RESULTAT mellan 09 dec och 11 dec
Luciaspelen 2016-12-9/11
Sätrahallen, Stockholm
IFK Lidingö Friidrott
Uppdaterad: 16-12-11 15:43


 
M 30m
Final10 dec 
Leo Railevirta97Tampereen Urheilijat-38 4.27q
Aleksi Pelto97Tampereen Urheilijat-38 4.33q
Ilari Ryyppö97Tampereen Urheilijat-38 4.38q
Natthaphon Muanngoen02Gefle IF 4.40q
Lauri Eneh97Tampereen Urheilijat-38 4.40q
Niklas Kivipuro97Tampereen Urheilijat-38 4.44q
Aleksi Heimonen97Tampereen Urheilijat-38 4.47q

Extralopp10 dec 
Leo Railevirta97Tampereen Urheilijat-38 4.27
Aleksi Pelto97Tampereen Urheilijat-38 4.32
Lauri Eneh97Tampereen Urheilijat-38 4.36
Ilari Ryyppö97Tampereen Urheilijat-38 4.40
Niklas Kivipuro97Tampereen Urheilijat-38 4.55
Aleksi Heimonen97Tampereen Urheilijat-38 4.65
Natthaphon Muanngoen02Gefle IFej start


M 300m
Finalheat 111 dec 
Lauri Eneh97Tampereen Urheilijat-3835.801
Ilari Ryyppö97Tampereen Urheilijat-3836.222
Erik Rosqvist98Turebergs FKbröt-

Finalheat 211 dec 
Aleksi Heimonen97Tampereen Urheilijat-3836.963
Jesper Sjölund99Spårvägens FK38.564
Oscar Stenberg99Fredrikshofs FI38.825
Isak Sadek03Gefle IF42.526

Finalheat 311 dec 


M 3000m
Final9 dec 
Konstantin Avramidis86IFK Lidingö10:00.71
Neymat Haidari99IFK Lidingö 10:54.82
André Malm78Runday IF11:23.10
Martin Larsson71Huddinge AIS 13:04.30


P17 30m
Försök heat 110 dec 
Vidar Stenqvist00Täby IS 4.20q
Marcus Hagerud01Spårvägens FK 4.37q
Adam Haroon01Danderyds SK 4.40q
Albin Andersson00IFK Lidingö 4.40
Markus Lantto01Bromma IF 4.45
Oliver Velde Bisset00IF Linnéa 4.50
Elias Ketoja00Tampereen Urheilijat-38 4.51
Filip Ahlberg 01Bromma IF 4.95

Försök heat 210 dec 
Philip Ludwigs00Danderyds SK 4.33q
Carl Enhörning00Bromma IF 4.33q
Filip Nyström00Turebergs FK 4.37q
William Gardell01Hellas FK 4.39q
Elias Lindahl01Täby IS 4.40q
Arttu Tuominen01Tampereen Urheilijat-38 4.57
Jacob Tysén Holmberg00Hässelby SK 4.71

Final10 dec 
Vidar Stenqvist00Täby IS 4.23
Philip Ludwigs00Danderyds SK 4.33
Adam Haroon01Danderyds SK 4.36
Carl Enhörning00Bromma IF 4.36
William Gardell01Hellas FK 4.38
Marcus Hagerud01Spårvägens FK 4.38
Filip Nyström00Turebergs FK 4.40
Elias Lindahl01Täby IS 4.44


P17 300m
Finalheat 111 dec 
Vidar Stenqvist00Täby IS34.971
Elias Lindahl01Täby IS36.532
Carl Enhörning00Bromma IF37.956
Albin Wägmark01Spårvägens FK39.369

Finalheat 211 dec 
Gustav Gahne01Spårvägens FK37.574
Gustav Zetterlund00KFUM Örebro38.177
Elias Vlachos01Spårvägens FK40.4211
Enzo Fors01Tyresö FK41.9913

Finalheat 311 dec 
Simon Sandkvist01Järfälla Friidrottsklubb39.318
Filip Ahlberg 01Bromma IF40.9912
Mohamed Ahmed01Boo IFbröt-

Finalheat 411 dec 
Markus Lantto01Bromma IF37.263
Simon Martinsson01Österhaninge IF37.875
Arttu Tuominen01Tampereen Urheilijat-3840.0810


P17 600m
Finalheat 111 dec 
Gustav Gahne01Spårvägens FK 1:27.271
Simon Martinsson01Österhaninge IF 1:28.182
Nils Jonsson00Danderyds SK 1:30.983
Simon Sandkvist01Järfälla Friidrottsklubb 1:33.284
Aleksi Andreev01Spårvägens FK 1:33.735
Filip Ahlberg 01Bromma IF 1:36.9210
Arvid Brikell01Spårvägens FK 1:38.7312

Finalheat 211 dec 
Axel Boij Du Rietz00Hellas FK 1:34.826
Oliver Velde Bisset00IF Linnéa 1:36.067
Samuel Nyström-Ohlin01Fredrikshofs FI 1:36.138
Elias Vlachos01Spårvägens FK 1:36.399
Mohamed Ahmed01Boo IF 1:37.3611
Johan Sjöström01Varbergs GIF 1:39.0813
Anton Sjölund01Spårvägens FKej start-


P17 Stavzon
10 dec 
Jonathan Howser02Täby IS331


P17 Längd
10 dec 
Ernesto Turro Herrera00IFK Lidingö6,35
Albin Andersson00IFK Lidingö5,97
Jacob Tysén Holmberg00Hässelby SK5,64
Simon Sandkvist01Järfälla Friidrottsklubb5,30
Enzo Fors01Tyresö FK5,29


P15 60m
Försök heat 111 dec 
André Barroso Johansson02Hammarby IF 7.91q
Mikael Agge02Hammarby IF 7.93q
Robin Isaksson02IFK Lidingö 8.06q
Alvin Ekholm02Bromma IF 8.28q
Eric Deilert02Boo IF 8.49
Gustav Andersson02IFK Lidingö 8.61
Leo Olofson02Bromma IF 8.92

Försök heat 211 dec 
Milo Wahlgren02Bromma IF 7.73q
Tor Ekström02Bromma IF 8.11q
Sebastian Sandblom02Huddinge AIS 8.29q
Oskar Hilding02Bromma IF 8.33q
Josh Roth02Tullinge FF 8.33
Patrik Hedman02Huddinge AIS 9.05
Beckham Mujuzi02Bromma IFej start

Final11 dec 
Milo Wahlgren02Bromma IF 7.67
André Barroso Johansson02Hammarby IF 7.86
Mikael Agge02Hammarby IF 7.90
Robin Isaksson02IFK Lidingö 7.93
Tor Ekström02Bromma IF 8.17
Alvin Ekholm02Bromma IF 8.24
Sebastian Sandblom02Huddinge AIS 8.31
Oskar Hilding02Bromma IF 8.33


P15 1000m
Finalheat 111 dec 
John Strandberg02Bromma IF 2:46.91
Julius Mördrup02IFK Lidingö 2:51.07
Sajad Nazari02IFK Lidingö 3:01.31
Viktor Möller02Hässelby SK 3:03.95
Karl Källman02Hässelby SK 3:10.02
Sebastian Sandblom02Huddinge AIS 3:17.63
Beckham Mujuzi02Bromma IF 3:41.63


P15 Häck 60m84 cm
Finalheat 110 dec 
Markus Moberg03Hammarby IF 8.92
Elias Lind03Hässelby SK 9.61
Edvin Livak03Bromma IF 9.90
Max Bergqvist02Mälarhöjdens IK10.02
Erik Friberg02Hammarby IF10.38
Felix Nyberg03Bromma IF10.44


P15 Höjd
10 dec 
André Barroso Johansson02Hammarby IF172
Natthaphon Muanngoen02Gefle IF172
John Strandberg02Bromma IF164
Lukas Hanzon Lukin02Hammarby IFX


P15 Stav
10 dec 
Casper Elliot03Huddinge AIS270
Elias Lind03Hässelby SK250
Malte Fuchs Edberg03Bromma IF240
Johan Sundgren03Huddinge AIS240
Felix Nyberg03Bromma IF220
Teodor Borgius03Hammarby IF200


P15 Längd
10 dec 
David Århammar02IF Linnéa5,45
Natthaphon Muanngoen02Gefle IF5,44
Milo Wahlgren02Bromma IF5,30
William Hedenberg02Boo IF5,25
Eric Deilert02Boo IF4,89
Tor Ekström02Bromma IF4,82
Oskar Hilding02Bromma IF4,80
Mikael Agge02Hammarby IF4,53
Leo Olofson02Bromma IF3,79
10 Vidar Nordqvist02Bromma IF3,63
11 Fredrik Sundvall02Gefle IF3,53


P15 Kula4.0 kg
11 dec 
Robin Isaksson02IFK Lidingö12,81
Max Bergqvist02Mälarhöjdens IK12,44
Sebastian Sandblom02Huddinge AIS10,15
Alvin Ekholm02Bromma IF9,96
Felix Rodriguez02Huddinge AIS9,11
Gustav Andersson02IFK Lidingö8,37
Beckham Mujuzi02Bromma IF7,51
Malex Åkerblom00IFK Lidingö10,65


P14 60m
Försök heat 111 dec 
Edvin Livak03Bromma IF 7.76q
Isak Sadek03Gefle IF 8.08q
Markus Moberg03Hammarby IF 8.13q
Tadesse Johansson03AIK Friidrott 8.13q
Petter Lundberg03Bromma IF 8.71
Casper Elliot03Huddinge AIS 8.74
Emil Sörqvist03Huddinge AIS 8.99
Erik Tolgesson03Hammarby IF 9.29

Försök heat 211 dec 
Viktor Frisk03Huddinge AIS 8.11q
David Thid03Tyresö FK 8.20
Esbjörn Eriksson03Turebergs FK 8.28
Felix Nyberg03Bromma IF 8.49
Johan Sundgren03Huddinge AIS 8.67
Gustav Nordenskiöld03Hellas FK 8.82
Rodrigo Rivera03AIK Friidrott 8.90
Albin Eriksson03Tyresö FK 9.24

Försök heat 311 dec 
Viktor Wall03Tyresö FK 7.62q
Ludvig kornefalk03Hässelby SK 8.28
Teodor Borgius03Hammarby IF 8.40
Hugo Holmlund03Tyresö FK 8.71
Joakim Hellbratt03Huddinge AIS 8.90
Martin Sundberg03Hammarby IF 9.05
Malte Fuchs Edberg03Bromma IF 9.14

Försök heat 411 dec 
Arvid Wändesjö03Tyresö FK 7.88q
Elias Lind03Hässelby SK 7.97q
Niklas Wall03Tyresö FK 8.23
Victor Björk03IFK Lidingö 8.43
Lukas Holm03Gefle IF 8.44
Jonatan Borg03Hammarby IF 8.46
Mikael Alm03IFK Tumba 9.18
Christopher Lundberg03Turebergs FK 9.32

Final11 dec 
Viktor Wall03Tyresö FK 7.57
Edvin Livak03Bromma IF 7.73
Arvid Wändesjö03Tyresö FK 7.87
Isak Sadek03Gefle IF 8.01
Elias Lind03Hässelby SK 8.04
Tadesse Johansson03AIK Friidrott 8.12
Viktor Frisk03Huddinge AIS 8.17
Markus Moberg03Hammarby IF 8.17


P14 1000m
Final10 dec 
Viktor Frisk03Huddinge AIS 2:50.05
Victor Björk03IFK Lidingö 2:54.19
Tadesse Johansson03AIK Friidrott 3:05.03
Sebastian Ljungberg03IFK Lidingö 3:17.83
Markus Pihl03Täby IS 3:19.59
Mikael Alm03IFK Tumba 3:21.21
Vilhelm Werner03Hässelby SK 3:22.10
Vincent Arousell03Hässelby SK 3:27.51
Emil Sörqvist03Huddinge AIS 3:38.53
10 Jonathan Kihlström03Hässelby SK 3:46.54
Viktor Ramsthaler03AIK Friidrottej start


P14 Höjd
11 dec 
Viktor Wall03Tyresö FK172
Albin Eriksson03Tyresö FK170
Niklas Wall03Tyresö FK164
Edvin Livak03Bromma IF156
Joakim Hellbratt03Huddinge AIS152
David Thid03Tyresö FK148
Alexander Lindroth03Tullinge FF148
Elias Lind03Hässelby SK148
Markus Moberg03Hammarby IF144
10 Malte Fuchs Edberg03Bromma IF144
11 Martin Sundberg03Hammarby IF140
12 Oskar Törnvall03Hammarby IF140
13 Felix Nyberg03Bromma IF136
13 Petter Lundberg03Bromma IF136
15 Sebastian Ljungberg03IFK Lidingö136
16 Erik Tolgesson03Hammarby IF136
17 Mikael Alm03IFK Tumba127
18 Christopher Lundberg03Turebergs FK122
Lukas Holm03Gefle IFX


P14 Längd
11 dec 
Arvid Wändesjö03Tyresö FK5,89
Viktor Wall03Tyresö FK5,48
David Thid03Tyresö FK5,34
Elias Lind03Hässelby SK5,21
Teodor Borgius03Hammarby IF5,09
Viktor Frisk03Huddinge AIS5,03
Markus Moberg03Hammarby IF4,89
Niklas Wall03Tyresö FK4,85
Edvin Livak03Bromma IF4,69   4,68
10 Felix Nyberg03Bromma IF4,69   4,66
11 Lukas Holm03Gefle IF4,62
12 Johan Sundgren03Huddinge AIS4,53
13 Casper Elliot03Huddinge AIS4,51
14 Joakim Hellbratt03Huddinge AIS4,42
15 Ludvig kornefalk03Hässelby SK4,39
16 Isak Sadek03Gefle IF4,30
17 Vincent Arousell03Hässelby SK4,29
18 Jonatan Borg03Hammarby IF4,27
19 Hugo Holmlund03Tyresö FK4,25
20 Petter Lundberg03Bromma IF4,20
21 Albin Eriksson03Tyresö FK4,13
22 Martin Sundberg03Hammarby IF4,09
23 Malte Fuchs Edberg03Bromma IF4,08
24 Emil Sörqvist03Huddinge AIS4,07
25 Mikael Alm03IFK Tumba3,94
26 Christopher Lundberg03Turebergs FK3,01


P14 Kula4.0 kg
11 dec 
Elias Lind03Hässelby SK12,87
Viktor Wall03Tyresö FK10,41
Arvid Wändesjö03Tyresö FK9,95
Martin Sundberg03Hammarby IF9,54
Edvin Livak03Bromma IF9,45
Alexander Lindroth03Tullinge FF8,98
Teodor Borgius03Hammarby IF8,57
Casper Elliot03Huddinge AIS8,17
Victor Björk03IFK Lidingö8,16
10 Esbjörn Eriksson03Turebergs FK7,90
11 Viktor SandströmTurebergs FK7,46
12 Oskar Törnvall03Hammarby IF7,29
13 Markus Pihl03Täby IS7,26
14 Felix Nyberg03Bromma IF7,17
15 Mikael Alm03IFK Tumba5,88


P13 60m
Försök heat 110 dec 
Edvin Assarsson04Eslövs AI 7.94q
Linus Jonsson04Hässelby SK 8.51q
Elias Engstöm04Turebergs FK 8.59q
Alexander Ludwigs04Danderyds SK 8.64q
Kalle Billing04Turebergs FK 8.90
Ludvig Wallén04Bromma IF 9.19
Valter Kjellberg04Turebergs FK 9.25

Försök heat 210 dec 
Hugo Winther04Turebergs FK 8.53q
Filip Engström04Hammarby IF 8.61q
Vincent Siwek04Nyköpings BIS 9.33
Winston Marklund04Hammarby IF 9.36
Elias Boman04Hässelby SK 9.45
Adam Eriksson04Hanvikens SK 9.86

Försök heat 310 dec 
Felix Johansson04Huddinge AIS 8.83
Olle Billgren04Mälarhöjdens IK 8.96
Joel Borrman04Huddinge AIS 9.32
Conor Hogan04Turebergs FK 9.39
Axel Månsson04Hanvikens SK 9.73
Ludvig Schönning04Hanvikens SK10.30

Försök heat 410 dec 
David Steinberg04Bromma IF 8.67q
Kalle Aldskogius04Hammarby IF 8.70q
Ludvig Granberg04Huddinge AIS 8.86
Nils Gähler04Bromma IF 9.01
Tim Löfstedt04Hellas FK 9.28
Tim Engqvist04IFK Tumba 9.30

Final10 dec 
Edvin Assarsson04Eslövs AI 7.96
Hugo Winther04Turebergs FK 8.52
Linus Jonsson04Hässelby SK 8.56
Filip Engström04Hammarby IF 8.59
David Steinberg04Bromma IF 8.71
Kalle Aldskogius04Hammarby IF 8.73
Alexander Ludwigs04Danderyds SKej start
Elias Engstöm04Turebergs FKej start


P13 800m
Final10 dec 
Linus Jansson04SLK Oxelösund 2:20.32
Elias Engstöm04Turebergs FK 2:20.44
Max Österberg06Värmdö IF 2:31.42
Conor Hogan04Turebergs FK 2:36.30
Erik Gahne04Täby IS 2:38.72
Nils Holm04Hammarby IF 2:43.20
Axel Månsson04Hanvikens SK 2:46.38
Ludvig Schönning04Hanvikens SK 3:09.21
Edvin Hellstrand04Spårvägens FKej start


P13 Häck 60m76 cm
Finalheat 110 dec 
Edvin Assarsson04Eslövs AI 9.171
Hugo Winther04Turebergs FK10.072
Oscar Niklasson04Hanvikens SK10.173
David Steinberg04Bromma IF10.284
Kalle Billing04Turebergs FK12.219
Adam Eriksson04Hanvikens SK13.1013
Vincent Siwek04Nyköpings BISej start-

Finalheat 210 dec 
Filip Engström04Hammarby IF11.065
Conor Hogan04Turebergs FK11.356
Elias Boman04Hässelby SK11.837
Felix Johansson04Huddinge AIS11.988
Ludvig Granberg04Huddinge AIS12.2810
Edvin Hellstrand04Spårvägens FK12.4211
Joel Borrman04Huddinge AIS12.8212


P13 Höjd
10 dec 
Alexander Ludwigs04Danderyds SK155
Valter Kjellberg04Turebergs FK148
Ludvig Granberg04Huddinge AIS144
Vincent Siwek04Nyköpings BIS144
Linus Jonsson04Hässelby SK144
Joel Borrman04Huddinge AIS136
Kalle Billing04Turebergs FK132
Felix Johansson04Huddinge AIS123
Winston Marklund04Hammarby IF123
10 Nils Holm04Hammarby IF113
10 Axel Månsson04Hanvikens SK113
12 Adam Eriksson04Hanvikens SK113


P13 Längdzon
10 dec 
Linus Jonsson04Hässelby SK4,66   4,64
Hugo Winther04Turebergs FK4,66   4,50
Oscar Niklasson04Hanvikens SK4,60
David Steinberg04Bromma IF4,56
Kalle Aldskogius04Hammarby IF4,40
Tim Löfstedt04Hellas FK4,33
Nils Gähler04Bromma IF4,21
Vincent Siwek04Nyköpings BIS4,07
Joel Borrman04Huddinge AIS4,02
10 Elias Boman04Hässelby SK3,97
11 Edvin Hellstrand04Spårvägens FK3,92
12 Valter Kjellberg04Turebergs FK3,86
13 Ludvig Wallén04Bromma IF3,72
14 Winston Marklund04Hammarby IF3,62
15 Fabian Linderoth04Hammarby IF3,56
16 Ludvig Schönning04Hanvikens SK3,12   3,01
17 Adam Eriksson04Hanvikens SK3,12   0,00
18 Axel Månsson04Hanvikens SK2,33


P13 Kula3.0 kg
10 dec 
Oscar Niklasson04Hanvikens SK11,28
Linus Jonsson04Hässelby SK9,94
Elias Boman04Hässelby SK8,59
Kalle Aldskogius04Hammarby IF7,94
Lewi Pedersen04Tyresö FK7,56
Adam Eriksson04Hanvikens SK6,94
Ludvig Wallén04Bromma IF6,48
Fabian Linderoth04Hammarby IF6,37
Melker Carlens04IFK Lidingö6,17
10 Tim Engqvist04IFK Tumba5,97
11 Olle Billgren04Mälarhöjdens IK5,48
12 Axel Månsson04Hanvikens SK5,21
13 Ludvig Schönning04Hanvikens SK4,53


P12 60m
Försök heat 111 dec 
Victor Törnström05Danderyds SK 8.77q
Edvin Unger05IF Linnéa 8.85q
Elias Bouloussaa05IF Linnéa 9.06
Nicklas Östlund05IFK Lidingö 9.25
Tim Forsberg05Huddinge AIS 9.38
Emil Nordgren05Österhaninge IF 9.40
Alexsander Heaton05Huddinge AIS 9.63

Försök heat 211 dec 
Anton Hellstrand Helleberg05IFK Lidingö 8.93q
Lucas Törnström05Danderyds SK 8.93q
Leo Jordal05Huddinge AIS 9.07
Gabriel Dag05Västerås FK 9.12
Oskar Jönsson05IFK Lidingö 9.25
Yannick Buchli05Täby IS 9.64
Petter Einarsson05Mälarhöjdens IK10.43

Försök heat 311 dec 
Adrian Holma05Täby IS 8.77q
Adrian Siwek05Nyköpings BIS 9.07
Hugo Lundberg05Bromma IF 9.31
Nils Nilsson05Hellas FK 9.61
Jonathan Engdahl05IFK Lidingö10.44
Felix Elliot05Huddinge AIS10.75

Försök heat 411 dec 
Joel Enander05Täby IS 8.70q
Nikolaj Jakshöj05Väsby IK 8.92q
Albin Edgert05Täby IS 8.94q
Oscar Heaton05Huddinge AIS 8.99
Thirachai Phosri05Gefle IF 9.01
Sami Boumedienne05IFK Lidingö10.19
Hampus Sjöberg05Mälarhöjdens IK10.75

Final11 dec 
Joel Enander05Täby IS 8.66
Victor Törnström05Danderyds SK 8.71
Adrian Holma05Täby IS 8.73
Lucas Törnström05Danderyds SK 8.86
Edvin Unger05IF Linnéa 8.89
Anton Hellstrand Helleberg05IFK Lidingö 8.95
Nikolaj Jakshöj05Väsby IK 8.98
Albin Edgert05Täby IS 9.08


P12 800m
Finalheat 111 dec 
Max Österberg06Värmdö IF 2:30.821
Gustav Sandkvist05Järfälla Friidrottsklubb 2:31.5222:31.519
Lucas Törnström05Danderyds SK 2:31.5232:31.520
Yannick Buchli05Täby IS 2:37.104
Liam Sandberg05Huddinge AIS 2:44.335
Nicklas Östlund05IFK Lidingöej start-
Victor Törnström05Danderyds SKej start-

Finalheat 211 dec 
Oscar Heaton05Huddinge AIS 2:56.156
Erik Nedstam05IFK Lidingö 2:56.207
Albert Söderqvist05Tullinge FF 3:00.798
Noa Gustavsson06Spårvägens FK 3:00.839
Albin Edgert05Täby ISej start-
Adrian Holma05Täby ISej start-


P12 Höjd
11 dec 
William Lindberg05Täby IS142
Lucas Törnström05Danderyds SK136
Thirachai Phosri05Gefle IF136
Albin Edgert05Täby IS136
Nikolaj Jakshöj05Väsby IK136
Edvin Unger05IF Linnéa136
Anton Hellstrand Helleberg05IFK Lidingö132
Joel Enander05Täby IS132
Josef Lindberg05IF Linnéa132
10 Gabriel Dag05Västerås FK128
11 Adrian Holma05Täby IS128
12 Victor Törnström05Danderyds SK123
12 Oscar Heaton05Huddinge AIS123
14 Elias Bouloussaa05IF Linnéa123
15 Tim Forsberg05Huddinge AIS118
15 Alexsander Heaton05Huddinge AIS118
17 Hampus Sjöberg05Mälarhöjdens IK118
18 Albert Söderqvist05Tullinge FF118
19 Leo Jordal05Huddinge AIS118
20 Sami Boumedienne05IFK Lidingö113
20 Adrian Siwek05Nyköpings BIS113
22 Joel Nyman05IFK Lidingö113
23 Felix Elliot05Huddinge AIS113
Jonathan Engdahl05IFK LidingöX
Andreas Fuchs Edberg05Bromma IFX
Yannick Buchli05Täby ISX


P12 Längdzon
11 dec 
Adrian Holma05Täby IS4,78
Victor Törnström05Danderyds SK4,54
Lucas Törnström05Danderyds SK4,46
Oscar Heaton05Huddinge AIS4,41
Joel Enander05Täby IS4,37
Nikolaj Jakshöj05Väsby IK4,36
Adrian Siwek05Nyköpings BIS4,34
Leo Jordal05Huddinge AIS4,32
Edvin Unger05IF Linnéa4,11
10 William Lindberg05Täby IS4,08
11 Anton Hellstrand Helleberg05IFK Lidingö4,07
12 August Calles05IFK Lidingö4,06
13 Albin Edgert05Täby IS4,00
14 Tim Forsberg05Huddinge AIS3,99
15 Oskar Jönsson05IFK Lidingö3,93
16 Elias Bouloussaa05IF Linnéa3,89
17 Nicklas Östlund05IFK Lidingö3,88
18 Yannick Buchli05Täby IS3,77
19 Alexsander Heaton05Huddinge AIS3,76   3,75
20 Josef Lindberg05IF Linnéa3,76   3,67
21 Jonathan Engdahl05IFK Lidingö3,63
22 Felix Elliot05Huddinge AIS3,37
23 Hampus Sjöberg05Mälarhöjdens IK3,33
24 Joel Nyman05IFK Lidingö3,21
25 Sami Boumedienne05IFK Lidingö3,13
26 Anton Åqvist05IF Linnéa3,05
27 Petter Einarsson05Mälarhöjdens IK2,81
Fabian Gyldén-Svensson05IFK LidingöX


P12 Kula3.0 kg
11 dec 
August Calles05IFK Lidingö8,30
Joel Enander05Täby IS7,86
Mårten Arnerdal05Ösmo Nynäs FK7,65
Anton Hellstrand Helleberg05IFK Lidingö7,62
Victor Törnström05Danderyds SK7,01
Lucas Törnström05Danderyds SK6,97
Leo Jordal05Huddinge AIS6,82
Isak Storm05Mälarhöjdens IK6,71
Fabian Gyldén-Svensson05IFK Lidingö6,57
10 Anton Åqvist05IF Linnéa6,45
11 Axel Nordenskiöld05Hellas FK6,29
12 Adrian Siwek05Nyköpings BIS6,23
13 Albin Edgert05Täby IS6,06
14 Hampus Sjöberg05Mälarhöjdens IK5,85
15 Liam Sandberg05Huddinge AIS5,78
16 Emil Nordgren05Österhaninge IF5,77
17 Albert Söderqvist05Tullinge FF5,63
18 Nikolaj Jakshöj05Väsby IK5,58
19 Andreas Fuchs Edberg05Bromma IF5,46
20 Joel Nyman05IFK Lidingö4,78


P11 60m
Försök heat 110 dec 
Edvin Sidwall06Täby IS 9.05q
Oliver Hegbart06IFK Lidingö 9.16q
Vilhelm Psilander06IFK Lidingö 9.25q
Ludvig Danielsson06Hanvikens SK 9.28q
Noa Gustavsson06Spårvägens FK 9.33q
Vilmer Säll06Huddinge AIS 9.86
Joar Olsson06Hanvikens SK10.46
Alexander Johansson06Huddinge AIS11.28

Försök heat 210 dec 
Joakim Gråman06Tyresö FK 9.59
Max Österberg06Värmdö IF 9.75
Assar Egnell06IFK Lidingö 9.92
Olle Wallén06Bromma IF10.57
Alfred Bergkvist06Huddinge AIS10.64
Ruben Kjell06Mälarhöjdens IK11.86
Felix Holmqvist06Hanvikens SKej start
Jonathan Edberg06Turebergs FKej start

Försök heat 310 dec 
Filip Herre06Hammarby IF 9.33q
Joel Billing06Turebergs FK 9.49
Lucas Källman06Turebergs FK 9.75
Petter Skåhl06Hammarby IF10.00
Leo Marcus06Huddinge AIS11.01
Dolby Önnmark06Hammarby IF11.04
Viktor Wändesjö06Österhaninge IFej start

Försök heat 410 dec 
Elias Kapell06Hammarby IF 8.90q
Karl Ottfalk06IFK Lidingö 9.25q
Henrik Avebäck06Hammarby IF 9.90
Dino Wallin06AIK Friidrott10.10
Nathanael Möller06Hammarby IF10.24
Melvin Von Zweigbergk06Mälarhöjdens IK10.62
Viggo Popovic Normann06Mälarhöjdens IK11.28

Försök heat 510 dec 
Neo Hall06Hammarby IF 9.63
Filip Cedérus06Huddinge AIS 9.64
Oscar Pettersson06IFK Lidingö 9.73
Noah Oliveras06Mälarhöjdens IK 9.83
Oskar Kruse06Turebergs FK10.41
Jack Atterlöf06Hammarby IF10.61
Edvin Waessman06IFK Lidingö10.63

Final10 dec 
Elias Kapell06Hammarby IF 8.71
Edvin Sidwall06Täby IS 8.88
Ludvig Danielsson06Hanvikens SK 8.92
Oliver Hegbart06IFK Lidingö 9.22
Filip Herre06Hammarby IF 9.22
Karl Ottfalk06IFK Lidingö 9.33
Vilhelm Psilander06IFK Lidingö 9.37
Noa Gustavsson06Spårvägens FK 9.43


P11 Höjd
10 dec 
Felix Holmqvist06Hanvikens SK132
Joel Billing06Turebergs FK128
Edvin Sidwall06Täby IS128
Elias Kapell06Hammarby IF128
Jonathan Edberg06Turebergs FK128
Olle Hart06IFK Lidingö128
Lucas Källman06Turebergs FK128
Noah Oliveras06Mälarhöjdens IK128
Dino Wallin06AIK Friidrott123
10 Ludvig Haag06IFK Lidingö118
11 Filip Herre06Hammarby IF118
12 August Haag06IFK Lidingö118
13 Vilmer Säll06Huddinge AIS113
14 Joar Olsson06Hanvikens SK113
15 Henrik Avebäck06Hammarby IF113
16 Nathanael Möller06Hammarby IF108
17 Ludvig Danielsson06Hanvikens SK108
18 Max Österberg06Värmdö IF108
19 Petter Skåhl06Hammarby IF103
20 Jack Atterlöf06Hammarby IF103
21 Leo Marcus06Huddinge AIS98
22 Viggo Popovic Normann06Mälarhöjdens IK98
23 Alexander Johansson06Huddinge AIS93
Oskar Kruse06Turebergs FKX


P11 Längdzon
10 dec 
Jonathan Edberg06Turebergs FK4,60
Edvin Sidwall06Täby IS4,45
Elias Kapell06Hammarby IF4,43
Felix Holmqvist06Hanvikens SK4,39
Joakim Gråman06Tyresö FK4,09
Oliver Hegbart06IFK Lidingö3,98
Filip Seltén06Österhaninge IF3,95
Joel Billing06Turebergs FK3,90
Lucas Källman06Turebergs FK3,82
10 Vilmer Säll06Huddinge AIS3,81   3,64
11 Max Österberg06Värmdö IF3,81   3,63
12 Assar Egnell06IFK Lidingö3,78
13 Filip Herre06Hammarby IF3,75
14 Neo Hall06Hammarby IF3,65
15 Noah Oliveras06Mälarhöjdens IK3,63
16 Dino Wallin06AIK Friidrott3,60
17 Ludvig Haag06IFK Lidingö3,59
18 Oscar Pettersson06IFK Lidingö3,58
19 Oskar Kruse06Turebergs FK3,57
20 Filip Cedérus06Huddinge AIS3,54
21 Karl Ottfalk06IFK Lidingö3,51
22 Ludvig Danielsson06Hanvikens SK3,50
23 Henrik Avebäck06Hammarby IF3,47
24 Petter Skåhl06Hammarby IF3,35
25 Nathanael Möller06Hammarby IF3,34
26 Joar Olsson06Hanvikens SK3,24
27 Alfred Bergkvist06Huddinge AIS3,19
28 August Haag06IFK Lidingö3,17
29 Edvin Waessman06IFK Lidingö3,16
30 Leo Marcus06Huddinge AIS3,08
31 Jack Atterlöf06Hammarby IF3,03
32 Alexander Johansson06Huddinge AIS3,00
33 Viggo Popovic Normann06Mälarhöjdens IK2,93
34 Dolby Önnmark06Hammarby IF2,88
35 Ruben Kjell06Mälarhöjdens IK2,58


P11 Kula2.0 kg
10 dec 
Jonathan Edberg06Turebergs FK9,48
Elias Dahlström06Täby IS9,42
Felix Holmqvist06Hanvikens SK9,39
Elias Kapell06Hammarby IF8,86
Joakim Gråman06Tyresö FK7,85
Hampus Englund06IFK Lidingö7,50
Lucas Källman06Turebergs FK7,47
Neo Hall06Hammarby IF7,42
Ludvig Haag06IFK Lidingö7,00
10 Vilhelm Psilander06IFK Lidingö6,92
11 Oscar Pettersson06IFK Lidingö6,91
12 August Haag06IFK Lidingö6,82
13 Karl Ottfalk06IFK Lidingö6,80
14 Petter Skåhl06Hammarby IF6,63
15 Edvin Sidwall06Täby IS6,53
16 Leo Marcus06Huddinge AIS6,03
17 Viktor Wändesjö06Österhaninge IF5,92
18 Noah Oliveras06Mälarhöjdens IK5,86
19 Edvin Waessman06IFK Lidingö5,74
20 Henrik Avebäck06Hammarby IF5,72
21 Vilmer Säll06Huddinge AIS5,65
22 Nathanael Möller06Hammarby IF5,43
23 Ruben Kjell06Mälarhöjdens IK5,10
24 Jack Atterlöf06Hammarby IF4,92
25 Viggo Popovic Normann06Mälarhöjdens IK4,82
26 Alexander Johansson06Huddinge AIS4,51


P10 60m
Försök heat 111 dec 
Simon Lindström07Turebergs FK 9.32q
Sascha Boumedienne07IFK Lidingö 9.37q
Carl-Axel Falck07Mälarhöjdens IK 9.95q
William Hult07Österhaninge IF10.16
Hugo Belfrage07Hammarby IF10.71
Sebastian Simon08IF Linnéa10.73
Malte Sundberg07Hammarby IF11.02

Försök heat 211 dec 
Olle Willner07Mälarhöjdens IK 9.50q
Gustav Yngström09Mälarö SOK 9.79q
Fabian Svensson Almqvist07IFK Lidingö10.03
Viktor Nordgren07Österhaninge IF10.62
Hampus Ahlbom07Hammarby IF11.18
Leo Florén07Hammarby IF11.18
Milian Rahm07Hammarby IFej start

Försök heat 311 dec 
Olle Liljegren07Mälarö SOK 9.88q
Filip Derezinski07Järfälla Friidrottsklubb 9.99
Noah Holmlund07Österhaninge IF10.17
Max Moström07IFK Lidingö10.44
Pontus Lindskog07IFK Lidingö10.50
Oscar Lo Ström07Hammarby IF10.64
Alexander Noré07IFK Lidingö10.91
Christoffer Bélec07Hammarby IF11.24

Försök heat 411 dec 
Adrian Kylington07Hammarby IF 9.16q
Jacob Rune07Täby IS 9.34q
Quincey Hackett07Hammarby IF10.12
Amos Axkrants07Hammarby IF10.25
Kasper Jakshöj07Väsby IK10.51
Carl Malm07Mälarhöjdens IK10.53
Karl Holmkvist07IFK Lidingö10.76

Final11 dec 
Adrian Kylington07Hammarby IF 9.20
Jacob Rune07Täby IS 9.30
Olle Willner07Mälarhöjdens IK 9.37
Simon Lindström07Turebergs FK 9.42
Sascha Boumedienne07IFK Lidingö 9.52
Olle Liljegren07Mälarö SOK 9.62
Gustav Yngström09Mälarö SOK 9.75
Carl-Axel Falck07Mälarhöjdens IK 9.99


P10 Höjd
11 dec 
Sascha Boumedienne07IFK Lidingö123
Simon Lindström07Turebergs FK118
Hugo Skagerlund07Mälarhöjdens IK118
Amos Axkrants07Hammarby IF118
Kasper Jakshöj07Väsby IK108
Carl-Axel Falck07Mälarhöjdens IK108
Olle Willner07Mälarhöjdens IK108
Filip Derezinski07Järfälla Friidrottsklubb108
Pontus Lindskog07IFK Lidingö103
10 Noah Holmlund07Österhaninge IF103
11 Malte Sundberg07Hammarby IF103
12 Sebastian Simon08IF Linnéa103
13 Fabian Svensson Almqvist07IFK Lidingö103
14 Carl Malm07Mälarhöjdens IK103
15 Leo Florén07Hammarby IF98
16 Quincey Hackett07Hammarby IF98
17 Alexander Noré07IFK Lidingö98
17 Christoffer Bélec07Hammarby IF98
19 Karl Holmkvist07IFK Lidingö93
19 William Hult07Österhaninge IF93
21 Hampus Ahlbom07Hammarby IF88
Hugo Belfrage07Hammarby IFX
Elis Östborg07Hammarby IFX
Jacob Rune07Täby ISX


P10 Längdzon
11 dec 
Jacob Rune07Täby IS4,17
Simon Lindström07Turebergs FK3,97
Adrian Kylington07Hammarby IF3,95
Sascha Boumedienne07IFK Lidingö3,83
Olle Willner07Mälarhöjdens IK3,74
Gustav Yngström09Mälarö SOK3,64
Quincey Hackett07Hammarby IF3,59
Carl-Axel Falck07Mälarhöjdens IK3,55
Sebastian Simon08IF Linnéa3,51
10 Nils Sundström07Mälarhöjdens IK3,50
11 Olle Liljegren07Mälarö SOK3,47
12 Filip Derezinski07Järfälla Friidrottsklubb3,45
13 William Hult07Österhaninge IF3,42
14 Pontus Lindskog07IFK Lidingö3,39
15 Fabian Svensson Almqvist07IFK Lidingö3,29
16 Carl Malm07Mälarhöjdens IK3,27
17 Hugo Skagerlund07Mälarhöjdens IK3,23
18 Noah Holmlund07Österhaninge IF3,20
19 Amos Axkrants07Hammarby IF3,19
20 Oscar Lo Ström07Hammarby IF3,16
21 Karl Holmkvist07IFK Lidingö3,08
22 Kasper Jakshöj07Väsby IK3,04
23 Alexander Noré07IFK Lidingö2,97
24 Christoffer Bélec07Hammarby IF2,96
25 Viktor Nordgren07Österhaninge IF2,93   2,87
26 Hampus Ahlbom07Hammarby IF2,93   2,30
27 Malte Sundberg07Hammarby IF2,92
28 Hugo Belfrage07Hammarby IF2,87
29 Milian Rahm07Hammarby IF2,80
30 Leo Florén07Hammarby IF2,74
31 Elis Östborg07Hammarby IF2,73


K 30m
Final10 dec 
Draina Kintu02Hellas FK 4.60
Bilge Kaya02Hellas FK 4.80


K 300m
11 dec 
Nike Isaksson04IFK Lidingö43.22
Frida Jangdin99Österhaninge IF45.02


K 3000m
9 dec 
Alma Holmberg02IFK Lidingö11:55.46
Ingrid Wennerholm00Fredrikshofs FI13:08.49


F17 30m
Försök heat 110 dec 
Moa Holm00IFK Lidingö 4.76q
Veera Viitala01Tampereen Urheilijat-38 4.97q
Fanny Walldén01IFK Lidingö 4.98q
Amanda Wictorin01IFK Lidingö 5.08
Meri Järvensivu01Tampereen Urheilijat-38 5.10
Jenny Österback01IFK Lidingö 5.12

Försök heat 210 dec 
Merette Koskenniemi00Tampereen Urheilijat-38 4.81q
Moa Sellergren01IFK Lidingö 4.91q
Emma Olsson01Tyresö FK 4.96q
Lisa Ekenberg01Spårvägens FK 5.02
Linnea Sjögren01Järfälla Friidrottsklubb 5.07
Astrid Bobeck00IFK Lidingö 5.19

Försök heat 310 dec 
Anna Lundmark01IF Linnéa 4.76q
Emmi Ranta-Ojala00Tampereen Urheilijat-38 4.86q
Josephine Rezene Hjalmarsson 00Hellas FK 5.02
Anna Berglund00Österhaninge IF 5.05
Siiri Heiskanen01Tampereen Urheilijat-38 5.14
Jasmiina Tuomiranta01Tampereen Urheilijat-38 5.26

Final10 dec 
Moa Holm00IFK Lidingö 4.72
Anna Lundmark01IF Linnéa 4.75
Merette Koskenniemi00Tampereen Urheilijat-38 4.81
Moa Sellergren01IFK Lidingö 4.91
Emmi Ranta-Ojala00Tampereen Urheilijat-38 4.92
Fanny Walldén01IFK Lidingö 4.94
Veera Viitala01Tampereen Urheilijat-38 4.97
Emma Olsson01Tyresö FK 4.98


F17 300m
Finalheat 111 dec 
Siiri Heiskanen01Tampereen Urheilijat-3844.841
Anna Berglund00Österhaninge IFbröt-
Meri Järvensivu01Tampereen Urheilijat-38ej start-

Finalheat 211 dec 
Emilia Larson01Täby IS44.872
Matilda Qvick00Järfälla Friidrottsklubb60.223


F17 600m
Finalheat 110 dec 
Hedda Meyer01Bromma IF 1:40.61
Linn Alness Borg00IFK Lidingö 1:44.66
Liva Gustavsson01Spårvägens FK 1:47.27
Moa Sellergren01IFK Lidingö 1:50.04
Klara Tvede-Jensen00IFK Lidingö 1:50.07
Siiri Heiskanen01Tampereen Urheilijat-38 1:50.46
Matilda Qvick00Järfälla Friidrottsklubb 2:26.40
Jenny Österback01IFK Lidingöej start


F17 Höjd
11 dec 
Emmi Ranta-Ojala00Tampereen Urheilijat-38160
Irmelin Olsson01Österhaninge IF156
Elin Träff01Åkersberga SK152
Amanda Eriksson00Spårvägens FK152
Veera Viitala01Tampereen Urheilijat-38148
Merette Koskenniemi00Tampereen Urheilijat-38143
Jasmiina Tuomiranta01Tampereen Urheilijat-38X


F17 Stavzon
10 dec 
Alva Sundin01Täby IS351
Ellen Haavisto00Eskilstuna FI311
Emmy Haavisto00Eskilstuna FI301
Agnes Ekman01Spårvägens FK281
felicia Rosén72Nyköpings BIS271
Jenny Österback01IFK Lidingö201


F17 Längd3.0 kg
10 dec 
Amanda Eriksson00Spårvägens FK5,07
Emmi Ranta-Ojala00Tampereen Urheilijat-385,06
Anna Lundmark01IF Linnéa5,04
Merette Koskenniemi00Tampereen Urheilijat-384,89
Moa Sellergren01IFK Lidingö4,80
Elin Träff01Åkersberga SK4,75
Veera Viitala01Tampereen Urheilijat-384,71
Jasmiina Tuomiranta01Tampereen Urheilijat-384,18
Meri Järvensivu01Tampereen Urheilijat-384,12
10 Jenny Österback01IFK Lidingö3,97
11 Lisa Ekenberg01Spårvägens FK3,66


F15 60m
Försök heat 111 dec 
Emilia Sjöstrand02Tyresö FK 8.33q
Victoria Davidsson 02Boo IF 8.55q
Vendela Einberg02Huddinge AIS 8.89
Sofia Boman02Hässelby SK 9.01
Elisa Klemola02Tampereen Urheilijat-38 9.22
Anniina Murtonen02Tampereen Urheilijat-38 9.34
Helmi Melartiin02Tampereen Urheilijat-38 9.43
Sophie Lindhoff02Boo IF 9.60

Försök heat 211 dec 
Ella Hagman02Huddinge AIS 8.21q
Molly Freeman02Hammarby IF 8.46q
Stiina Kokkonen02Tampereen Urheilijat-38 8.48q
Embla Wihk02Hammarby IF 8.67
Sofie Hedman02Huddinge AIS 8.91
Astrid Lundkvist02Huddinge AIS 8.99
Lisa Brundin02Hammarby IF 9.01
Janika Jokinen02Tampereen Urheilijat-38 9.01

Försök heat 311 dec 
Lisa Fröberg02IFK Lidingö 8.56q
Åsa Trosell02Hammarby IF 8.57q
Disa Chin Nygårds02IF Linnéa 8.62q
Sara Hallesius02Bromma IF 8.98
Ida Nielsen02Hammarby IF 9.12
Liv Oscarsson02Hammarby IF 9.45
Nora Lannemar02Huddinge AIS 9.59
Hedvig Irengård02Boo IF10.07

Final11 dec 
Ella Hagman02Huddinge AIS 8.12
Emilia Sjöstrand02Tyresö FK 8.34
Stiina Kokkonen02Tampereen Urheilijat-38 8.45
Victoria Davidsson 02Boo IF 8.48
Åsa Trosell02Hammarby IF 8.54
Disa Chin Nygårds02IF Linnéa 8.55
Molly Freeman02Hammarby IF 8.56
Lisa Fröberg02IFK Lidingö 8.76


F15 1000m
Final10 dec 
Alice Berg02Turebergs FK 3:06.66
Emilia Rydensjö02Eskilstuna FI 3:10.36
Elin Ekengren02Nyköpings BIS 3:14.51
Alma Holmberg02IFK Lidingö 3:16.13
Molly Freeman02Hammarby IF 3:19.10
Saga Brodin02Danderyds SK 3:24.96
Sophie Lindhoff02Boo IF 3:25.80
Lisa Fröberg02IFK Lidingö 3:30.58
Sara Hallesius02Bromma IF 3:37.76


F15 Häck 60m76 cm
Finalheat 110 dec 
Marika Åstrand03Hässelby SK 9.802
Emilia Neuhaus03Eksjö Södra IK 9.823
Stiina Kokkonen02Tampereen Urheilijat-38 9.965
Hanna Askling02Bromma IF10.207
Josefine Ljungfeldt03Bromma IF11.9811
Ellinore Dahlberg03Bromma IF11.9812
Lisen Rignell03Bromma IF13.4013

Finalheat 210 dec 
Madeleine Aulio02IFK Lidingö 9.671
Molly Freeman02Hammarby IF 9.924
Janika Jokinen02Tampereen Urheilijat-3810.116
Rebecka Hagardt03IFK Lidingö10.258
Cecilia Nybleus02Bromma IF10.299
Embla Wihk02Hammarby IF11.6910


F15 Höjd
10 dec 
Madeleine Aulio02IFK Lidingö152
Cecilia Nybleus02Bromma IF152
Vendela Wahlberg 02IFK Lidingö148
Vendela Einberg02Huddinge AIS148
Lisa Fröberg02IFK Lidingö148
Hannah Hilding02Tyresö FK143
Clara Billing02Turebergs FK143
Sara Svalberg02IFK Lidingö138
Helmi Melartiin02Tampereen Urheilijat-38128
Olivia Wirtavuori02Tampereen Urheilijat-38128
11 Janika Jokinen02Tampereen Urheilijat-38128


F15 Stav
10 dec 
Hanna Askling02Bromma IF260
Rebecka Forsling03Huddinge AIS230
Embla Wihk02Hammarby IF230
Eila Jansson02Gefle IF230
Clara Billing02Turebergs FK220
Emilie Beckman03Hässelby SK200
Rebecka Hagardt03IFK Lidingö200
Elsa Eriksson03Hässelby SK190
Jessica Holmberg03Hässelby SK180


F15 Längd
11 dec 
Ella Hagman02Huddinge AIS4,90
Vendela Einberg02Huddinge AIS4,79   4,77
Sofia Boman02Hässelby SK4,79   4,63
Stiina Kokkonen02Tampereen Urheilijat-384,76
Sara Svalberg02IFK Lidingö4,70
Victoria Davidsson 02Boo IF4,59
Janika Jokinen02Tampereen Urheilijat-384,53
Hanna Askling02Bromma IF4,52
Wilja Wickert02Hässelby SK4,44
10 Olivia Wirtavuori02Tampereen Urheilijat-384,19   3,86
11 Molly Barkensjö02Hammarby IF4,19
12 Åsa Trosell02Hammarby IF4,15
13 Elisa Klemola02Tampereen Urheilijat-384,12   4,11
14 Astrid Lundkvist02Huddinge AIS4,12   4,07
15 Helmi Melartiin02Tampereen Urheilijat-383,99
16 Anniina Murtonen02Tampereen Urheilijat-383,91
17 Sophie Lindhoff02Boo IF3,77
18 Hedvig Irengård02Boo IF3,69
19 Lisa Brundin02Hammarby IF3,47


F15 Kula3.0 kg
11 dec 
Hannah Hilding02Tyresö FK11,10
Ella Hagman02Huddinge AIS10,82
Embla Wihk02Hammarby IF10,47
Emilia Sjöstrand02Tyresö FK10,35
Vendela Einberg02Huddinge AIS9,71
Stiina Kokkonen02Tampereen Urheilijat-389,67
Emelie Schlyter02Huddinge AIS9,58
Lisa Fröberg02IFK Lidingö8,59
Julia Jansson02Hammarby IF8,58
10 Molly Barkensjö02Hammarby IF8,29
11 Victoria Davidsson 02Boo IF8,17
12 Ida Arnerdal02Ösmo Nynäs FK7,91
13 Olivia Wirtavuori02Tampereen Urheilijat-387,62
14 Sofia Boman02Hässelby SK7,40
15 Elisa Klemola02Tampereen Urheilijat-386,60
16 Eila Jansson02Gefle IF6,39
17 Liv Oscarsson02Hammarby IF6,20
18 Ida Nielsen02Hammarby IF6,07
19 Hedvig Irengård02Boo IF5,96
20 Anniina Murtonen02Tampereen Urheilijat-385,83


F14 60m
Försök heat 111 dec 
Kathleen Larsson03Hammarby IF 8.45q
Marika Åstrand03Hässelby SK 8.70
Nora Olofsson03Mälarhöjdens IK 9.08
Thilde Berglund03Gefle IF 9.10
Tilda Kjerfve03IFK Lidingö 9.12
Juliana Andersson03Huddinge AIS 9.50
Tava Barivan03Hässelby SK 9.54
Alma Forsander03Huddinge AIS11.00
Rebecka Hagardt03IFK Lidingöej start
Sara Luul03Hammarby IFej start

Försök heat 211 dec 
Beata Edelholm03Hammarby IF 8.51q
Moa Nyström03Turebergs FK 8.66
Paulina Miletic03Hammarby IF 8.83
Moa Wennberg03Gefle IF 8.84
Elsa Eriksson03Hässelby SK 9.21
Emelie Wiorek03Huddinge AIS 9.27
Alice Lind03Hanvikens SK 9.43
Alicia Schandl03Huddinge AIS 9.71
Olivia Asp03IFK Tumbaej start

Försök heat 311 dec 
Clara Fallenius03Hässelby SK 8.50q
Laura Fodor03Hässelby SK 8.61q
Anna-Lisa Deltin03Hammarby IF 8.69
Emilie Beckman03Hässelby SK 9.03
Iza Ramså Ness 03Huddinge AIS 9.07
Elli Salonen03Tampereen Urheilijat-38 9.17
Emelie Malmborg03Hässelby SK 9.33
Ida Åhlander03Hanvikens SK10.19

Försök heat 411 dec 
Katharina Gråman03Tyresö FK 8.15q
Alva Königsson03Tullinge FF 8.84
Julia Levén03Hanvikens SK 9.04
Madeleine Söderqvist03Huddinge AIS 9.30
Tuva Kjellström03Hässelby SK 9.54
Felicia Ek Fadaei03AIK Friidrott 9.57
Victoria Pettersson03Väsby IK 9.88
Nanna Hart03IFK Lidingö 9.91

Försök heat 511 dec 
Rebecca Östergren 03Huddinge AIS 8.24q
Alexandra Rosengren03Huddinge AIS 8.37q
Alicia Löwhagen03Hammarby IF 8.44q
Lisen Rignell03Bromma IF 8.83
Sigrid Beckman Berg03Hammarby IF 8.86
Linn Harryson03Hammarby IF 8.89
Jessica Holmberg03Hässelby SK 9.35
Albertina Brandt03Hammarby IF 9.56

Försök heat 611 dec 
Emilia Neuhaus03Eksjö Södra IK 8.85
Ellinore Dahlberg03Bromma IF 8.85
Sarah Bracken 03Huddinge AIS 8.99
Felicia Lidsell03IK Sisu 9.23
Josefine Ljungfeldt03Bromma IF 9.27
Mathilda Mertsch03Bromma IF 9.46
Kira Jannlund03Mälarhöjdens IK 9.51
Ida Hjort03Hanvikens SK 9.75

Final11 dec 
Katharina Gråman03Tyresö FK 8.10
Rebecca Östergren 03Huddinge AIS 8.24
Alexandra Rosengren03Huddinge AIS 8.39
Alicia Löwhagen03Hammarby IF 8.41
Clara Fallenius03Hässelby SK 8.60
Beata Edelholm03Hammarby IF 8.60
Kathleen Larsson03Hammarby IF 8.61
Laura Fodor03Hässelby SK 8.81


F14 1000m
Final10 dec 
Ellinore Dahlberg03Bromma IF 3:16.92
Kristina Dahlström03Täby IS 3:22.87
Ingrid Jonsson03Hässelby SK 3:23.02
Frida Hafström03Fredrikshofs FI 3:23.45
Tuva Kjellström03Hässelby SK 3:27.44
Paola Palmblad Söderhielm03Täby IS 3:36.05
Albertina Brandt03Hammarby IF 3:36.13
Clara Lidén03Hammarby IF 3:40.75
Tava Barivan03Hässelby SKej start


F14 Höjd
10 dec 
Emilia Neuhaus03Eksjö Södra IK156
Elvira Magnusson03IFK Tumba148
Clara Fallenius03Hässelby SK148
Linn Harryson03Hammarby IF143
Alicia Löwhagen03Hammarby IF143
Klara Avebäck03Hammarby IF138
Alexandra Karlsson03Mälarhöjdens IK138
Marika Åstrand03Hässelby SK138
Amanda Johansson03Tullinge FF138
10 Emilie Beckman03Hässelby SK138
11 Saga Odda03Boo IF138
11 Elli Salonen03Tampereen Urheilijat-38138
13 Felicia Lidsell03IK Sisu138
14 Jessica Holmberg03Hässelby SK133
14 Nora Olofsson03Mälarhöjdens IK133
16 Lisen Rignell03Bromma IF133
17 Tuva Kjellström03Hässelby SK128
17 Beata Edelholm03Hammarby IF128
17 Rebecka Hagardt03IFK Lidingö128
20 Nanna Hart03IFK Lidingö128
21 Elsa Eriksson03Hässelby SK123
Kira Jannlund03Mälarhöjdens IKX
Marika Åstrand03Hässelby SK
Albertina Brandt03Hammarby IFX
Rebecca Östergren 03Huddinge AISX
Tava Barivan03Hässelby SKX


F14 Längd
11 dec 
Beata Edelholm03Hammarby IF5,07
Katharina Gråman03Tyresö FK4,95
Alexandra Rosengren03Huddinge AIS4,77
Clara Fallenius03Hässelby SK4,61
Emilia Neuhaus03Eksjö Södra IK4,57   4,52
Moa Nyström03Turebergs FK4,57   4,47
Laura Fodor03Hässelby SK4,51
Marika Åstrand03Hässelby SK4,50
Iza Ramså Ness 03Huddinge AIS4,37
10 Klara Avebäck03Hammarby IF4,36
11 Kathleen Larsson03Hammarby IF4,32
12 Caroline Graveley03Hässelby SK4,09   4,07
13 Elvira Magnusson03IFK Tumba4,09   3,79
14 Lisen Rignell03Bromma IF4,04
15 Tilda Kjerfve03IFK Lidingö4,00
16 Paulina Miletic03Hammarby IF3,99
17 Sigrid Beckman Berg03Hammarby IF3,98
18 Ellinore Dahlberg03Bromma IF3,94
19 Emelie Wiorek03Huddinge AIS3,93
20 Anna-Lisa Deltin03Hammarby IF3,90
21 Mathilda Mertsch03Bromma IF3,86
22 Sarah Bracken 03Huddinge AIS3,80
23 Emilie Beckman03Hässelby SK3,76
24 Elsa Eriksson03Hässelby SK3,74   3,42
25 Madeleine Söderqvist03Huddinge AIS3,74   0,00
26 Jessica Holmberg03Hässelby SK3,72
27 Felicia Ek Fadaei03AIK Friidrott3,69
28 Juliana Andersson03Huddinge AIS3,63
29 Felicia Lidsell03IK Sisu3,62
30 Albertina Brandt03Hammarby IF3,55
31 Emelie Malmborg03Hässelby SK3,53
32 Josefine Ljungfeldt03Bromma IF3,52
33 Tava Barivan03Hässelby SK3,46
34 Kira Jannlund03Mälarhöjdens IK3,45
35 Tuva Kjellström03Hässelby SK3,44
36 Victoria Pettersson03Väsby IK3,36
37 Ida Åhlander03Hanvikens SK3,21
38 Thilde Berglund03Gefle IF3,15
39 Ida Hjort03Hanvikens SK2,93
40 Alma Forsander03Huddinge AIS2,61


F14 Kula3.0 kg
10 dec 
Clara Fallenius03Hässelby SK9,63
Alexandra Rosengren03Huddinge AIS9,37
Elli Salonen03Tampereen Urheilijat-388,97
Sofia Hammarwall03IFK Tumba8,90
Moa Ivarsson03Huddinge AIS8,81
Laura Fodor03Hässelby SK8,21
Alice Lind03Hanvikens SK8,00
Elvira Magnusson03IFK Tumba7,96
Beata Edelholm03Hammarby IF7,91
10 Marika Åstrand03Hässelby SK7,75
11 Olivia Riddle03Hammarby IF7,70
12 Linn Harryson03Hammarby IF7,56
13 Sarah Bracken 03Huddinge AIS7,48
14 Emelie Malmborg03Hässelby SK6,95
15 Tava Barivan03Hässelby SK6,51
16 Olivia Asp03IFK Tumba6,05
17 Josefine Ljungfeldt03Bromma IF5,89
18 Ellinore Dahlberg03Bromma IF5,70
19 Emilia Neuhaus03Eksjö Södra IK5,62
20 Albertina Brandt03Hammarby IF5,31
21 Lisen Rignell03Bromma IF5,14


F13 60m
Försök heat 110 dec 
Lana Lackanovic04Hammarby IF 8.52q
Nicole Nyberg04Täby IS 8.53q
Karin Bengtsson04Hanvikens SK 8.67q
Tyra Tjulander04Västerås FK 8.71q
Felicia Johansson04Hanvikens SK 8.75q
Saga Hermundstad04IF Linnéa 8.76
Stella Andersson04Nyköpings BIS 8.79
Nora Lindahl04Täby IS 8.84

Försök heat 210 dec 
Kajsa Åsberg04Hammarby IF 8.89
Lorena Guzman04Turebergs FK 9.05
Amanda Helgesson04Hanvikens SK 9.17
Tasa Scheele Bhatia04Täby IS 9.19
Ella Bennett04Hanvikens SK 9.39
Emma Walfridsson04Hanvikens SK 9.60
Alicia Larsten04IFK Lidingö 9.65

Försök heat 310 dec 
Nike Isaksson04IFK Lidingö 8.60q
Edda Chin Nygårds04IF Linnéa 9.11
Rebecka Forsling04Huddinge AIS 9.20
Linda Edberg04Turebergs FK 9.35
Edvarda Lindén04Boo IF 9.40
Malin Fröberg04IFK Lidingö 9.50
Viivi Jokinen04Tampereen Urheilijat-3810.64

Försök heat 410 dec 
Desiree Willis04Hellas FK 9.01
Tyra Cedrenius Tunander04IFK Lidingö 9.23
Adja Stenson04Mälarhöjdens IK 9.43
Matilda Karlsson04Väsby IK 9.46
Maja Etxebeste Forsberg04IF Linnéa 9.84
Elinor Robson04Mälarhöjdens IK 9.88
Ida Reutersten04Mälarhöjdens IK10.08

Försök heat 510 dec 
Nadija Vasylenko04Tampereen Urheilijat-38 8.69q
Vera Lindblad04Bromma IF 8.79
Louise Tilly04Täby IS 9.07
Lykke Eder04Mälarhöjdens IK 9.37
Vilda Doherty Dahllöf04Hellas FK 9.47
Estelle Strand04IFK Lidingö 9.58
Ida Österberg04Värmdö IF 9.71

Försök heat 610 dec 
Signe Blom04Hammarby IF 8.75q
Emilia Strömberg04Hanvikens SK 9.31
Enna Eho04Tampereen Urheilijat-38 9.48
Lovisa Keil04Hellas FK 9.67
Ella Leino04Tampereen Urheilijat-38 9.69
Emma Söderberg04Järfälla Friidrottsklubb10.28
Hilda Liljeström04Mälarhöjdens IK10.77

Försök heat 710 dec 
Sara Winberg04Täby IS 8.79
Stella Sajdak04IFK Lidingö 8.90
Josefin Bladh04Mälarhöjdens IK 9.05
Karin Andersson04AIK Friidrott 9.25
Emilia Englund04IFK Lidingö 9.46
Amanda Eriksson04Huddinge AIS10.25
Alma Robling04Hammarby IFej start

Final10 dec 
Nike Isaksson04IFK Lidingö 8.41
Lana Lackanovic04Hammarby IF 8.49
Nicole Nyberg04Täby IS 8.52
Signe Blom04Hammarby IF 8.67
Nadija Vasylenko04Tampereen Urheilijat-38 8.71
Karin Bengtsson04Hanvikens SK 8.77
Felicia Johansson04Hanvikens SK 8.78
Tyra Tjulander04Västerås FK 8.86


F13 800m
Finalheat 110 dec 
Amanda Helgesson04Hanvikens SK 2:29.341
Agnes Hanell04IFK Tumba 2:29.592
Louise Eliasson04Bromma IF 2:32.863
Alicia Larsten04IFK Lidingö 2:37.944
Ida Österberg04Värmdö IF 2:41.755
Thea Katsoulaki04Hanvikens SK 2:43.356
Ylva Sjöberg04Mälarhöjdens IK 2:45.387


F13 Häck 60m11.34 kg
Finalheat 110 dec 
Lana Lackanovic04Hammarby IF11.0713
Felicia Johansson04Hanvikens SK11.4316
Hjördis Bäckman05IF Linnéa11.6420
Desiree Willis04Hellas FK12.1925
Maja Etxebeste Forsberg04IF Linnéa12.3227
Josefin Bladh04Mälarhöjdens IK12.5729

Finalheat 210 dec 
Tyra Tjulander04Västerås FK 9.962
Agnes Hanell04IFK Tumba10.387
Stella Sajdak04IFK Lidingö11.0112
Louise Eliasson04Bromma IF11.1714
Tyra Cedrenius Tunander04IFK Lidingö11.5017
Vilda Doherty Dahllöf04Hellas FK11.5919
Johanna Bryntesson04Bromma IF12.4328

Finalheat 310 dec 
Nicole Nyberg04Täby IS 9.791
Saga Hermundstad04IF Linnéa10.6710
Kajsa Åsberg04Hammarby IF11.3715
Ella Leino04Tampereen Urheilijat-3811.5018
Ella Bennett04Hanvikens SK11.8321
Lovisa Keil04Hellas FK12.2926
Ida Österberg04Värmdö IF12.6530

Finalheat 410 dec 
Frida Krantz04Hammarby IF10.224
Nora Lindahl04Täby IS10.305
Tasa Scheele Bhatia04Täby IS10.346
Vera Lindblad04Bromma IF12.0523
Tyra Hedin05IFK Lidingö12.7331
Nellie Mella04Hellas FK12.8232

Finalheat 510 dec 
Moa Granat04Vallentuna FK 9.983
Sara Winberg04Täby IS10.438
Louise Tilly04Täby IS10.539
Malin Axelson04Bromma IF10.9311
Ida Egnell05IFK Lidingö11.9622
Ida Östling04Hellas FK12.1724
Alma Robling04Hammarby IF12.9633
Emilia Englund04IFK Lidingöej start-


F13 Höjd
10 dec 
Tasa Scheele Bhatia04Täby IS148
Frida Krantz04Hammarby IF148
Celina Holmberg04IF Åland148
Filippa Aronsson04Boo IF144
Ebba Lind04Hanvikens SK140
Malin Axelson04Bromma IF140
Nadija Vasylenko04Tampereen Urheilijat-38140
Nicole Nyberg04Täby IS136
Lana Lackanovic04Hammarby IF132
10 Thea Katsoulaki04Hanvikens SK132
11 Viivi Jokinen04Tampereen Urheilijat-38132
12 Johanna Bryntesson04Bromma IF132
13 Amanda Helgesson04Hanvikens SK132
14 Lorena Guzman04Turebergs FK128
14 Rebecka Forsling04Huddinge AIS128
16 Linda Edberg04Turebergs FK128
17 Louise Tilly04Täby IS128
18 Maja Etxebeste Forsberg04IF Linnéa128
19 Vilda Doherty Dahllöf04Hellas FK128
20 Nora Lindahl04Täby IS123
20 Moa Granat04Vallentuna FK123
22 Emilia Strömberg04Hanvikens SK123
22 Nellie Mella04Hellas FK123
24 Ella Bennett04Hanvikens SK118
25 Amanda Eriksson04Huddinge AIS118
25 Olivia Sjögren04Järfälla Friidrottsklubb118
27 Emma Walfridsson04Hanvikens SK113
28 Enna Eho04Tampereen Urheilijat-38108
28 Ella Leino04Tampereen Urheilijat-38108
Kajsa Åsberg04Hammarby IFX


F13 Längdzon
10 dec 
Celina Holmberg04IF Åland5,09
Nadija Vasylenko04Tampereen Urheilijat-384,85
Signe Blom04Hammarby IF4,81
Saga Hermundstad04IF Linnéa4,71
Lana Lackanovic04Hammarby IF4,70
Nike Isaksson04IFK Lidingö4,67
Kajsa Åsberg04Hammarby IF4,53
Louise Tilly04Täby IS4,45
Lorena Guzman04Turebergs FK4,39   4,35
10 Sara Winberg04Täby IS4,39   4,23
11 Ida Östling04Hellas FK4,33   4,28
12 Vera Lindblad04Bromma IF4,33   4,24
13 Desiree Willis04Hellas FK4,29
14 Edvarda Lindén04Boo IF4,24
15 Tyra Cedrenius Tunander04IFK Lidingö4,23
16 Stella Sajdak04IFK Lidingö4,17
17 Amanda Helgesson04Hanvikens SK4,11
18 Thea Katsoulaki04Hanvikens SK4,06
19 Ida Österberg04Värmdö IF4,03
20 Edda Chin Nygårds04IF Linnéa4,02   3,97
20 Felicia Johansson04Hanvikens SK4,02   3,97
20 Ebba Lind04Hanvikens SK4,02   3,97
23 Filippa Aronsson04Boo IF3,98
24 Linda Edberg04Turebergs FK3,97
25 Emma Parmander Haglund04Huddinge AIS3,95
26 Alicia Larsten04IFK Lidingö3,87
27 Lovisa Keil04Hellas FK3,84
28 Karin Bengtsson04Hanvikens SK3,83
29 Ella Leino04Tampereen Urheilijat-383,82
30 Enna Eho04Tampereen Urheilijat-383,74
31 Viivi Jokinen04Tampereen Urheilijat-383,68
32 Sara Åström04Järfälla Friidrottsklubb3,64
33 Matilda Karlsson04Väsby IK3,47
34 Emma Walfridsson04Hanvikens SK3,26
35 Maja Etxebeste Forsberg04IF Linnéa3,15
36 Tasa Scheele Bhatia04Täby IS2,85


F13 Kula2.0 kg
10 dec 
Ebba Lind04Hanvikens SK11,00
Linnéa Hilding04Tyresö FK10,91
Engla Hänsel04Täby IS9,89
Nicole Nyberg04Täby IS9,87
Rebecka Forsling04Huddinge AIS9,22
Olivia Sjögren04Järfälla Friidrottsklubb9,07
Nike Isaksson04IFK Lidingö8,75
Lana Lackanovic04Hammarby IF8,62
Emma Parmander Haglund04Huddinge AIS8,38
10 Celina Holmberg04IF Åland8,29
11 Amanda Eriksson04Huddinge AIS8,17
12 Sara Winberg04Täby IS8,05
13 Viivi Jokinen04Tampereen Urheilijat-387,69
14 Emma Walfridsson04Hanvikens SK7,27
15 Maja Etxebeste Forsberg04IF Linnéa7,05
16 Enna Eho04Tampereen Urheilijat-387,03
17 Vera Lindblad04Bromma IF6,95
18 Edvarda Lindén04Boo IF6,93
19 Malin Fröberg04IFK Lidingö6,69
20 Felicia Johansson04Hanvikens SK6,68
21 Karin Bengtsson04Hanvikens SK6,33
22 Kajsa Åsberg04Hammarby IF6,25
23 Desiree Willis04Hellas FK5,87


F12 60m
Försök heat 111 dec 
Hjördis Bäckman05IF Linnéa 8.94q
Emma Carlsson05Turebergs FK 9.09q
Isabelle Malmborg05Hässelby SK 9.11q
Ida Frykhammar05IFK Lidingö 9.13q
Ida Malmborg05Hässelby SK 9.22
Amanda Jerner05IFK Lidingö 9.22
Hedda Holmkvist05IFK Lidingö 9.30
Linn Westerberg05Huddinge AIS 9.96

Försök heat 211 dec 
Emilie Caldenius05Österhaninge IF 9.06q
Lisa Mårtensson05Huddinge AIS 9.65
Vera Haglund05IFK Tumba 9.83
Ellen Jernhall05Täby IS 9.93
Vera Rietz05Täby IS10.14
Ingrid Erlingsson05Mälarhöjdens IK10.15
Elena Samuelsson05IFK Lidingö10.18
Iris Kihl05Mälarhöjdens IKej start

Försök heat 311 dec 
Anja Egnell05IFK Lidingö 9.16q
Alice Lindgren05IFK Lidingö 9.22
Melina Lidberg05Spårvägens FK 9.74
Greta Wedell05IFK Lidingö 9.87
Ingrid Kirstein05IFK Lidingö 9.99
Saga Jensen06Hammarby IF10.23
Johanna Aulio05IFK Lidingö10.27
Johanna Schlyter05Huddinge AIS10.41

Försök heat 411 dec 
Helena Hvalgren05IFK Lidingö10.07
Alva Hiding05Huddinge AIS10.24
Alma Wahlqvist05Mälarhöjdens IK10.40
Linnéa Etxebeste05IF Linnéa10.42
Philippa Kastberg05Täby IS10.45
Nova Djokic05Mälarhöjdens IK10.88
Stella Åberg05Huddinge AIS10.98
Nils sundström07Mälarhöjdens IKej start

Försök heat 511 dec 
Ida Egnell05IFK Lidingö 8.77q
Tyra Hedin05IFK Lidingö 9.26
Keila Höglund05Österhaninge IF 9.93
Sanna Ekenberg05Spårvägens FK10.52
Moa Sarfors05Mälarhöjdens IK10.54
Ellen Sandblom05Huddinge AIS10.85
Sofia Eskilsson05Hammarby IF 9.17q

Final11 dec 
Ida Egnell05IFK Lidingö 8.77
Hjördis Bäckman05IF Linnéa 8.85
Emilie Caldenius05Österhaninge IF 9.01
Emma Carlsson05Turebergs FK 9.07
Ida Frykhammar05IFK Lidingö 9.15
Anja Egnell05IFK Lidingö 9.15
Sofia Eskilsson05Hammarby IF 9.17
Isabelle Malmborg05Hässelby SK 9.27


F12 800m
Finalheat 111 dec 
Ida Egnell05IFK Lidingö 2:49.952
Tilda Bergsten05Hässelby SK 2:50.603
Jasmine Holmberg05IFK Lidingö 2:51.704
Alice Lindgren05IFK Lidingö 2:57.517
Anja Egnell05IFK Lidingö 3:02.169
Linnéa Etxebeste05IF Linnéa 3:06.5010
Filippa Östling05Hellas FK 3:07.0011
Amanda Jerner05IFK Lidingöej start-

Finalheat 211 dec 
Tyra Hedin05IFK Lidingö 2:48.611
Elena Samuelsson05IFK Lidingö 2:56.445
Vera Rietz05Täby IS 2:57.206
Vera Haglund05IFK Tumba 2:59.188
Ellen Sandblom05Huddinge AIS 3:12.4612
Ingrid Kirstein05IFK Lidingöbröt-
Tillia Stålnacke05Österhaninge IFej start-
Hedda Holmkvist05IFK Lidingöej start-


F12 Höjd
11 dec 
Norah Lind05Hammarby IF132
Ida Frykhammar05IFK Lidingö128
Alvah Lind05Hammarby IF128
Tillia Stålnacke05Österhaninge IF128
Ellen Jernhall05Täby IS123
Emilie Caldenius05Österhaninge IF123
Melina Lidberg05Spårvägens FK123
Lisa Mårtensson05Huddinge AIS123
Philippa Kastberg05Täby IS118
10 Ingrid Kirstein05IFK Lidingö118
11 Filippa Östling05Hellas FK113
11 Greta Wedell05IFK Lidingö113
13 Ida Egnell05IFK Lidingö108
14 Linnéa Etxebeste05IF Linnéa103
Nova Djokic05Mälarhöjdens IKX
Hedda Holmkvist05IFK LidingöX


F12 Längdzon
11 dec 
Hjördis Bäckman05IF Linnéa4,40
Sofia Eskilsson05Hammarby IF4,31
Ida Frykhammar05IFK Lidingö4,30
Melina Lidberg05Spårvägens FK4,29
Alice Lindgren05IFK Lidingö4,26
Emma Carlsson05Turebergs FK4,25
Amanda Jerner05IFK Lidingö4,20
Norah Lind05Hammarby IF4,16
Ida Egnell05IFK Lidingö4,08
10 Alvah Lind05Hammarby IF4,06
11 Tyra Hedin05IFK Lidingö4,05
12 Hedda Holmkvist05IFK Lidingö4,03
13 Anja Egnell05IFK Lidingö4,02
14 Emilie Caldenius05Österhaninge IF3,99
15 Greta Wedell05IFK Lidingö3,90
16 Ella Fallenius05Hässelby SK3,82
17 Ellen Jernhall05Täby IS3,81
18 Tillia Stålnacke05Österhaninge IF3,72
19 Ida Malmborg05Hässelby SK3,71
20 Vera Haglund05IFK Tumba3,69
21 Helena Hvalgren05IFK Lidingö3,62
22 Ingrid Erlingsson05Mälarhöjdens IK3,58
23 Lisa Mårtensson05Huddinge AIS3,56
24 Moa Sarfors05Mälarhöjdens IK3,50   3,41
25 Keila Höglund05Österhaninge IF3,50   3,36
26 Vera Rietz05Täby IS3,39
27 Linnéa Etxebeste05IF Linnéa3,37
28 Alma Wahlqvist05Mälarhöjdens IK3,33
29 Ingrid Kirstein05IFK Lidingö3,30
30 Alva Hiding05Huddinge AIS3,20
31 Johanna Aulio05IFK Lidingö3,19
32 Sanna Ekenberg05Spårvägens FK3,05
33 Stella Åberg05Huddinge AIS2,80


F12 Kula2.0 kg
11 dec 
Norah Lind05Hammarby IF10,48
Sofia Eskilsson05Hammarby IF8,76
Alvah Lind05Hammarby IF8,28
Keila Höglund05Österhaninge IF7,60
Ida Frykhammar05IFK Lidingö7,42
Ingrid Kirstein05IFK Lidingö7,24
Philippa Kastberg05Täby IS7,17
Anja Egnell05IFK Lidingö7,03
Moa Sarfors05Mälarhöjdens IK6,42
10 Tillia Stålnacke05Österhaninge IF6,18
11 Filippa Östling05Hellas FK6,15
12 Ellen Sandblom05Huddinge AIS5,96
13 Johanna Schlyter05Huddinge AIS5,70
14 Johanna Aulio05IFK Lidingö5,57
15 Greta Wedell05IFK Lidingö5,51
16 Helena Hvalgren05IFK Lidingö5,48
17 Ingrid Erlingsson05Mälarhöjdens IK5,25
18 Stella Åberg05Huddinge AIS5,22
19 Ida Egnell05IFK Lidingö5,12
20 Linnéa Etxebeste05IF Linnéa4,53


F11 60m
Försök heat 110 dec 
Ayla Hallberg Hossain06Turebergs FK 8.69q
Meja Hänsel06Täby IS 9.03q
Elsa Kagevik06Turebergs FK 9.13q
Maya Swedin06IFK Lidingö 9.19q
Kajsa Andersson06Turebergs FK 9.31q
Ella Thunell06IFK Lidingö 9.58
Eleonora Wahlin06Täby IS 9.61
Tyra Hedberg06Hammarby IF 9.63

Försök heat 210 dec 
Karin Brismar06IFK Lidingö 9.24q
Lova Mattsson06IFK Lidingö 9.61
Elsa Kjellström06IF Triangeln 9.69
Alva Back06Turebergs FK 9.78
Emmy Wolgast06Hammarby IF 9.93
Filippa Månsson06IFK Lidingö10.13
Agnes Odda06Boo IFej start
Elma Edenå06Hammarby IFej start

Försök heat 310 dec 
Belize Lansky06Hammarby IF 9.57
Sofia Fröberg06IFK Lidingö 9.63
Tindra Törnestam06Hanvikens SK 9.69
Maggie Dogherty Dahllöf06Hellas FK 9.73
Linnea Wassén06Huddinge AIS10.48
Astrid Ericsson06IFK Lidingö10.62
Arwen Bäckström06Huddinge AIS11.59
Sofia Rasmussen06Hanvikens SKej start

Försök heat 410 dec 
Ellen Forsell06IFK Tumba 9.45q
Wilma Rydström06Hammarby IF 9.85
Tove Olsson06Huddinge AIS 9.90
Stella Barriere06Huddinge AIS10.11
Ellen Nygren06Hammarby IF10.28
Vera Jansson06Hammarby IF10.33
Tilde Hammarwall06IFK Tumba10.46
Amanda Henriksen06Hanvikens SK11.37

Försök heat 510 dec 
Lii Jabbour-Clarke06Hammarby IF 9.04q
Irma Dahlborn06Huddinge AIS 9.65
Liv Hanell06IFK Tumba 9.95
Tyra Awestedt06Hammarby IF10.17
Zlata Vasylenko06Tampereen Urheilijat-3810.24
Maja Simonsson06Hammarby IF10.25
Ellen Klefborg06Hanvikens SK10.35
Maja Bertlin06Hanvikens SK10.53

Final10 dec 
Ayla Hallberg Hossain06Turebergs FK 8.68
Lii Jabbour-Clarke06Hammarby IF 8.99
Meja Hänsel06Täby IS 9.01
Maya Swedin06IFK Lidingö 9.18
Elsa Kagevik06Turebergs FK 9.21
Kajsa Andersson06Turebergs FK 9.22
Karin Brismar06IFK Lidingö 9.26
Ellen Forsell06IFK Tumba 9.39


F11 Höjd
10 dec 
Tove Olsson06Huddinge AIS132
Meja Hänsel06Täby IS128
Ellen Forsell06IFK Tumba123
Kajsa Andersson06Turebergs FK123
Maya Swedin06IFK Lidingö123
Karin Brismar06IFK Lidingö123
Emmy Parck06Hellas FK123
Alva Back06Turebergs FK123
Maja Simonsson06Hammarby IF118
Annie Grindange06Turebergs FK118
11 Belize Lansky06Hammarby IF118
12 Linnea Wassén06Huddinge AIS113
13 Elsa Kjellström06IF Triangeln113
13 Irma Dahlborn06Huddinge AIS113
15 Tyra Hedberg06Hammarby IF113
16 Ella Thunell06IFK Lidingö108
17 Ellen Nygren06Hammarby IF108
17 Maja Bertlin06Hanvikens SK108
17 Tindra Törnestam06Hanvikens SK108
20 Wilma Rydström06Hammarby IF108
20 Lova Mattsson06IFK Lidingö108
22 Filippa Månsson06IFK Lidingö103
23 Stella Barriere06Huddinge AIS103
24 Tyra Awestedt06Hammarby IF98
25 Vera Jansson06Hammarby IF98
25 Amanda Henriksen06Hanvikens SK98
25 Vendela Magnusson06IFK Tumba98
28 Ellen Klefborg06Hanvikens SK98


F11 Längdzon
10 dec 
Ayla Hallberg Hossain06Turebergs FK4,56
Meja Hänsel06Täby IS4,31
Lii Jabbour-Clarke06Hammarby IF4,12
Belize Lansky06Hammarby IF4,11
Ellen Forsell06IFK Tumba4,08
Elsa Kagevik06Turebergs FK4,02
Alva Back06Turebergs FK4,00
Emmy Parck06Hellas FK3,88
Karin Brismar06IFK Lidingö3,77   3,66
10 Maya Swedin06IFK Lidingö3,77   3,44
11 Kajsa Andersson06Turebergs FK3,74
12 Tove Olsson06Huddinge AIS3,68
13 Eleonora Wahlin06Täby IS3,67
14 Ella Thunell06IFK Lidingö3,66
15 Sofia Fröberg06IFK Lidingö3,65
16 Lova Mattsson06IFK Lidingö3,64
17 Elsa Kjellström06IF Triangeln3,63
18 Irma Dahlborn06Huddinge AIS3,61
19 Nellie Biehance06Hammarby IF3,59
20 Ellen Nygren06Hammarby IF3,53
21 Maggie Dogherty Dahllöf06Hellas FK3,52
22 Tindra Törnestam06Hanvikens SK3,49
23 Emmy Wolgast06Hammarby IF3,48
24 Wilma Rydström06Hammarby IF3,44
25 Filippa Månsson06IFK Lidingö3,41
26 Tilde Hammarwall06IFK Tumba3,34
27 Zlata Vasylenko06Tampereen Urheilijat-383,33
28 Vendela Magnusson06IFK Tumba3,27
29 Stella Barriere06Huddinge AIS3,25
30 Liv Hanell06IFK Tumba3,23   3,23
31 Maja Simonsson06Hammarby IF3,23   3,13
32 Astrid Ericsson06IFK Lidingö3,13
33 Elma Edenå06Hammarby IF3,08
34 Agnes Odda06Boo IF3,00
35 Linnea Wassén06Huddinge AIS2,99
36 Tyra Awestedt06Hammarby IF2,97
37 Ellen Klefborg06Hanvikens SK2,91
38 Arwen Bäckström06Huddinge AIS2,78
39 Amanda Henriksen06Hanvikens SK2,70
40 Maja Bertlin06Hanvikens SK2,61


F11 Kula2.0 kg
10 dec 
Kajsa Andersson06Turebergs FK9,56
Tove Olsson06Huddinge AIS8,95
Meja Hänsel06Täby IS7,54
Ellen Forsell06IFK Tumba7,49
Tindra Törnestam06Hanvikens SK7,04
Karin Brismar06IFK Lidingö6,87
Filippa Månsson06IFK Lidingö6,54
Maja Simonsson06Hammarby IF6,52
Elsa Kjellström06IF Triangeln6,14
10 Maya Swedin06IFK Lidingö6,12
11 Ayla Hallberg Hossain06Turebergs FK6,05
12 Ellen Nygren06Hammarby IF6,01
13 Alva Back06Turebergs FK5,75
14 Irma Dahlborn06Huddinge AIS5,70
15 Maggie Dogherty Dahllöf06Hellas FK5,48
16 Vendela Magnusson06IFK Tumba5,45
17 Emmy Wolgast06Hammarby IF5,40   4,99
17 Tilde Hammarwall06IFK Tumba5,40   4,99
19 Ellen Klefborg06Hanvikens SK5,32
20 Astrid Ericsson06IFK Lidingö5,31
21 Liv Hanell06IFK Tumba5,29
22 Lii Jabbour-Clarke06Hammarby IF5,09
23 Tyra Hedberg06Hammarby IF4,85
24 Elma Edenå06Hammarby IF4,70
25 Linnea Wassén06Huddinge AIS4,67
26 Arwen Bäckström06Huddinge AIS3,99
27 Amanda Henriksen06Hanvikens SK3,61


F10 60m
Försök heat 111 dec 
Filippa Hannikat07Hanvikens SK 9.70q
Nova Raitis07Hanvikens SK 9.77q
Julia Saviaro07Österhaninge IF10.18
Venla Engström07Turebergs FK10.24
Linnea Sillén07Hammarby IF10.49
Lisa Barenstedt07IFK Lidingö10.53
Vasiliki Karlsson07IF Linnéa10.75
Julia Malmsten07Hammarby IF11.40

Försök heat 211 dec 
Matilda Borg07Österhaninge IF 9.09q
Carmen Cernjul07Hanvikens SK 9.80q
Simone Moverare07Österhaninge IF10.16
Alevtina Zholudieva07Hammarby IF10.40
Mira Christiernsson07IFK Lidingö10.46
Stella Nyman07IFK Lidingö10.81
Margaret Roop-Iliste07Hammarby IF10.92

Försök heat 311 dec 
Ebba Wennebjer07Hammarby IF 9.58q
Judith Nielsén07Mälarhöjdens IK 9.69q
Alva Mella07Hellas FK 9.87q
Giselle Möller07IFK Lidingö 9.99
Miriam Moverare07Österhaninge IF10.10
Nina Mattsson07Hammarby IF10.18
Ines Parpal07Hammarby IF10.48
Elsa Unger07IF Linnéa10.54

Försök heat 411 dec 
Beate Pott07Turebergs FK 9.17q
Ella Johansson07Hammarby IF10.03
Elsa Heinonen07Hammarby IF10.61
Amanda Román10Hammarby IF10.79
Amilia Moverare07Österhaninge IF10.94
Emmiina Eho07Tampereen Urheilijat-3811.11
Tyra Norberg07Hammarby IF11.41
Ebba Lindwall07Hammarby IF11.77

Final11 dec 
Beate Pott07Turebergs FK 9.17
Matilda Borg07Österhaninge IF 9.18
Carmen Cernjul07Hanvikens SK 9.62
Judith Nielsén07Mälarhöjdens IK 9.71
Filippa Hannikat07Hanvikens SK 9.77
Ebba Wennebjer07Hammarby IF 9.78
Nova Raitis07Hanvikens SK 9.87
Alva Mella07Hellas FKej start


F10 Höjd
11 dec 
Ebba Wennebjer07Hammarby IF118
Alva Mella07Hellas FK118
Beate Pott07Turebergs FK118
Carmen Cernjul07Hanvikens SK113
Matilda Borg07Österhaninge IF113
Mira Christiernsson07IFK Lidingö108
Julia Malmsten07Hammarby IF108
Nova Raitis07Hanvikens SK103
Simone Moverare07Österhaninge IF98
Nina Mattsson07Hammarby IF98
Tyra Norberg07Hammarby IF98
Judith Nielsén07Mälarhöjdens IK98
13 Amanda Román10Hammarby IF98
13 Linnea Sillén07Hammarby IF98
13 Stella Nyman07IFK Lidingö98
16 Ella Johansson07Hammarby IF98
16 Venla Engström07Turebergs FK98
16 Giselle Möller07IFK Lidingö98
19 Emmiina Eho07Tampereen Urheilijat-3893
19 Ines Parpal07Hammarby IF93
19 Margaret Roop-Iliste07Hammarby IF93
19 Alevtina Zholudieva07Hammarby IF93
23 Miriam Moverare07Österhaninge IF93
Elsa Heinonen07Hammarby IFX
Ebba Lindwall07Hammarby IFX


F10 Längdzon
11 dec 
Matilda Borg07Österhaninge IF4,12
Carmen Cernjul07Hanvikens SK3,86
Beate Pott07Turebergs FK3,51   3,49
Alevtina Zholudieva07Hammarby IF3,51   3,45
Filippa Hannikat07Hanvikens SK3,50
Judith Nielsén07Mälarhöjdens IK3,46
Nova Raitis07Hanvikens SK3,45
Vasiliki Karlsson07IF Linnéa3,41
Ebba Wennebjer07Hammarby IF3,33
10 Ella Johansson07Hammarby IF3,28
11 Giselle Möller07IFK Lidingö3,27
12 Miriam Moverare07Österhaninge IF3,26
13 Venla Engström07Turebergs FK3,25   3,24
14 Mira Christiernsson07IFK Lidingö3,25   3,02
15 Simone Moverare07Österhaninge IF3,18
16 Emmiina Eho07Tampereen Urheilijat-383,14
17 Julia Saviaro07Österhaninge IF3,12
18 Ines Parpal07Hammarby IF3,07
19 Amilia Moverare07Österhaninge IF2,98
20 Stella Nyman07IFK Lidingö2,97
21 Nina Mattsson07Hammarby IF2,96
22 Julia Malmsten07Hammarby IF2,89
23 Linnea Sillén07Hammarby IF2,88
24 Lisa Barenstedt07IFK Lidingö2,78
25 Tyra Norberg07Hammarby IF2,75
26 Elsa Unger07IF Linnéa2,68
27 Elsa Heinonen07Hammarby IF2,61   2,57
27 Amanda Román10Hammarby IF2,61   2,57
29 Ebba Lindwall07Hammarby IF2,60
30 Margaret Roop-Iliste07Hammarby IF2,52


P/F17 4 x 200m
Finalheat 111 dec 
Täby IS PF17 lag 2Lilian Landström
Elias Lindahl
Hanna Stenbäck
Andreas Cigehn

1:44.063
Spårvägens FK PF17 lag 1Amanda Eriksson
Samuel Narrowe
Liva Gustavsson
Arvid Brinkell

1:47.234
Bromma IF PF17 lag 2 RödKajsa Thorselius
Arthur Abrahamsson
Nellie Millde
Filip Ahlberg

1:50.105

Finalheat 211 dec 
Täby IS PF17 lag 1Emelie Eklund
Vidar Stenqvist
Amanda Finney Nilsson
Sebastian Nwosu

1:40.281
Hellas FK PF17 lag 1Bilge Kaya
William Gardell
Draina Kintu
Axel Boij du Reitz

1:42.922
Bromma IF PF17 lag 1 GulAlice Bevegård
Markus Lantto
Maja Åkerström
Carl Enhörning

DQ-


P/F15 4 x 200m
Finalheat 111 dec 
Bromma IF PF15 lag 1 -02Hanna Askling
Tor Ekström
Cecilia Nybleus
Milo Wahlgren

1:49.935
Tyresö FK PF15 lag 2 03-02Moa Ringqvist
Niklas Wall
Hannah Hilding
David Thid

1:51.567
Hammarby IF PF15 lag 2Anna-Lisa Deltin
Jonatan Borg
Linn Harrysson
Martin Sundberg

1:56.2010
Huddinge AIS PF15 lag 3 -02 AAstrid Lundkvist
Patrik Hedman
Sofie Hedman
Joakim Hellbratt

DQ-linjetramp

Finalheat 211 dec 
Hammarby IF PF15 lag 1Katheleen Larsson
Teodor Borgius
Beata Edelholm
Markus Moberg

1:46.962
Bromma IF PF15 lag 3 BlåEllinore Dahlberg
Edvin Livak
Josefine Ljungfeldt
Felix Nygren

1:52.928
Turebergs FK PF15 lag 1 -03Moa Nyström
Erik Palmaer
Lorena Guzman
Hugo Liljegren

1:56.8313
Tullinge FF PF15 lag 1Amanda Johnasson
Josh Routh
Alva Königsson
Alexander Lindroth

DQ-stor acc.s

Finalheat 311 dec 
Ifk Lidingö PF15 lag 3 -03




1:50.316
Hammarby IF PF15 Lag 4Embla Wihk
Erik Friberg
Lisa Brundin
Lukas Hanzon Lukin

1:53.649
Huddinge AIS PF15 lag 2Moa Ivarsson
Emil Sjöqvist
Sarah Bracken
Johan Sundgren

1:56.3511
Hässelby SK, PF15 lag 2Emelie Beckman
Jonathan Kihlström
Jessica Holmberg
Ludwig Kornefalk

1:57.8614

Finalheat 411 dec 
Hammarby IF PF15 lag 3Molly Freeman
André Barroso Joansson
Åsa Trosell
Mikael Agge

1:46.701
Huddinge AIS PF15 lag 1Alexandra Rosengren
Casper Elliot
Rebecca Östergren
Viktor Frisk

1:47.503
Tyresö FK PF15 lag 1 03-02Emilia Sjöstrand
Arvid Wändesjö
Katharina Gråman
Viktor Wall

DQ-kast pinne
AIK Friidrott PF15 lag 1Felicia Ek Fadei
Rodrigo Rivera
Anna Solomina
Tadesse Johansson

ej start-

Finalheat 511 dec 
 Huddinge AIS PF15 lag 4 -02 BVendela Einberg
Joakim Hellbratt
Emelie Schylter
Patrik Hedman

1:59.18-ut
Hässelby SK PF15 lag 1Clara Fallenius
Vincent Arousell
Laura Fodor
Elias Lind

1:49.054
Bromma IF PF15 lag 2Sara Hallesius
Oskar Hilding
Matilda Mertsch
Leo Olofsson

1:56.5912
Turebergs FK PF15 lag 1 2 -03Vanna Ullén
Esbjörn Eriksson
Elvira Bredin
Edvin Olsson

DQ-överväxl.


P/F13 4 x 200m
Finalheat 19 dec 
Hanvikens SK PF13 lag 1Felicia Johansson
Adam Eriksson
Thea Katsoulaki
Oskar Kaufmann

2:00.413
Täby IS PF13 lag 2 svartVera Rietz
William Lindberg
Chloe Gillard
Joel Enander

2:05.0210
Väsby IK PF13 lag 1Sara Sundberg
Erik Hagman 06
Matilda Karlsson 04
Sixten Karlsson 06

2:10.9621
Hanvikens SK PF13 lag 2Tilda Broberg
Simon Dahlstet
Tindra Hagborg
Lucas Törnestam

2:19.5525

Finalheat 29 dec 
Huddinge AIS PF13 lag 2 -05Lisa Mårtensson
Liam Sandberg
Alexandra Hovenäs
Oscar Heaton

2:01.474
IFK Lidingö PF13 lag 6 -04 vitEstelle Strand
Alicia Larsten
Emilia Englund
Tyra Cedrenius

2:04.487
Täby IS PF13 lag 1 svartEllen Jernhall
Yannick Buchli
Philippa Kastberg
Albin Edgert

2:08.8115
Huddinge AIS PF13 lag 1 -05Olivia Wredendal
Emil Hestner
Linn Westeberg
Leo Jordal

2:09.7016

Finalheat 39 dec 
IFK Lidingö PF13 lag 4 -05 grönIda Egnell
Pontus Månsson
Hedda Holmkvist
Fabian Gyldén Svensson

2:02.946
IFK Lidingö PF13 lag 3 -05 rödAmanada Jerner
Nicklas Unonius Östlund
Tyra Hedin
Karl Ottfalk

2:04.548
IFK Lidingö PF13 lag 2 -05 vitAlice Lindgren
Anton Hellstrand Helleberg
Helena Hvalgren
Linus Barenstedt

2:06.7313
IFK Lidingö PF13 lag 1 -05 blåAnja Egnell
Hugo Fahlén
Jasmine Holmberg
Axel Dahlstedt

2:09.9118

Finalheat 49 dec 
Hammarby IF PF13 lag 2Kajsa Åsberg
Nils Holm
Signe Blom
Winston Marklund

2:02.575
Österhaninge IF PF13 lag 1 -05Matilda Borg -07
Emil Nordgren -05
Emilie Caldenius -05
Kevin Rönnelöw

2:04.839
IF Linnéa PF13 lag 1Maja Etxebeste Forrsberg
Elias Bouloussa
Hjördis Bäckman
Jakob Århammar

2:06.9414
IFK Lidingö PF13 lag 7 -05 gråIda Frykhammar
Oscar Pettersson
Ingrid Kirstein
Assar Egnell

2:10.7220

Finalheat 59 dec 
Hanvikens SK PF13 lag 3Amanda Helgesson
Ludvig Hansen
Felicia Löwenberg
Axel Månsson

2:10.0819
Hanvikens SK PF13 lag 4Linnea Boqvist
Simon Dahlstedt
Emma Walfridsson
Teodor Nyman

2:17.7923
Tullinge FF PF13 lag 1Linnea Hentschke
Melvin Sundman
Maija Gräns
Kenan Kuru

2:18.3324
Tullinge FF PF13 lag 2Ida Wiklund
Albert Söderqvist
Sofia Marell
Eric Lifvrand

2:24.8926

Finalheat 69 dec 
Hammarby IF PF13 lag 3Bairavi Nallanathan
Mio Bogdon
Alva Enblad
Nils Sjöström

2:05.2311
Hellas FK PF13 lag 1Ida Östling
Nellie Mella
Vilda Dahllöf
Desiree Willis
utan tävlan
2:06.56-ut
Hellas FK PF13 lag 2Filippa Östling
Oscar Lövström
Matilda Bergström
Axel Nordenskiöld

2:12.7522

Finalheat 79 dec 
Hammarby IF PF13 lag 1Lana Lackanovic
Kalle Aldskogius
Frida krantz
Filip Engström

1:54.061
IF Linnéa PF13 lag 2Saga Hermundstad
Edvin Unger
Edda Chin Nygårds
Wilhelm Waldenlind

1:55.902
Mälarhöjden IK PF13 04 lag 1




2:09.8117


P/F11 4 x 200m
Finalheat 19 dec 
Hammarby IF PF11 lag 1 -06;5Lii Jabbour- Clarke
William Loqvist
Belize Lansky
Elias Kapell

2:03.861
Hanvikens SK PF11 lag 1Tindra Törnestam
Ville Rennemark
Emma Sundborg
Felix Holqvist

2:11.325
Täby IS PF11 lag 3Filippa Axenhorn
Leon Borgedahl
Eleonora Wahlin
Edvin Sidwall

2:11.566
Hellas FK PF11 lag 2Emmy Park
Oscar Willis
Maja Mc Carthy
Bruno Linthagen

2:15.529
Hammarby IF PF11 lag 3 -06;5Minea Öhlén
Filip Herre
Emmy Wolgast
Henrik Avebäck

2:15.8710
Hellas FK PF11 lag 1Alva Mella
Ivar Ståhl
Maggie Dahlöf
Sven Gustavsson

2:22.3516

Finalheat 29 dec 
IFK Lidingö PF11 lag 3 -06Karin Brismar
Oskar Landberg
Ella Thunell
Vilhelm Psilander

2:05.482
Turebergs FK PF11 lag 1 -06 AAlva Bäck
Lowe Barkvall
Elsa Kagevik
Jonathan Edberg

2:07.153
Mälarhöjdens IK PF11 lag 1Zeinab Mabrouk
Hugo Skagerlund
Ester Larsson
Olle Willner

2:17.0911
IFK Lidingö PF11 lag 5 -06Alba Fjelkner
Hampus Englund
Elvira Lindberg
Olle Hart

2:17.3512
IFK Lidingö PF11 lag 4 -06Fredrika Rosén
Jakob Alpen
Isabelle Ahnmé
Assar Egnell

2:23.3717
Hammarby IF PF11 lag 4 -06;5Saga Jensen
Jack Atterlöf
Elma Edenå
Ivan Lindholm

2:24.2218

Finalheat 39 dec 
Hammarby IF PF11 lag 2 -06;5Tyra Hedberg
Elis Hörberg
Maja Simonsson
Adrian Kylington

2:09.494
IFK Lidingö PF11 lag 2 -06Sofia Fröberg
Karl Ottfalk
Lisa Barenstedt
Oscar Pettersson

2:17.7413
Mälarö SOK Lag 1Alva Widegren
Kajsa Johansson
Ida Zeffer
Wilda Lundqvist

2:21.05-ut
Huddinge AIS PF11 lag 1Irma Dahlborn
Filip Cedérus
Tova Nilsson
Vilmer Säll

2:22.0815
IFK Lidingö PF11 lag 1 -06Claire Berggren
Karl Holmqvist
Emma Haaber- Bernth
Fabian Svensson Almkvist

2:25.0319
Tullinge FF PF11 lag 1Pritha Routh
Linus Agerblad
Maija Gräns
Felix Sundell Åkerby

2:25.9220

Finalheat 49 dec 
Bromma IF PF11 lag 1Ella Hansson
Ivan Olsson
Emma Thorén
Filip Olsson

2:13.087
Turebergs FK PF11 lag 2 -06 BAnnie Grindhage
Jakob Semb Josefsson
Ida Chrifi
Jakob Bergström

2:13.878
Hanvikens SK PF11 lag 4Nova Raitis
Erik Bengtsson
Sofia Rasmussen
Oscar Johansson

2:27.3421
Hanvikens SK PF11 lag 2Amanda Henriksen
William Quist
Nicole Keuter
Ludvig Danielsson

2:29.2122
Hanvikens SK PF11 lag 5Fillippa Hannikat
Alvar Attersved
Vanessa Shemweta
Folke Malmén

2:31.1623
Hanvikens SK PF11 lag 3Nailah Omer
Benjamin Samuelsson
Felicia Renman
Emil Kågström Tyboni

2:34.2424



© Track & Field, Christer Falk