02q
Olivia Wirtavuori02Tampereen Urheilijat-38 5.10
Anniina Murtonen02Tampereen Urheilijat-38 5.13
Malika Ernström02Hellas FK 5.14

Final9 dec 
Hanna Enlund01AIK Friidrott 4.60
Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK 4.62
Agnes Ekman01AIK Friidrott 4.77
Stiina Kokkonen02Tampereen Urheilijat-38 4.93
Janika Jokinen02Tampereen Urheilijat-38 5.01
Inga Willner02Mälarhöjdens IK 5.02
Matilda Koponen01Tampereen Urheilijat-38 5.06
Madeleine Aulio02IFK Lidingöej start


F17 300m
Finalheat 110 dec 
Madeleine Aulio02IFK Lidingö43.322
Elisabeth Hvalgren02IFK Lidingö43.523
Kristina Hvalgren02IFK Lidingö46.906
Lisa Fröberg02IFK Lidingöej start-

Finalheat 210 dec 
Stiina Kokkonen02Tampereen Urheilijat-3844.474
Janika Jokinen02Tampereen Urheilijat-3845.015
Isabelle Pettersson03Tullinge FF47.117

Finalheat 310 dec 
Agnes Ekman01AIK Friidrott42.881
Siiri Heiskanen01Tampereen Urheilijat-3848.168
Malika Ernström02Hellas FKDQ-


F17 600m
Final9 dec 
Lisa Fröberg02IFK Lidingö 1:40.58
Elin Ekengren02Eskilstuna FI 1:41.06
Molly Freeman02Hammarby IF 1:43.17
Johanna Mickels02Eskilstuna FI 1:43.64
Siiri Heiskanen01Tampereen Urheilijat-38 2:09.94
Malika Ernström02Hellas FKbröt


F17 Höjd
10 dec 
Elin Träff01Åkersberga SK152
Madeleine Aulio02IFK Lidingö148
Vendela Wahlberg 02IFK Lidingö143


F17 Stav
9 dec 
Inga Willner02Mälarhöjdens IK230


F17 Längdzon
10 dec 
Bilge Kaya02Hellas FK5,34
Maja Åskag02Råby-Rekarne FIF5,24
Madeleine Aulio02IFK Lidingö5,18
Molly Freeman02Hammarby IF5,13
Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK5,07
Adama Diop02IF Linnéa4,99
Janika Jokinen02Tampereen Urheilijat-384,91
Elin Träff01Åkersberga SK4,79
Linnea Sjögren01Järfälla Friidrottsklubb4,73
10 Elisabeth Hvalgren02IFK Lidingö4,65   4,63
11 Stiina Kokkonen02Tampereen Urheilijat-384,65   4,61
12 Fredrika Pettersson02Hammarby IF4,64
13 Matilda Koponen01Tampereen Urheilijat-384,63
14 Vendela Wahlberg 02IFK Lidingö4,49   4,49
15 Viktoria Krogen01Råby-Rekarne FIF4,49   4,21
16 Olivia Wirtavuori02Tampereen Urheilijat-384,45
17 Kristina Hvalgren02IFK Lidingö4,41
18 Jasmiina Tuomiranta01Tampereen Urheilijat-384,11
19 Elisa Klemola02Tampereen Urheilijat-384,07
20 Anniina Murtonen02Tampereen Urheilijat-383,78


F15 60m
Försök heat 110 dec 
Katharina Gråman03Tyresö FK 8.06q
Isabelle Pettersson03Tullinge FF 8.80
Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK 9.15
Tove Widström03Täby IS 9.16
Elli Salonen03Tampereen Urheilijat-38 9.25
Alice Lind02Hanvikens SK 9.30
Alice Lind03Hanvikens SKej start

Försök heat 210 dec 
Alexandra Rosengren03Huddinge AIS 8.17q
Klara Avebäck03Hammarby IF 8.49q
Alma Flygt03Täby IS 8.50q
Kristina Dahlström03Täby IS 8.61q
Stacy Mushiete03Tampereen Urheilijat-38 8.84
Tove Gattberg03IFK Lidingö 8.98
Sarah Bracken 03Huddinge AIS 9.07

Försök heat 310 dec 
Alicia Löwhagen03Hammarby IF 8.37q
Rebecca Östergren 03Huddinge AIS 8.41q
Beata Edelholm03Hammarby IF 8.56q
Linn Harryson03Hammarby IF 8.83
Ida Åhlander03Hanvikens SK 9.29
Olivia Asp03IFK Tumba 9.59
Ella Nilsson03Hanvikens SK10.36
Rebecka Hagardt03IFK Lidingöej start

Final10 dec 
Katharina Gråman03Tyresö FK 7.93
Alexandra Rosengren03Huddinge AIS 8.02
Rebecca Östergren 03Huddinge AIS 8.38
Alicia Löwhagen03Hammarby IF 8.47
Kristina Dahlström03Täby IS 8.47
Klara Avebäck03Hammarby IF 8.50
Beata Edelholm03Hammarby IF 8.53
Alma Flygt03Täby ISej start


F15 1000m
Final10 dec 
Ingrid Jonsson03Hässelby SK 3:15.74
Wilma Nordgren03Österhaninge IF 3:21.19
Paola Palmblad Söderhielm03Täby IS 3:22.14
Elvira Bredin03Turebergs FK 3:23.41
Thyra Arnhult03IFK Lidingö 3:26.44
Clara Lidén03Hammarby IF 3:30.66
Albertina Brandt03Hammarby IF 3:35.71
Jonna Tanskanen98Tampereen Urheilijat-38 3:20.31


F15 Häck 60m76 cm
Finalheat 19 dec 
Katharina Gråman03Tyresö FK 9.031
Nicole Nyberg04Täby IS 9.102
Sara Winberg04Täby IS 9.183
Moa Granat04Vallentuna FK 9.504
Alma Flygt03Täby IS 9.615
Nora Lindahl04Täby IS 9.616
Emilia Neuhaus03IFK Växjöbröt-
Alannah Hellstadius04Hammarby IFej start-

Finalheat 29 dec 
Beata Edelholm03Hammarby IF 9.707
Rebecka Hagardt03IFK Lidingö10.098
Louise Eliasson04Bromma IF10.269
Tyra Cedrenius Tunander04IFK Lidingö10.3410
Ella Leino04Tampereen Urheilijat-3811.1411
Albertina Brandt03Hammarby IF11.7612
Alice Lind02Hanvikens SK11.9613
Alice Lind03Hanvikens SKej start-


F15 Höjd
10 dec 
Elvira Magnusson03IFK Tumba156
Alicia Löwhagen03Hammarby IF152
Elsa Eriksson03Upsala IF148
Linn Harryson03Hammarby IF143
Isabelle Pettersson03Tullinge FF138
Tove Widström03Täby IS138
Paola Palmblad Söderhielm03Täby IS138
Alma Flygt03Täby IS138
Emilia Neuhaus03IFK Växjö133
Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK133
11 Elli Salonen03Tampereen Urheilijat-38133


F15 Stav
9 dec 
Norah Lind05Tyresö FK270
Moa Skagerlund03Mälarhöjdens IK260
Alannah Hellstadius04Hammarby IF250
Rebecka Forsling04Huddinge AIS250
Sara Winberg04Täby IS240
Lana Lackanovic04Hammarby IF240
Amanda Eriksson04Huddinge AIS230
Moa Ivarsson03Huddinge AIS230
Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK230
10 Alessia Balla03Finspångs AIK220
11 Tove Widström03Täby IS220
11 Ida Absér03Huddinge AIS220
13 Kajsa Åsberg04Hammarby IF200
14 Filippa Almkvist03IFK Lidingö200
15 Ida Österberg04Värmdö IF190


F15 Längd
9 dec 
Katharina Gråman03Tyresö FK5,38
Alicia Löwhagen03Hammarby IF5,16
Alexandra Rosengren03Huddinge AIS5,07
Klara Avebäck03Hammarby IF4,96
Alma Flygt03Täby IS4,87
Emilia Neuhaus03IFK Växjö4,68
Beata Edelholm03Hammarby IF4,65
Elvira Magnusson03IFK Tumba4,50
Stacy Mushiete03Tampereen Urheilijat-384,27
10 Tove Widström03Täby IS4,19
11 Albertina Brandt03Hammarby IF4,16
12 Ines Lindberg03IF Linnéa4,15
13 Alice Lind02Hanvikens SK4,08
14 Moa Söderström03Järfälla Friidrottsklubb4,07
15 Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK4,04
16 Olivia Asp03IFK Tumba3,79
17 Ida Absér03Huddinge AIS3,78
18 Ida Åhlander03Hanvikens SK3,68


F15 Kula3.0 kg
10 dec 
Emilia Neuhaus03IFK Växjö11,35
Alexandra Rosengren03Huddinge AIS10,63
Sarah Bracken 03Huddinge AIS9,58
Alma Flygt03Täby IS9,40
Olivia Riddle03Hammarby IF8,97
Ines Lindberg03IF Linnéa8,94
Anu Lehtinen03Tampereen Urheilijat-388,80
Elli Salonen03Tampereen Urheilijat-388,71
Alice Lind02Hanvikens SK8,68
10 Tove Widström03Täby IS8,23
11 Elvira Magnusson03IFK Tumba8,13
12 Sofia Hammarwall03IFK Tumba8,06
13 Ella Nilsson03Hanvikens SK7,55
14 Paola Palmblad Söderhielm03Täby IS7,43
15 Olivia Asp03IFK Tumba6,15
16 Ida Åhlander03Hanvikens SK5,99


F14 60m
Försök heat 110 dec 
Vera Lindblad04Bromma IF 8.26q
Karin Bengtsson04Hanvikens SK 8.41q
Alannah Hellstadius04Hammarby IF 8.54
Josefin Bladh04AIK Friidrott 8.88
Tasa Scheele Bhatia04Täby IS 8.97
Linnea Frejd04Vallentuna FK 9.36
Maja Etxebeste Forsberg04IF Linnéa 9.70

Försök heat 210 dec 
Saga Hermundstad04IF Linnéa 8.40q
Nadija Vasylenko04Tampereen Urheilijat-38 8.51
Stella Andersson04Nyköpings BIS 8.64
Kajsa Åsberg04Hammarby IF 8.77
Emma Walfridsson04Hanvikens SK 9.08
Emelie Majby04IFK Lidingö 9.11
Ella Leino04Tampereen Urheilijat-38 9.31

Försök heat 310 dec 
Nora Lindahl04Täby IS 8.38q
Fanny Karlsson04Täby IS 8.45q
Lia Cederberg04Täby IS 8.50
Lana Lackanovic04Hammarby IF 8.53
Thea Katsoulaki04Hanvikens SK 8.60
Amanda Helgesson04Hanvikens SK 8.83
Emma Söderberg04Järfälla Friidrottsklubb 9.88

Försök heat 410 dec 
Lykke Iacobaeus04Värmdö IF 8.26q
Felicia Johansson04Hanvikens SK 8.46
Moa Granat04Vallentuna FK 8.53
Elin Snis04Turebergs FK 8.74
Thea Nilsson04Spårvägens FK 9.34
Elina Hellgren04Vallentuna FK 9.37
Filippa Gil04Hanvikens SK 9.46
Tyra Cedrenius Tunander04IFK Lidingöej start

Försök heat 510 dec 
Sophie Okejeme04Täby IS 8.18q
Sara Winberg04Täby IS 8.23q
Edda Chin Nygårds04IF Linnéa 8.70
Adja Stenson04Mälarhöjdens IK 8.83
Lizette Carlsson04Vallentuna FK 8.97
Mette Brands04Hellas FK 9.29
Ella Bennett04Hanvikens SKej start

Final10 dec 
Vera Lindblad04Bromma IF 8.19
Sara Winberg04Täby IS 8.22
Nora Lindahl04Täby IS 8.29
Sophie Okejeme04Täby IS 8.39
Lykke Iacobaeus04Värmdö IF 8.39
Karin Bengtsson04Hanvikens SK 8.46
Saga Hermundstad04IF Linnéa 8.47
Fanny Karlsson04Täby IS 8.49


F14 1000m
Finalheat 19 dec 
Louise Eliasson04Bromma IF 3:12.841
Amanda Helgesson04Hanvikens SK 3:13.562
Elina Hellgren04Vallentuna FK 3:26.026
Thea Katsoulaki04Hanvikens SK 3:32.527
Serafina Salmi04Tampereen Urheilijat-38 3:35.108
Felicia Johansson04Hanvikens SKej start-

Finalheat 29 dec 
Agnes Hanell04IFK Tumba 3:20.603
Ida Österberg04Värmdö IF 3:20.884
Lykke Iacobaeus04Värmdö IF 3:25.335
Jasmine Gyllenhammar04Täby IS 3:39.199
Lia Cederberg04Täby ISbröt-


F14 Höjd
10 dec 
Tasa Scheele Bhatia04Täby IS152
Jasmine Gyllenhammar04Täby IS148
Filippa Aronsson04Boo IF143
Frida Krantz04Hammarby IF143
Lana Lackanovic04Hammarby IF143
Linda Edberg04Turebergs FK143
Nadija Vasylenko04Tampereen Urheilijat-38143
Amanda Helgesson04Hanvikens SK138
Ella Bennett04Hanvikens SK138
10 Ebba Lind04Hanvikens SK138
11 Emma Walfridsson04Hanvikens SK138
12 Thea Nilsson04Spårvägens FK133
13 Elin Snis04Turebergs FK133
14 Lovisa Eklund04Vallentuna FK133
15 Lykke Iacobaeus04Värmdö IF128
16 Felicia Johansson04Hanvikens SK128
17 Thea Katsoulaki04Hanvikens SK123


F14 Längd
10 dec 
Fanny Karlsson04Täby IS5,05
Lykke Iacobaeus04Värmdö IF4,82
Tasa Scheele Bhatia04Täby IS4,79
Tyra Cedrenius Tunander04IFK Lidingö4,72
Saga Hermundstad04IF Linnéa4,69
Nadija Vasylenko04Tampereen Urheilijat-384,57
Felicia Johansson04Hanvikens SK4,56
Jasmine Gyllenhammar04Täby IS4,49
Amanda Helgesson04Hanvikens SK4,30
10 Lizette Carlsson04Vallentuna FK4,22
11 Kajsa Åsberg04Hammarby IF4,21
12 Karin Bengtsson04Hanvikens SK4,13
13 Lana Lackanovic04Hammarby IF4,12
14 Thea Katsoulaki04Hanvikens SK4,05
15 Josefin Bladh04AIK Friidrott3,96   3,92
16 Ella Bennett04Hanvikens SK3,96   3,11
17 Moa Gustafsson04Råby-Rekarne FIF3,91
18 Mette Brands04Hellas FK3,83
19 Ida Österberg04Värmdö IF3,82
20 Sara Winberg04Täby IS3,77
21 Elina Hellgren04Vallentuna FK3,55
22 Linnea Frejd04Vallentuna FK3,41


F14 Kula3.0 kg
10 dec 
Emilia Wernerliv04Tingbergs AIS10,84
Linnéa Hilding04Tyresö FK10,75
Frida Krantz04Hammarby IF10,32
Ebba Lind04Hanvikens SK10,05
Thea Katsoulaki04Hanvikens SK8,20
Lana Lackanovic04Hammarby IF8,00
Elin Snis04Turebergs FK7,20
Lovisa Eklund04Vallentuna FK7,11
Emma Walfridsson04Hanvikens SK6,61
Maja Etxebeste Forsberg04IF Linnéa6,61
11 Filippa Gil04Hanvikens SK6,45
12 Dlin Mahmood04Hässelby SK5,66
13 Linnea Frejd04Vallentuna FK5,52
14 Felicia Majby04IFK Lidingö5,24
15 Lara Yosef04Hässelby SK4,75


F13 60m
Försök heat 110 dec 
Hjördis Bäckman05IF Linnéa 8.71q
Linn Westerberg05Huddinge AIS 9.50
Ingrid Erlingsson05Mälarhöjdens IK 9.53
Philippa Kastberg05Täby IS 9.68
Livia Nyberg05Hanvikens SK 9.73
Märta Jobeus05IFK Lidingö 9.80
Isabella Ryttberg05Åkersberga SK 9.92
Elin Sundell05Huddinge AIS10.55

Försök heat 210 dec 
Yara Leitmeyer05Hässelby SK 8.80q
Ida Frykhammar05IFK Lidingö 8.93
Natalie Lindgren05Hässelby SK 9.12
Beatrix Flensborg05Hässelby SK 9.17
Ingrid Kirstein05IFK Lidingö 9.27
Ida Grimheden05Mälarhöjdens IK 9.45
Alice Roner05Hanvikens SK 9.53
Johanna Aulio05IFK Lidingö10.08

Försök heat 310 dec 
Mellanie Neudinger Nellmer05IF Linnéa 8.81
Amanda Lindén05Kungsängens FK 9.09
Tindra Hagborg05Hanvikens SK 9.52
Greta Wedell05IFK Lidingö 9.53
Vera Haglund05IFK Tumba 9.55
Vera Rietz05Täby IS 9.95
Isabella Brink05Vallentuna FK10.19
Victoria Eriksson05Bromma IF10.42

Försök heat 410 dec 
Sofia Eskilsson05Hammarby IF 8.80
Ellen Cederblad05Hässelby SK 9.14
Meilina Lidström05Turebergs FK 9.14
Julia Samuelsson05Hässelby SK 9.22
Irene Dahl05Tullinge FF 9.51
Alva Bergström05Hanvikens SK 9.63
Linn Hessing05Hässelby SK10.15

Försök heat 510 dec 
Vithagli Karan05Huddinge AIS 8.39q
Ida Egnell05IFK Lidingö 8.55q
Lisa Mårtensson05Huddinge AIS 8.66q
Tilda Broberg05Hanvikens SK 9.27
Alva Aldrin05Hässelby SK 9.41
Matilda Halfwordson05Bromma IF 9.70
Alva Hiding05Huddinge AIS 9.74

Försök heat 610 dec 
Ida Malmborg05Hässelby SK 8.94
Alice Ivarsson05Hässelby SK 9.35
Ebba Sjöström05Täby IS 9.36
Ellen Jernhall05Täby IS 9.46
Agnes Jansson05Hammarby IF 9.65
Suzanne Lesage05Bromma IF 9.81
Tyra Danielsson05Hanvikens SK10.35
Vera Stralje05Hässelby SK10.76

Försök heat 710 dec 
Emma Carlsson05Turebergs FK 8.75q
Tyra Hedin05IFK Lidingö 9.07
Helena Hvalgren05IFK Lidingö 9.62
Maja Nydahl Ericsson05Mälarhöjdens IK 9.71
Chloe Gillard05Täby IS 9.77
Kitto Kaki05Tampereen Urheilijat-38 9.78
Lea Milosavljevic 05Huddinge AIS10.06

Försök heat 810 dec 
Isabelle Malmborg05Hässelby SK 8.73q
Ida Slättegård05Hässelby SK 9.01
Anja Hörner Svensson05Åkersberga SK 9.03
Linnéa Boqvist05Hanvikens SK 9.17
Engla Rannemo05Huddinge AIS 9.29
Lisa Appelquist05Bromma IF 9.89
Linnéa Etxebeste05IF Linnéa10.26
Livia Nyberg05Hanvikens SKej start

Försök heat 910 dec 
Alice Lindgren05IFK Lidingö 8.73q
Keila Höglund05Österhaninge IF 9.19
Ida Tuving05Hanvikens SK 9.27
Emmy Ullberg05Huddinge AIS 9.38
Ebba Ekström05IFK Lidingö 9.45
Daisy Thompson05Vallentuna FK 9.69
Ella Gustafsson05Hammarby IF 9.74
Moa Sarfors05Mälarhöjdens IK 9.98

Final10 dec 
Vithagli Karan05Huddinge AIS 8.36
Ida Egnell05IFK Lidingö 8.51
Alice Lindgren05IFK Lidingö 8.67
Hjördis Bäckman05IF Linnéa 8.67
Lisa Mårtensson05Huddinge AIS 8.69
Emma Carlsson05Turebergs FK 8.69
Yara Leitmeyer05Hässelby SK 8.72
Isabelle Malmborg05Hässelby SK 8.89


F13 800m
Finalheat 110 dec 
Ida Egnell05IFK Lidingö 2:39.821
Tilda Bergsten05Hässelby SK 2:40.482
Vera Haglund05IFK Tumba 2:45.003
Ida Grimheden05Mälarhöjdens IK 2:50.416
Ellinor Parmryd05IF Linnéa 2:54.848
Matilda Halfwordson05Bromma IF 2:55.599
Alice Roner05Hanvikens SKej start-
Tilda Broberg05Hanvikens SKej start-

Finalheat 210 dec 
Alice Lindgren05IFK Lidingö 2:46.505
Tindra Hagborg05Hanvikens SK 2:53.677
Ebba Sjöström05Täby IS 2:58.5511
Linnéa Boqvist05Hanvikens SK 2:59.7512
Isabella Brink05Vallentuna FK 2:59.8613
Tyra Hedin05IFK Lidingö 3:09.4118
Linnéa Etxebeste05IF Linnéa 3:10.5719
Victoria Eriksson05Bromma IF 3:16.2220

Finalheat 310 dec 
Ingrid Kirstein05IFK Lidingö 2:45.954
Chloe Gillard05Täby IS 2:56.8410
Mollie Gavin05Bålsta IK 3:01.4514
Hannah Sjöling05Åkersberga SK 3:02.5315
Ida Tuving05Hanvikens SK 3:02.9016
Suzanne Lesage05Bromma IF 3:03.9817
Keila Höglund05Österhaninge IFej start-
Moa Sarfors05Mälarhöjdens IKej start-


F13 Höjd
9 dec 
Lisa Mårtensson05Huddinge AIS152
Alice Lindgren05IFK Lidingö148
Agnes Jansson05Hammarby IF144
Alice Roner05Hanvikens SK140
Norah Lind05Tyresö FK136
Mellanie Neudinger Nellmer05IF Linnéa136
Matilda Halfwordson05Bromma IF136
Lina Bjerkestam05Huddinge AIS132
Ebba Ekström05IFK Lidingö132
10 Ellen Jernhall05Täby IS132
11 Ebba Sjöström05Täby IS132
11 Vithagli Karan05Huddinge AIS132
11 Victoria Eriksson05Bromma IF132
14 Emma Forsell05Österhaninge IF128
15 Ida Frykhammar05IFK Lidingö128
16 Ingrid Kirstein05IFK Lidingö128
17 Vera Rietz05Täby IS123
17 Lisa Appelquist05Bromma IF123
19 Emmy Ullberg05Huddinge AIS123
20 Lea Milosavljevic 05Huddinge AIS118
21 Mollie Gavin05Bålsta IK118
22 Suzanne Lesage05Bromma IF118
23 Chloe Gillard05Täby IS113
24 Märta Jobeus05IFK Lidingö113
25 Greta Wedell05IFK Lidingö108
25 Hedda Holmkvist05IFK Lidingö108
27 Ebba Lauri05Huddinge AIS103


F13 Längdzon
10 dec 
Emma Carlsson05Turebergs FK4,72
Alice Lindgren05IFK Lidingö4,68
Norah Lind05Tyresö FK4,66
Ida Egnell05IFK Lidingö4,54
Agnes Jansson05Hammarby IF4,49
Greta Wedell05IFK Lidingö4,42   4,40
Hjördis Bäckman05IF Linnéa4,42   4,39
Matilda Halfwordson05Bromma IF4,32
Mellanie Neudinger Nellmer05IF Linnéa4,30
10 Ida Frykhammar05IFK Lidingö4,29
11 Lisa Mårtensson05Huddinge AIS4,26
12 Linnéa Boqvist05Hanvikens SK4,21
13 Sofia Eskilsson05Hammarby IF4,20
14 Tyra Hedin05IFK Lidingö4,17
15 Anja Hörner Svensson05Åkersberga SK4,16   4,13
16 Amanda Lindén05Kungsängens FK4,16   3,96
17 Ebba Ekström05IFK Lidingö4,15
18 Keila Höglund05Österhaninge IF4,14
19 Vithagli Karan05Huddinge AIS4,13
20 Ida Grimheden05Mälarhöjdens IK4,04
21 Tilda Broberg05Hanvikens SK3,94   3,83
22 Meilina Lidström05Turebergs FK3,94
23 Kitto Kaki05Tampereen Urheilijat-383,92
24 Alice Roner05Hanvikens SK3,91
25 Ingrid Erlingsson05Mälarhöjdens IK3,86
26 Ella Gustafsson05Hammarby IF3,80   3,74
27 Vera Rietz05Täby IS3,80   3,59
28 Ellen Jernhall05Täby IS3,78   3,71
28 Chloe Gillard05Täby IS3,78   3,71
30 Philippa Kastberg05Täby IS3,77   3,76
31 Alva Bergström05Hanvikens SK3,77   3,74
32 Sara Åström04Järfälla Friidrottsklubb3,77   3,71
33 Daisy Thompson05Vallentuna FK3,75
34 Mollie Gavin05Bålsta IK3,69
35 Helena Hvalgren05IFK Lidingö3,68
36 Lea Milosavljevic 05Huddinge AIS3,53
37 Lisa Appelquist05Bromma IF3,52
38 Suzanne Lesage05Bromma IF3,48
39 Isabella Brink05Vallentuna FK3,47
40 Victoria Eriksson05Bromma IF3,46
41 Elin Sundell05Huddinge AIS3,44
42 Linn Westerberg05Huddinge AIS3,32
43 Alva Hiding05Huddinge AIS3,25


F13 Kula2.0 kg
10 dec 
Norah Lind05Tyresö FK11,77
Sofia Eskilsson05Hammarby IF10,48
Mellanie Neudinger Nellmer05IF Linnéa8,90
Philippa Kastberg05Täby IS8,88   8,45
Daisy Thompson05Vallentuna FK8,88   7,90
Ingrid Kirstein05IFK Lidingö8,60
Sofia Elleborn05IF Linnéa8,53
Ida Frykhammar05IFK Lidingö8,43
Ebba Ekström05IFK Lidingö8,04
10 Anja Hörner Svensson05Åkersberga SK7,95
11 Ellinor Parmryd05IF Linnéa7,86
12 Alice Lindgren05IFK Lidingö7,72
13 Vithagli Karan05Huddinge AIS7,44
14 Emmy Ullberg05Huddinge AIS7,41
15 Matilda Halfwordson05Bromma IF7,18
16 Isabella Ryttberg05Åkersberga SK7,14
17 Ida Grimheden05Mälarhöjdens IK6,96
18 Lisa Appelquist05Bromma IF6,93
19 Mollie Gavin05Bålsta IK6,76
20 Greta Wedell05IFK Lidingö6,63
21 Tyra Hedin05IFK Lidingö6,56
22 Helena Hvalgren05IFK Lidingö6,50
23 Victoria Eriksson05Bromma IF6,35
24 Hannah Sjöling05Åkersberga SK6,18
25 Suzanne Lesage05Bromma IF6,03


F12 60m
Försök heat 110 dec 
Tilde Karlsson06Täby IS 8.70q
Maja Simonsson06Hammarby IF 9.02
Ester Arkinger06IFK Lidingö 9.18
Vera Jansson06Hammarby IF 9.19
Malin Lawesson06Hanvikens SK 9.79
Evelina Blylod06Huddinge AIS10.20
Della McAllister06Hammarby IFej start

Försök heat 210 dec 
Tyra Hedberg06Hammarby IF 8.96q
Wilma Rydström06Hammarby IF 9.22
Sofia Fröberg06IFK Lidingö 9.29
Elin Hjertzell06Huddinge AIS 9.49
Wilja Hagström06Hanvikens SK 9.58
Emma Fogdö06Hanvikens SK 9.63
Klara Rafstedt06Mälarhöjdens IK 9.83
Tilde Hammarwall06IFK Tumba 9.87

Försök heat 310 dec 
Irma Dahlborn06Huddinge AIS 9.15
Elsa Kagevik06Turebergs FK 9.17
Lova Mattsson06IFK Lidingö 9.20
Lisa Sundström06Hanvikens SK 9.77
Emilia Szajda06Huddinge AIS 9.80
Majken Fredricson06Tullinge FF10.06
Amanda Henriksen06Hanvikens SK10.81

Försök heat 410 dec 
 Lii Jabbour-Clarke06Hammarby IFej start
Alva Back06Turebergs FK 9.18
Eleonora Wahlin06Täby IS 9.36
Ella Thunell06IFK Lidingö 9.38
Frida Gabrielsson06Täby IS 9.48
Ellen Sheppard06Mälarhöjdens IK 9.51
Tindra Törnestam06Hanvikens SK 9.53
Anna Lindgren06Hässelby SK10.17

Försök heat 510 dec 
Lii Jabbour-Clarke06Hammarby IF 8.81q
Maya Swedin06IFK Lidingö 9.00q
Ida Widlund06Tullinge FF 9.31
Evelina Orre Swärdborn06Nyköpings BIS 9.90
Lisa Wåhlander06Kungsängens FK10.11
Tintin Fogelqvist06Huddinge AIS10.41
Gesa Brockmann06IFK Lidingöej start

Försök heat 610 dec 
Ayla Hallberg Hossain06Turebergs FK 8.41q
Matilda Petersson06Turebergs FK 9.27
Nora Hägg06Hässelby SK 9.62
Emelie Mattila06Hanvikens SK 9.67
Ebba Hofsten06Huddinge AIS10.72
Christa Grubeck06Tyresö FKej start
Filippa Månsson06IFK Lidingöej start

Försök heat 710 dec 
Pritha Routh06Tullinge FF 8.97q
Meja Hänsel06Täby IS 8.97q
Linn Adolfsson06Hässelby SK 9.01q
Felicia Lundberg06Huddinge AIS 9.39
Emilia Nielsen06Vallentuna FK 9.44
Felicia Renman06Hanvikens SK 9.65
Julia Forsmark06Hammarby IF 9.74

Final10 dec 
Ayla Hallberg Hossain06Turebergs FK 8.45
Tilde Karlsson06Täby IS 8.75
Lii Jabbour-Clarke06Hammarby IF 8.87
Tyra Hedberg06Hammarby IF 8.97
Maya Swedin06IFK Lidingö 9.05
Linn Adolfsson06Hässelby SK 9.10
Meja Hänsel06Täby IS 9.10
Pritha Routh06Tullinge FF 9.10


F12 800m
Final10 dec 
Carmen Cernjul07Spårvägens FK 2:38.571
Liv Hanell06IFK Tumba 2:43.483
Filippa Hanikat07Spårvägens FK 2:43.804
Elsa Kagevik06Turebergs FK 2:43.965
Tyra Hedberg06Hammarby IF 2:44.757
Linn Adolfsson06Hässelby SK 2:45.708
Irma Dahlborn06Huddinge AIS 2:47.689
Karin Brismar06IFK Lidingö 2:48.6210

Final10 dec 
Alva Back06Turebergs FK 2:39.212
Maja Simonsson06Hammarby IF 2:44.426
Lisa Sundström06Hanvikens SK 2:52.5611
Wilja Hagström06Hanvikens SK 3:00.5212
Evelina Orre Swärdborn06Nyköpings BIS 3:01.1613
Felicia Lundberg06Huddinge AIS 3:02.8114
Gesa Brockmann06IFK Lidingö 3:12.7615
Evelina Blylod06Huddinge AIS 3:18.0716


F12 Höjd
9 dec 
Annie Grindange06Turebergs FK140
Alva Back06Turebergs FK140
Linnéa Skoglund06Karlskoga FIF136
Meja Hänsel06Täby IS136
Belize Lansky06Hammarby IF132
Elin Hjertzell06Huddinge AIS128
Emilia Nielsen06Vallentuna FK128
Kajsa Andersson06Turebergs FK128
Emilia Szajda06Huddinge AIS128
10 Wilma Rydström06Hammarby IF123
10 Tindra Törnestam06Hanvikens SK123
10 Lii Jabbour-Clarke06Hammarby IF123
10 Lisa Sundström06Hanvikens SK123
14 Maja Simonsson06Hammarby IF123
15 Rut Grufman06Täby IS123
15 Vendela Magnusson06IFK Tumba123
17 Ella Thunell06IFK Lidingö118
17 Karin Brismar06IFK Lidingö118
19 Lovisa Evertson06Vallentuna FK118
19 Lova Mattsson06IFK Lidingö118
21 Astrid Af Geijerstam06Hanvikens SK118
22 Filippa Månsson06IFK Lidingö118
23 Lisa Bäckden06Huddinge AIS113
23 Tyra Hedberg06Hammarby IF113
25 Sofia Fröberg06IFK Lidingö108
26 Nora Friberg06Hanvikens SK108
33 Julia Forsmark06Hammarby IF113


F12 Längdzon
10 dec 
Ayla Hallberg Hossain06Turebergs FK4,86
Tindra Törnestam06Hanvikens SK4,59
Lii Jabbour-Clarke06Hammarby IF4,58
Alva Back06Turebergs FK4,47
Meja Hänsel06Täby IS4,33
Ella Thunell06IFK Lidingö4,15   4,14
Maja Simonsson06Hammarby IF4,15   4,14
Irma Dahlborn06Huddinge AIS4,15   4,05
Eleonora Wahlin06Täby IS4,12
10 Maya Swedin06IFK Lidingö4,06
11 Elin Hjertzell06Huddinge AIS4,03
12 Matilda Petersson06Turebergs FK4,01
13 Tyra Hedberg06Hammarby IF3,99
14 Sofia Fröberg06IFK Lidingö3,93
15 Tilde Karlsson06Täby IS3,92
16 Linn Adolfsson06Hässelby SK3,82
17 Wilma Rydström06Hammarby IF3,77   3,77
18 Evelina Orre Swärdborn06Nyköpings BIS3,77   3,68
19 Ester Arkinger06IFK Lidingö3,73
20 Frida Gabrielsson06Täby IS3,71
21 Felicia Lundberg06Huddinge AIS3,70
22 Christa Grubeck06Tyresö FK3,69
23 Emilia Szajda06Huddinge AIS3,68
24 Lisa Wåhlander06Kungsängens FK3,66
25 Wilja Hagström06Hanvikens SK3,63   3,56
26 Lisa Sundström06Hanvikens SK3,63   3,40
27 Zlata Vasylenko06Tampereen Urheilijat-383,62
28 Emilia Nielsen06Vallentuna FK3,60   3,57
29 Malin Lawesson06Hanvikens SK3,60
30 Tilde Hammarwall06IFK Tumba3,57   3,56
31 Felicia Renman06Hanvikens SK3,57   3,51
32 Julia Forsmark06Hammarby IF3,56
33 Emelie Mattila06Hanvikens SK3,52
34 Emma Fogdö06Hanvikens SK3,35
35 Vendela Magnusson06IFK Tumba3,25
36 Ebba Hofsten06Huddinge AIS3,08
37 Tintin Fogelqvist06Huddinge AIS3,07
38 Evelina Blylod06Huddinge AIS3,06
39 Amanda Henriksen06Hanvikens SK2,92


F12 Kula2.0 kg
9 dec 
Meja Hänsel06Täby IS9,84
Kajsa Andersson06Turebergs FK9,80
Tindra Törnestam06Hanvikens SK9,46
Rut Grufman06Täby IS8,56
Maja Simonsson06Hammarby IF8,40
Elsa Kjellström06Hässelby SK7,85
Lii Jabbour-Clarke06Hammarby IF7,82
Vendela Magnusson06IFK Tumba7,46
Karin Brismar06IFK Lidingö7,32
10 Vera Jansson06Hammarby IF7,21
11 Maya Swedin06IFK Lidingö7,15
12 Alva Back06Turebergs FK7,07
13 Lovisa Evertson06Vallentuna FK7,01
14 Tyra Hedberg06Hammarby IF6,98
15 Belize Lansky06Hammarby IF6,69
16 Filippa Månsson06IFK Lidingö6,63
17 Felicia Lundberg06Huddinge AIS6,41
18 Julia Forsmark06Hammarby IF6,32
19 Elin Hjertzell06Huddinge AIS5,83   5,77
20 Lisa Sundström06Hanvikens SK5,78
21 Sofia Fröberg06IFK Lidingö5,75   5,29
22 Annie Grindange06Turebergs FK5,66
23 Nora Friberg06Hanvikens SK4,74
24 Amanda Henriksen06Hanvikens SK4,62
25 Astrid Af Geijerstam06Hanvikens SK3,99


F11 60m
Försök heat 19 dec 
Sara Sjöstedt07Turebergs FK 8.70q
Nova Raitis07Spårvägens FK 9.07q
Claire Berggren07IFK Lidingö 9.07q
Matilda Borg07Österhaninge IF 9.08q
Amilia Jergmar07Boo IF 9.13q
Filippa Hanikat07Spårvägens FK 9.26q
Carmen Cernjul07Spårvägens FK 9.41
Beate Pott07Turebergs FKej start

Försök heat 29 dec 
Emmie Wedin07Turebergs FK 9.43
Simone Moverare07Österhaninge IF 9.62
Mira Christiernsson07IFK Lidingö 9.65
Ella Johansson07Hammarby IF 9.65
Ebba Ahlerup07Huddinge AIS 9.68
Miriam Moverare07Österhaninge IF 9.70
Venla Engström07Turebergs FK 9.72
Alice Dahl07Tullinge FF10.00

Försök heat 39 dec 
Amanda Cederberg07Åkersberga SK 9.74
Rebecka Liedholm07IFK Lidingö 9.78
Nadja Travar07Huddinge AIS 9.85
Julia Saviaro07Österhaninge IF 9.88
Bea Jansson07Åkersberga SK10.15
Alva Attersand07Hammarby IF10.26
Amilia Moverare07Österhaninge IF10.34
Vendela Ceder07Huddinge AISej start

Försök heat 49 dec 
Ebba Wennebjer07Hammarby IF 9.28
Nora Lööw07Hammarby IF 9.57
Elsa Unger07IF Linnéa10.01
Niamh Hogan07Turebergs FK10.15
Stella Nyman07IFK Lidingö10.47
Robin Nordlander De Paula07IFK Lidingö11.07
Elin Forster07Hammarby IFej start

Försök heat 59 dec 
Elin Runemar07Täby IS 9.79
Linnea Sillén07Hammarby IF 9.98
Hilda Lodmark07Hammarby IF10.46
Klara Axelsson07Hammarby IF11.24
Ebba Axelsson07Hammarby IF11.25
Meja Macri Ljung07Spårvägens FK11.67
Amanda Helmér Andersson07Huddinge AISej start

Försök heat 69 dec 
Alba Boric07Hanvikens SK 9.08q
Alicia Gruvberger 07Huddinge AIS 9.18q
Astrid Wernérus07Hammarby IF 9.72
Lilly Ståhl07Hammarby IF10.38
Elsa Heinonen07Hammarby IF10.39
Julia Malmsten07Hammarby IF10.80
Märta Lind07IFK Lidingö11.58

Försök heat 79 dec 
Tove Belmé07Täby IS 9.31
Vera Nordlander07IF Linnéa10.36
Ani Najarian07Järfälla Friidrottsklubb10.39
Elise Kastalli07Spårvägens FK10.79
Moa Forsén07Hässelby SK10.93
Josefin Lissing07Spårvägens FK11.04
Elin Gullicksson07Hässelby SK11.19

Försök heat 89 dec 
 Judith Nilsén07Mälarhöjdens IK
Judith Nilsén07Mälarhöjdens IK 9.47
Blenda Rönnmark07Hammarby IF 9.96
Felizia Raitis07Huddinge AIS10.13
Isabelle Kruppke07Huddinge AIS10.54
Felicia Kihlberg07Huddinge AIS10.61
Filippa Östlund07Hammarby IF10.61
Frida Sörqvist07Huddinge AIS10.81
Alisha Mirza07Hässelby SK10.87

Final9 dec 
Sara Sjöstedt07Turebergs FK 8.68
Matilda Borg07Österhaninge IF 8.97
Claire Berggren07IFK Lidingö 9.03
Nova Raitis07Spårvägens FK 9.12
Amilia Jergmar07Boo IF 9.13
Alicia Gruvberger 07Huddinge AIS 9.18
Alba Boric07Hanvikens SK 9.24
Filippa Hanikat07Spårvägens FK 9.34


F11 Höjd
9 dec 
Claire Berggren07IFK Lidingö136
Amilia Jergmar07Boo IF132
Carmen Cernjul07Spårvägens FK128
Ebba Wennebjer07Hammarby IF128
Felizia Raitis07Huddinge AIS123
Mira Christiernsson07IFK Lidingö118
Beate Pott07Turebergs FK118
Nadja Travar07Huddinge AIS118
Rebecka Liedholm07IFK Lidingö113
10 Nora Lööw07Hammarby IF113
10 Linnea Sillén07Hammarby IF113
12 Ebba Axelsson07Hammarby IF113
13 Alice Dahl07Tullinge FF113
14 Simone Moverare07Österhaninge IF108
14 Matilda Borg07Österhaninge IF108
14 Josefin Lissing07Spårvägens FK108
17 Tove Eskilsson07Österhaninge IF108
18 Bea Jansson07Åkersberga SK108
19 Amanda Cederberg07Åkersberga SK108
20 Venla Engström07Turebergs FK103
20 Miriam Moverare07Österhaninge IF103
22 Lilly Ståhl07Hammarby IF103
23 Emma Ivarsson07Huddinge AIS103
23 Alisha Mirza07Hässelby SK103
23 Elsa Heinonen07Hammarby IF103
26 Alva Attersand07Hammarby IF103
26 Linnéa Strandberg07Huddinge AIS103
28 Elin Gullicksson07Hässelby SK103
29 Stella Nyman07IFK Lidingö103
30 Amanda Helmér Andersson07Huddinge AIS98
31 Elise Kastalli07Spårvägens FK98
31 Hilda Lodmark07Hammarby IF98
33 Klara Axelsson07Hammarby IF98
34 Frida Sörqvist07Huddinge AIS93
35 Amilia Moverare07Österhaninge IF83
Moa Forsén07Hässelby SKX


F11 Längdzon
9 dec 
Sara Sjöstedt07Turebergs FK4,43   4,35
Matilda Borg07Österhaninge IF4,31   4,25
Amilia Jergmar07Boo IF4,22   4,21
Carmen Cernjul07Spårvägens FK4,18   4,14
Alba Boric07Hanvikens SK4,14   4,04
Nova Raitis07Spårvägens FK4,13
Filippa Hanikat07Spårvägens FK4,09
Beate Pott07Turebergs FK4,00
Ebba Wennebjer07Hammarby IF3,92
10 Nadja Travar07Huddinge AIS3,89
11 Emmie Wedin07Turebergs FK3,81
12 Claire Berggren07IFK Lidingö3,79
13 Niamh Hogan07Turebergs FK3,78
14 Ella Johansson07Hammarby IF3,72   3,71
15 Alisha Mirza07Hässelby SK3,72
16 Ebba Ahlerup07Huddinge AIS3,70
17 Tove Belmé07Täby IS3,64
18 Miriam Moverare07Österhaninge IF3,61
19 Nora Lööw07Hammarby IF3,60   3,44
20 Venla Engström07Turebergs FK3,60
21 Alicia Gruvberger 07Huddinge AIS3,59   3,58
22 Julia Saviaro07Österhaninge IF3,59   3,52
23 Simone Moverare07Österhaninge IF3,58
24 Amanda Cederberg07Åkersberga SK3,56
25 Felizia Raitis07Huddinge AIS3,50
26 Stella Nyman07IFK Lidingö3,35
27 Amilia Moverare07Österhaninge IF3,33
28 Alice Dahl07Tullinge FF3,30
29 Bea Jansson07Åkersberga SK3,27
30 Filippa Östlund07Hammarby IF3,25   3,21
31 Felicia Kihlberg07Huddinge AIS3,25   3,14
32 Elsa Unger07IF Linnéa3,24
33 Tove Eskilsson07Österhaninge IF3,21
34 Hilda Lodmark07Hammarby IF3,20
35 Lisa Barenstedt07IFK Lidingö3,18
36 Amanda Helmér Andersson07Huddinge AIS3,16
37 Isabelle Kruppke07Huddinge AIS3,15
38 Mira Christiernsson07IFK Lidingö3,10
39 Moa Forsén07Hässelby SK3,06
40 Ebba Axelsson07Hammarby IF3,05
41 Vera Nordlander07IF Linnéa3,03
42 Ani Najarian07Järfälla Friidrottsklubb2,97
43 Frida Sörqvist07Huddinge AIS2,96
44 Elsa Heinonen07Hammarby IF2,92
45 Märta Lind07IFK Lidingö2,86
46 Klara Axelsson07Hammarby IF2,85
47 Nora Söderqvist07Tullinge FF2,81
48 Elin Gullicksson07Hässelby SK2,73
49 Robin Nordlander De Paula07IFK Lidingö2,69
50 Linnéa Strandberg07Huddinge AIS2,27


F11 Kula2.0 kg
9 dec 
Amilia Jergmar07Boo IF7,38
Elin Runemar07Täby IS7,25
Nova Raitis07Spårvägens FK7,16
Beate Pott07Turebergs FK7,15
Filippa Hanikat07Spårvägens FK6,95
Bea Jansson07Åkersberga SK6,58
Matilda Paulson07IFK Lidingö6,51
Sara Sjöstedt07Turebergs FK6,46
Emmie Wedin07Turebergs FK6,39
10 Carmen Cernjul07Spårvägens FK6,10
11 Ella Johansson07Hammarby IF5,92
12 Blenda Rönnmark07Hammarby IF5,90
13 Julia Malmsten07Hammarby IF5,86
14 Emma Ivarsson07Huddinge AIS5,82
15 Simone Moverare07Österhaninge IF5,74
16 Matilda Borg07Österhaninge IF5,65
17 Stella Nyman07IFK Lidingö5,59
18 Ebba Ahlerup07Huddinge AIS5,44
19 Alicia Gruvberger 07Huddinge AIS5,40
20 Claire Berggren07IFK Lidingö5,37
21 Astrid Wernérus07Hammarby IF5,35   4,26
21 Amanda Cederberg07Åkersberga SK5,35   5,09
23 Miriam Moverare07Österhaninge IF5,29
24 Mira Christiernsson07IFK Lidingö5,27
25 Elsa Heinonen07Hammarby IF5,05
26 Linnea Sillén07Hammarby IF5,02
27 Elin Gullicksson07Hässelby SK4,96   4,37
27 Linnéa Strandberg07Huddinge AIS4,96   4,76
29 Felizia Raitis07Huddinge AIS4,88
30 Tove Eskilsson07Österhaninge IF4,78
31 Alisha Mirza07Hässelby SK4,24
32 Amilia Moverare07Österhaninge IF4,15
33 Emelie Grandell07Hammarby IF3,78


F10 60m
Försök heat 19 dec 
Melina Engler08Täby IS 9.40q
Ebba Dahlström08Täby IS 9.44q
My Lindberg08Hellas FK 9.48q
Ester Wikfeldt08Mälarhöjdens IK10.04q
Johanna Gummérus08Täby IS10.20q
Ofelia Theofilaktou08Mälarhöjdens IK10.27
Judit Hagerfors08Mälarhöjdens IK10.38

Försök heat 29 dec 
My Hedman08Boo IF10.47
Matilda Barasciutti08Hässelby SK10.57
Thea Lind08Hanvikens SK10.59
Zoë Bella Gemmel08IFK Lidingö10.83
Noam Akiwumi08Mälarhöjdens IK10.86
Agnes Ljungberg08Mälarhöjdens IK10.93
Ella Hägg08Hässelby SK13.29

Försök heat 39 dec 
Irma-Li Grönqvist08IFK Lidingö10.56
Tyra Blomdahl08Huddinge AIS10.66
Sara Holen08Mälarhöjdens IK10.77
Isabel Flanagan08IFK Lidingö10.78
Vera Törnqvist08Hanvikens SK11.05
Clara Qwärnström08Hanvikens SK11.32
Sarah Möller08IFK Lidingö11.86

Försök heat 49 dec 
Filippa Holmqvist08Hanvikens SK 9.82q
Stella Johansson08Huddinge AIS10.23
Tuva-Li Pettersson08Huddinge AIS10.23
Meja Lansenius08Hanvikens SK10.34
Iris Boqvist08Hanvikens SK10.36
Agnes Berkö08Huddinge AIS10.98
Eira Ljung08Hässelby SK13.66

Försök heat 59 dec 
Jade Pimentel07IF Linnéa 9.90q
Edit Jansson08Hammarby IF10.14q
Ella Nyberg08IF Linnéa10.46
Irma Elmblad08Södertälje IF10.85
Ebony Robinson08Mälarhöjdens IK11.08
Moa Hill08Hässelby SK11.41
Emilia Leino08Tampereen Urheilijat-3811.42

Final9 dec 
Ebba Dahlström08Täby IS 9.49
My Lindberg08Hellas FK 9.49
Melina Engler08Täby IS 9.50
Jade Pimentel07IF Linnéa 9.84
Edit Jansson08Hammarby IF10.01
Filippa Holmqvist08Hanvikens SK10.05
Johanna Gummérus08Täby IS10.07
Ester Wikfeldt08Mälarhöjdens IK10.23


F10 Höjd
9 dec 
Olivia Backlund08Ösmo Nynäs FK113
Ebba Dahlström08Täby IS113
Johanna Gummérus08Täby IS113
My Lindberg08Hellas FK113
Irma Elmblad08Södertälje IF108
Thea Lind08Hanvikens SK108
Filippa Holmqvist08Hanvikens SK108
Emilia Leino08Tampereen Urheilijat-38103
Moa Hill08Hässelby SK103
10 Agnes Berkö08Huddinge AIS103
11 Ida Danielsson08IFK Lidingö103
11 Edit Jansson08Hammarby IF103
11 Ofelia Theofilaktou08Mälarhöjdens IK103
14 Emma Johansson08Mälarhöjdens IK103
15 Matilda Barasciutti08Hässelby SK98
16 Iris Boqvist08Hanvikens SK98
17 Emmy Sjöstrand08IFK Lidingö93
18 Tuva-Li Pettersson08Huddinge AIS93
19 Isabel Flanagan08IFK Lidingö93
19 Noam Akiwumi08Mälarhöjdens IK93
Sarah Möller08IFK LidingöX
Judit Hagerfors08Mälarhöjdens IKX
Christina Tissel Thorsander08IFK LidingöX
Vera Törnqvist08Hanvikens SKX
Sara Holen08Mälarhöjdens IKX


F10 Längdzon
10 dec 
Filippa Holmqvist08Hanvikens SK3,80
Ester Wikfeldt08Mälarhöjdens IK3,78
Ebba Dahlström08Täby IS3,67
Melina Engler08Täby IS3,61
Ida Danielsson08IFK Lidingö3,54
Johanna Gummérus08Täby IS3,51
Thea Lind08Hanvikens SK3,30   3,29
Judit Hagerfors08Mälarhöjdens IK3,30   3,25
Stella Johansson08Huddinge AIS3,30   3,17
10 Edit Jansson08Hammarby IF3,27
11 Zoë Bella Gemmel08IFK Lidingö3,22
12 Iris Boqvist08Hanvikens SK3,20   3,13
13 Noam Akiwumi08Mälarhöjdens IK3,20   3,04
14 Meja Lansenius08Hanvikens SK3,16
15 My Lindberg08Hellas FK3,13
16 Ofelia Theofilaktou08Mälarhöjdens IK3,08
17 Ella Nyberg08IF Linnéa3,07
18 Irma Elmblad08Södertälje IF3,03
19 Tyra Blomdahl08Huddinge AIS3,00   2,86
20 Agnes Berkö08Huddinge AIS3,00   2,84
21 Matilda Barasciutti08Hässelby SK2,95
22 Tuva-Li Pettersson08Huddinge AIS2,94
23 My Hedman08Boo IF2,91
24 Isabel Flanagan08IFK Lidingö2,89
25 Vera Törnqvist08Hanvikens SK2,88
26 Clara Qwärnström08Hanvikens SK2,87
27 Agnes Ljungberg08Mälarhöjdens IK2,85
28 Christina Tissel Thorsander08IFK Lidingö2,84
29 Emmy Sjöstrand08IFK Lidingö2,62
30 Sara Holen08Mälarhöjdens IK2,46
31 Sarah Möller08IFK Lidingö2,27
32 Eira Ljung08Hässelby SK1,98
Emmy Sjöstrand08IFK Lidingö0,00


F10 Kula2.0 kg
9 dec 
Olivia Backlund08Ösmo Nynäs FK6,75
Johanna Gummérus08Täby IS6,17
Thea Lind08Hanvikens SK6,08
Nouveline Hamilton08Hammarby IF6,04
Filippa Holmqvist08Hanvikens SK5,78
Tyra Blomdahl08Huddinge AIS5,58
Meja Lansenius08Hanvikens SK5,29
Iris Boqvist08Hanvikens SK5,26
Tuva-Li Pettersson08Huddinge AIS4,48   4,45
10 Emmy Sjöstrand08IFK Lidingö4,48   4,00
11 Judit Hagerfors08Mälarhöjdens IK4,42
12 Clara Qwärnström08Hanvikens SK4,38
13 Eira Ljung08Hässelby SK4,34
14 Edit Jansson08Hammarby IF4,31
15 Agnes Berkö08Huddinge AIS4,19
16 Ofelia Theofilaktou08Mälarhöjdens IK4,16
17 Vera Törnqvist08Hanvikens SK4,06
18 Zoë Bella Gemmel08IFK Lidingö4,05
19 Isabel Flanagan08IFK Lidingö3,89
20 Emma Johansson08Mälarhöjdens IK3,81
21 Sara Holen08Mälarhöjdens IK3,79
22 Sarah Möller08IFK Lidingö3,56
23 Noam Akiwumi08Mälarhöjdens IK3,44
24 Christina Tissel Thorsander08IFK Lidingö3,41
25 Ella Hägg08Hässelby SK2,56


F9 60m
Finalheat 19 dec 
Tilde Nyman09IFK Lidingö10.8610
Laawa Wiklund-Bal09Mälarhöjdens IK10.8911
Hilda Yong-Viklander09Mälarhöjdens IK11.0015
Alicia Söderqvist09Mälarhöjdens IK11.2716
Lily Kylefjord09Mälarhöjdens IK11.9825
Vendela Dekreon09Eskilstuna FI12.4428
Hilma Ödman09Mälarhöjdens IK12.6731

Finalheat 29 dec 
Ebba Lindskog09IFK Lidingö 9.751
Tuva Eckerberg09Täby IS 9.952
Esther Elliot09Huddinge AIS10.737
Tyra Sternlind09Hanvikens SK10.788
Zoë Norton09Mälarhöjdens IK10.9012
Elin Tam09Mälarhöjdens IK11.7921
Tanya Randhawa09Mälarhöjdens IK11.9224

Finalheat 39 dec 
Elise Hallner09IFK Lidingö10.093
Ebba Frendelius09IFK Lidingö10.706
Ebba Wärn09IFK Lidingö10.849
Astrid Löf09IFK Lidingö11.8523
Estrid Renström09Mälarhöjdens IK12.0426
Agnes Nilsson09IFK Lidingö13.1432
Elsa Danielsson09IFK Lidingöej start-

Finalheat 49 dec 
Hanna Holmkvist10IFK Lidingö10.174
Emelie Paulson09IFK Lidingö10.485
Elsa Gyldén Svensson09IFK Lidingö10.9614
Olivia Hedin09IFK Lidingö11.6019
Julia Ramså Ness09Mälarhöjdens IK12.1827
Leia Rydelius09IFK Lidingö12.4529
Ida Flygt09Täby ISej start-

Finalheat 59 dec 
Isolde Grähs Eriksson09Mälarhöjdens IK10.9113
Elise Olrog09IFK Lidingö11.4217
Théa Démoulin09Mälarhöjdens IK11.4818
Amina Boughanmi09Mälarhöjdens IK11.6420
Ida Larsson09IFK Tumba11.8022
Freja Loberg Ek09Hässelby SK12.6530


F9 Kula
10 dec 
Vendela Dekreon09Eskilstuna FI5,48
Matilda Breitung09IFK Lidingö5,39
Esther Elliot09Huddinge AIS5,31
Tyra Sternlind09Hanvikens SK5,06
Ebba Lindskog09IFK Lidingö5,03   4,81
Ebba Frendelius09IFK Lidingö5,03   5,02
Tuva Eckerberg09Täby IS4,74
Elsa Danielsson09IFK Lidingö4,64
Zoë Norton09Mälarhöjdens IK4,52
10 Elise Hallner09IFK Lidingö4,45
11 Elsa Gyldén Svensson09IFK Lidingö4,41
12 Ida Larsson09IFK Tumba4,20   4,18
12 Amina Boughanmi09Mälarhöjdens IK4,20   3,92
14 Mika Kanu09Mälarhöjdens IK4,17
15 Hilma Ödman09Mälarhöjdens IK4,00
16 Lily Kylefjord09Mälarhöjdens IK3,96
17 Hilda Yong-Viklander09Mälarhöjdens IK3,88
18 Tanya Randhawa09Mälarhöjdens IK3,85   3,61
18 Laawa Wiklund-Bal09Mälarhöjdens IK3,85   3,59
20 Isolde Grähs Eriksson09Mälarhöjdens IK3,81
21 Emelie Paulson09IFK Lidingö3,75
22 Tilde Nyman09IFK Lidingö3,73
23 Ida Flygt09Täby IS3,71
24 Elin Tam09Mälarhöjdens IK3,70
25 Agnes Nilsson09IFK Lidingö3,67
26 Alicia Söderqvist09Mälarhöjdens IK3,64
27 Hanna Holmkvist10IFK Lidingö3,49
28 Leia Rydelius09IFK Lidingö3,46
29 Ebba Wärn09IFK Lidingö3,42
30 Julia Ramså Ness09Mälarhöjdens IK3,04   2,88
30 Elise Olrog09IFK Lidingö3,04   2,83
32 Leia Krigström09IFK Lidingö2,74
Hanna Holmkvist10IFK Lidingö0,00


P/F17 4 x 200m
Final8 dec 
Turebergs FK PF17-1Ida Winther
Filip Engström
Alice Berg
Emil Johansson

1:40.251
Bromma IF PF17-2Josefin Ljungfeldt
John Strandberg
Emilia Johansson Ijska
David Carlson

1:54.524
Spårvägens FK PF17-1?????????Melina
GustafssonAlber
t BrembergSmi
lla ÖrlingTom

DQ-

Final8 dec 
 Hellas FK PF17-1Carolin Cedergren
Carl af Forselles
Bilge Kaya
Elias Sahlin

ej start-
Bromma IF PF17-1Mail Axelsson
Arthur Abrahamsson
Nellie Millde
Oskar Hilding

1:47.392
Turebergs FK PF17-2Agda Wiklund
Hugo Olsson
Ebba Palmaer
Sebastian Christenson

1:53.543
Tullinge FF PF17-1Sofia Azizmohmadi
Josh Routh
Astou Sene
Viktor Högberg

1:54.645


P/F15 4 x 200m
Final8 dec 
Bromma IF PF15-1Luise Eliasson
Nils Gähler
Vera Lindblad
David Steinberg

1:49.085
Turebergs FK PF15-2Parya Darvishi Gaziani
Isak Franzen
Safiatou Njie
Hugo Winterh

1:51.238
Hanvikens SK PF15-2Thea Katsoulaki
Axel Månsson
Karin Bengtsson
Nathaniel Holder

1:54.3712

Final8 dec 
Hammarby IF PF15-1Lana Lackanovic
Filip Engström
Frida Krantz
Kalle Aldskogius

1:49.566
Tyresö FK PF15-2Norah Lind
Hugo Holmlund
Sofie Af Donner
David Thid

1:53.8011
Hammarby IF PF15-2Bairavi Nallanathan
Winston Marklund
Alma Robling
Nils Holm

2:03.2118
Hanvikens SK PF15-3Ella Bennett
Ludvig Schönning
Ebba Lind
Ernan Debrah

2:03.8619

Final8 dec 
Hammarby IF PF15-4Beata Edelholm
Jonatan Borg
Aiannah Hellstadius
Noah Bucht Wesslén

1:46.172
Turebergs FK PF15-1Moa Nyström
Hugo Liljeström
Vanna Ullén
Jesper Ahlin

1:46.233
Hanvikens SK PF15-1Felicia Johansson
Adam Eriksson
Amanda Helgesson
Oscar Niklasson

1:48.444
Tullinge FF PF15-1Isabelle Pettersson
Alexander Lindroth
Elisa Del Chiaro
Kenan Kuru

1:59.1215

Final8 dec 
Bromma IF PF15-2Ellinore Dahlberg
Edvin Livak
Lisen Rignell
David Bergman

1:50.477
Turebergs FK PF15-3Emma Carlsson
Edvin Olsson
Elvira Bredin
Christopher Lundberg

1:57.6514
Ifk Lidingö PF15-2Tove Gattberg
Lowe Appelblad
Fanny Wijkström
Edvin Befrits

DQ9
IFK Lidingö PF15-1Victoria Psilander
Victor Björk
Rebecka Hagardt
Maximus Jansson

DQ-

Final8 dec 
IF Linnéa PF15-1Maja Etxebeste Forsberg
Noah Pimentel
Edda Chin Nygårds
Elias Bouloussaa

1:57.5313
Hammarby IF PF15-5Paulina Miletic
Erik Torgersson
Albertina Brandt
Martin Sundberg

1:59.5416
Huddinge AIS PF15-2Moa Ivarsson
Emil Sörqvist
Minna Silvell
Anton Säll

DQ10
Hellas FK PF15-1Sissela Epstein
Olle Billgren
Vilda Dahlöf
Gustav Nordenskiöld

DQ17

Final8 dec 
Huddinge AIS PF15-1Alexandra Rosengren
Viktor Frisk
Rebecca Östergren
Casper Elliot

1:45.651
Hammarby IF PF15-3Emma Hallencreutz
Sydney Matovu
Elinor Magnusson
Fabian Linderoth

2:09.7020
Tyresö FK PF15-1Moa Ringqvist Moa Ringqvist
Nicklas Wall
Katharina Gråman
Viktor Wall

DQ-


P/F13 4 x 200m
Final8 dec 
Hanvikens SK PF13-2Tilda Broberg
Teodor Nyman
Tindra Törnestam
Benjamin Samuelsson

2:10.3328
Bromma IF PF13-4Michelle Funck
Jack Rindegård
Mira Axelsson
Milad Bergman

2:14.8237
IFK Lidingö PF13-2Jasmine Holmberg
Fabian Gyllden Svensson
Ida Frykhammar
Anton Hellstrand Helleberg

DQ11
Tullinge FF PF13-1Pritha Routh
Melvin Sundman
Ida Widlund
Albert Söderqvist

DQ20

Final8 dec 
IF Linnéa PF13-1Hjördis Bäckman
Oliver Chinapah Bergman
Mellanie Neudinger Nellmer
Edvin Unger

1:54.832
Hammarby IF PF13-3Wilma Rydström
Noah Lindqvist
Emmy Wolgast
Filip Herre

1:59.708
IFK Lidingö PF13-1Helena Hvalgren
Nicklas Östlund
Alice Lindgren
Linus Barenstedt

2:00.3910
Täby IS PF13-1Vera Rietz
Markus Eklunds
Ebba Sjöström
William Lindberg

2:01.2613
Hammarby IF PF13-4Vera Jansson
Gabriel Öhrner
Frida Nyström
Henrik Avebäck

2:10.8830

Final8 dec 
IFK Lidingö PF13-3Ingrid Kirstein
Hugo Oweling
Ida Egnell
Melvin Törnblom

1:59.739
Hanvikens SK PF13-1Linnea Boqvist
Ludvig Danielsson
Tindra Hagborg
Marcus Julin

2:01.7014
Täby IS PF13-3Tilde Karlsson
Arvid Aronsson
Eleonora Wahlin
Edvin Sidwall

2:01.8715
Hammarby IF PF13-5Tyra Awestedt
Hugo Sundström
Julia Forsmark
Alfred Berglind

2:14.2836

Final8 dec 
Hammarby IF PF13-2Tyra Hedberg
Neo Hall
Linne Lindefalk
Adrian Kylingston

1:58.407
IFK Lidingö PF13-4Hedda Holmkvist
Vilgot Arnhult
Tyra Hedin
Alexander Lindén

2:01.2112u.t
Täby IS PF13-2Ellen Jernhall
Sune Aronsson
Chloe Gillard
Yannick Buchli

2:02.1216
Bromma IF PF13-2Ella Hansson
Ruben Steinberg
Agnes Isenberg Erlandsson
Filip Olsson

2:07.2325
Österhaninge IF PF13-1Keila Höglund -05
Emil Nordgren -05
Tilja Stålnacke -05
Alexander Arrelöv -05

ej start-

Final8 dec 
Turebergs FK PF13-1Elsa Kagevik
Jakob Bergström
Ella Fallope
John Bäck

2:03.7818
Åkersberga SK PF13-2Sara Johansson
Noel Aldebo
Thea Miilus Larsen
Carl Johansson

2:03.9219
Spårvägens FK PF13-3Ella Eberhard
Erik Munters
Linn Engelbert
August Humeur

2:09.3826
Hanvikens SK PF13-3Emma Fogdö
Linus Fondin
Felicia Renman
Elion Reimeringer

2:16.8638

Final8 dec 
Danderyds SK PF13-1Vera Millbourn
Lucas Törnström
Ella Axelsson
Victor Törnström

1:56.874
Spårvägens FK PF13-1Ebba Svensson
Jacob Nilsson
Kristell Grahn
Vidar Pege

2:02.3317
Hässelby SK PF13-2Elsa Ahlenius
Ludvig Skantz
Tilda Berggren
Markus Hansson

2:11.2732
Huddinge AIS PF13-2Elin Sundell
Linus Hasselqvist
Emmy Ullberg
Alexander Heaton

2:13.5034
Hammarby IF PF13-6Ester Sahlqvist
Simon Fogelberg
Rut Lundin
Nathannael Möller

2:18.0239

Final8 dec 
Hammarby IF PF13-1Lii Jabour
William Loqvist
Maja Simonsson
Elias Kapell

1:57.035
Bromma IF PF13-1Matilda Halfwordson
Filip Ekström
Suzanne Lesage
Benjamin Grahn

2:05.7923
Hässelby SK PF13-1Linn Adolfsson
Alex Hägg
Klara Sewertz
Filip Winström

2:05.8524
Åkersberga SK PF13-1Isabelle Ryttberg
Edvin Bergqvist
Henna Lindblom
Oskar Lamberts

2:10.6229
IF Linnéa PF13-2Linnea Etxebeste
Kalle Ader Berg
Ellinor Parmryd
Josef Lindberg

2:11.1831

Final8 dec 
Huddinge AIS PF13-3Olivia Wredendal
Tim Forsberg
Vithagli Karan
Oscar Heaton

1:54.571
IFK Lidingö PF11-5




2:04.6721Heat 9
Huddinge AIS PF13-1Engla Rannemo
Christian Varonen
Lisa Mårtensson
Liam Sandberg

1:56.833
IFK Lidingö PF11-2




2:04.9022Heat 9
Hässelby SK PF13-3Isabelle Malmborg
Mindor Bergler
Ida Malmborg
Erik Taxell

1:57.476
IFK Lidingö PF11-4




2:13.4333Heat 9
Spårvägens FK PF13-2Lisa Angerer
Jakob Olsson
Märta Castenfors
Erik Andersson

2:09.8527
Bromma IF PF13-3Lisa Appelquist
Victor Johnsson
Victoria Eriksson
Holger Ehrström

2:14.2435


P/F11 4 x 200m
Final8 dec 
Österhaninge IF PF11-1Matilda Borg
Jonatan Borg
Miriam Moverare
Rasmus Enberg

2:13.337
Hanvikens SK PF11-2Alice Svensson
Alvar Attersved
Iris Boqvist
Rasmus Attersved Widlund

2:22.1815
IFK Lidingö PF11-3Echo Blomqvist
Erik Junefält
Märta Lind
Marcus Hallin

2:22.7416
IF Linnéa PF11-1Elsa Unger
Ivan Lindberg
Vera Nordlander
Isak Nordqvist

2:28.2919
Hammarby IF PF11-5Elsa Heinonen
Axel Victorin
Naima Josefsson
Anton Johansson

ej start-

Final8 dec 
Österhaninge IF PF11-2Simone Moverare
Hannes Johansson
Amilia Moverare
Vilmer Östling

2:16.678
Hammarby IF PF11-2Nora Lööw
Theo Carlström Cousks
Ebba Axelsson
Mikael Söderberg

2:18.489
Hanvikens SK PF11-1Iza Svensson
Alfred Eriksson
Meja Lansenius
Oscar Johansson

2:18.9210
IFK Lidingö PF11-4Karin Brismar
Hampus Englund
Gesa Brockman
Vilhelm Psilander

ej start-
Hanvikens SK PF11-3Filippa Holmqvist
Iris Rennman
Desiree Trollning
Elle Johansson
utan tävlan
ej start-

Final8 dec 
Turebergs FK PF11-1Sara Sjöstedt
Liam Lovander
Beate Pott
Jakob Lennemark

2:03.931
IFK Lidingö PF11-1Claire Berggren
Pontus Lindskog
Lisa Barenstedt
Fabian Almkvist Gyllden

2:09.384
Huddinge AIS PF11-2Ebba Ahlerup
Dante Boman
Tuva Lundström
Hugo Bennarp

2:21.2313
Spårvägens FK PF11-1Elisse Kastelli
Audunn Kristjansson
Ester Lundberg
Erik March

2:24.0017
Hammarby IF PF11-3Elsa Heinoues
Crisopher Belec
Siri Brohult
Sixten Ray Avander

2:29.2520

Final8 dec 
Turebergs FK PF11-2Emmie Wedin
Melker Larm
Venla Engström
Joar Eriksson

2:07.122
Hammarby IF PF11-1Ebba Wennebjer
Anton Roslund
Ella Johansson
Quincy Hacket

2:08.943
Mälarhöjdens IK PF11-1Judith Nilsen
Elliot Lindqvist
Frida Nilsson
Olle Willner

2:12.936
Bromma IF PF11-1Nina Persson
Ivar Olsson
Lovisa Kedeby
Jonatan Reonholdsson Sandin

2:19.4811
IFK Lidingö PF11-5Filippa Månsson
Filip Eriksson
Sofia Fröberg
Olle Hart

ej start-

Final8 dec 
Turebergs FK PF11-3Leia Aglert
Vilhem Lood Falgen
Zara Klouda
Axel Richter Liljegren

2:12.025
Huddinge AIS PF11-1Felizia Raitis
Herman Predstrup
Alicia Gruvberger
Valter Åsberg

2:20.0212
IFK LidingöElla Thunell
Karl Ottfalk
Ester Arkinger
Oscar Pettersson

2:21.3414
Hammarby IF PF13-4klara axelson
Erik Herre
Axel Vickström
Anton Johansson

2:24.4318
IFK Lidingö PF11-2Emma Laurin
Benjamin Francisco
Robin de Paula
Karl Holmkvist

ej start-



© Track & Field, Christer Falk