RESULTAT mellan 12 dec och 14 dec
Luciaspelen 2015-12-13/14
Sätrahallen, Stockholm
IFK Lidingö Friidrott
Uppdaterad: 15-12-18 13:29


 
M 30m
Försök heat 112 dec 
Joona Kopakkala97Tampereen Urheilijat-38 4.31q
Ilari Ryyppö97Tampereen Urheilijat-38 4.34q
Rafael Askros81IFK Lidingö 4.34q
Aaro Pekkola97Tampereen Urheilijat-38 4.35q
Lauri Eneh97Tampereen Urheilijat-38 4.38
Sebastian Landström94IFK Lidingö 4.41
Tobias Månsson98IFK Lidingö 4.58

Försök heat 212 dec 
Adam Lindhe94IFK Lidingö 4.19q
Daniel Persson98Hammarby IF 4.29q
Aleksi Pelto97Tampereen Urheilijat-38 4.33q
Patrik Daymond97Tampereen Urheilijat-38 4.36q
Aleksi Heimonen97Tampereen Urheilijat-38 4.42
Hjalmar Didrikson74Runday IF 4.56

Final12 dec 
Adam Lindhe94IFK Lidingö 4.23
Daniel Persson98Hammarby IF 4.28
Aleksi Pelto97Tampereen Urheilijat-38 4.30
Joona Kopakkala97Tampereen Urheilijat-38 4.32
Aaro Pekkola97Tampereen Urheilijat-38 4.33
Rafael Askros81IFK Lidingö 4.33
Ilari Ryyppö97Tampereen Urheilijat-38 4.35
Patrik Daymond97Tampereen Urheilijat-38 4.37


M 300m
Finalheat 113 dec 
Kristian Efremov90Hammarby IF35.721
Peter Wallin71IFK Märsta37.686
Patrik Daymond97Tampereen Urheilijat-3837.767
Samiel Berhe98IFK Märsta39.6712

Finalheat 213 dec 
Aleksi Heimonen97Tampereen Urheilijat-3836.432
Ilari Ryyppö97Tampereen Urheilijat-3836.643
Sebastian Svedhammer88Spårvägens FK42.6213
Noel Edling80Hellas FKej start-

13 dec 
Erik Rosqvist98Spårvägens FK37.445
Adel Araya98Spårvägens FK38.508
Emil Thedeen 98Bromma IF38.699
Aleksi Pelto97Tampereen Urheilijat-38ej start-

Finalheat 413 dec 
Lauri Eneh97Tampereen Urheilijat-3836.914
Hjalmar Didrikson74Runday IF39.5810
Per Sandell76FK Studenterna39.6111
Fredrik Lorentzon97IFK Lidingöej start-


P17 30m
Försök heat 112 dec 
Carl Enhörning00Bromma IF 4.35q
Markus Lantto01Bromma IF 4.37q
Elias Sahlin01IFK Lidingö 4.46q
Filip Nyström00Turebergs FK 4.55
Elias Ketoja00Tampereen Urheilijat-38 4.56
Felix Åström00Bromma IF 4.85

Försök heat 212 dec 
Carl Einar Söderström Eskonniemi99Hellas FK 4.31q
Philip Ludwigs00Danderyds SK 4.32q
Felix Prins98Hammarby IF 4.42q
Valentin Strohkirch99Danderyds SK 4.45q
Filip Hedlund99Hellas FK 4.47q
Gabriel Larsson Stewart01Bromma IF 4.56

Final12 dec 
Carl Einar Söderström Eskonniemi99Hellas FK 4.18
Philip Ludwigs00Danderyds SK 4.27
Carl Enhörning00Bromma IF 4.34
Felix Prins98Hammarby IF 4.40
Valentin Strohkirch99Danderyds SK 4.42
Markus Lantto01Bromma IF 4.42
Elias Sahlin01IFK Lidingö 4.47
Filip Hedlund99Hellas FK 4.48


P17 300m
Försök heat 113 dec 
Arvid Friberg99Danderyds SK38.273
Elias Lindahl01Täby IS39.525
Gabriel Larsson Stewart01Bromma IF40.858

Försök heat 213 dec 
Ahmed Babaa00Huddinge AIS36.901
Albin Wägmark01Spårvägens FK39.244
Markus Lantto01Bromma IFej start-

Försök heat 313 dec 
Carl Enhörning00Bromma IF38.092
Elliot Gllans98Bålsta IK40.616
Jesper Sjölund99Spårvägens FK40.707


P17 600m
Finalheat 113 dec 
Nils Jonsson00Danderyds SK 1:28.861
Elliot Gllans98Bålsta IK1:29.41-ut
Oskar Bergek00Bromma IF 1:43.625
Martin Larsson71Huddinge AIS 2:08.21-ut

Finalheat 213 dec 
Albin Wägmark01Spårvägens FK 1:31.082
Pontus Born99IFK Märsta 1:35.143
Rasmus Ternström99Gottsunda IF 1:43.254
Björn Ternström99Gottsunda IF 1:47.696


P17 Höjd med 5 stegs ansats
13 dec 
Simon Thor01IFK Märsta190
Leo Bergström01Täby IS184
Hampus Carlens01IFK Lidingö184ut


P17 Stavzon
12 dec 
Simon Thor00IFK Märsta420
Carl Einar Söderström Eskonniemi99Hellas FK390


P17 Längd Zon
13 dec 
Carl Einar Söderström Eskonniemi99Hellas FK6,37
Gustaf Backman99Spårvägens FK6,02
Felix Prins98Hammarby IF5,90
Philip Ludwigs00Danderyds SK5,87
Thomas Rydh-Sternbeck99Österhaninge IF5,77
Arvid Friberg99Danderyds SK5,55
Elias Ketoja00Tampereen Urheilijat-385,43
Jacob Tysén Holmberg00Hässelby SK5,28
Felix Åström00Bromma IF4,98
Albin Boestad97IFK Lidingö5,87
Joona Kopakkala97Tampereen Urheilijat-386,29
Aleksi Pelto97Tampereen Urheilijat-386,35


P15 60m
Försök heat 113 dec 
Gabriel Larsson Stewart01Bromma IF 7.92q
Arttu Tuominen01Tampereen Urheilijat-38 8.33
Sven Dahlman01IFK Lidingö 8.47
Wilmer Ribba01Tyresö FK 8.55
Enzo Fors01Tyresö FK 8.64
Felix Wallin01IFK Märstaej start

Försök heat 213 dec 
Elias Sahlin01IFK Lidingö 7.66q
Marcus Hagerud01Spårvägens FK 7.77q
Oscar Glas01Bromma IF 7.81q
Jesse Kivipuro01Tampereen Urheilijat-38 8.12q
Theodor Duvert01IFK Märsta 8.27q
Simon Sandkvist01Järfälla Friidrottsklubb 8.34
Leandro de Abreu01Hammarby IFej start

Försök heat 313 dec 
Imran Lernebo01Spårvägens FK 7.58q
Markus Lantto01Bromma IF 7.70q
Elias Vlachos01Spårvägens FK 8.44
Filip Ahlberg 01Bromma IF 8.51
Arthur Abrahamsson 01Bromma IF 8.68
Samuel Winter01Hammarby IF 8.80

Final13 dec 
Imran Lernebo01Spårvägens FK 7.52
Marcus Hagerud01Spårvägens FK 7.75
Gabriel Larsson Stewart01Bromma IF 7.82
Jesse Kivipuro01Tampereen Urheilijat-38 8.06
Theodor Duvert01IFK Märsta 8.26
Elias Sahlin01IFK Lidingöej start
Markus Lantto01Bromma IFej start
Oscar Glas01Bromma IFej start


P15 1000m
Finalheat 113 dec 
Gustav Gahne01Spårvägens FK 2:46.061
Emil Magnell-Millan01GoIF Tjalve 2:50.202
Martin Nerell01Turebergs FK 2:50.313
Filip Ahlberg 01Bromma IF 3:03.196
Aleksi Andreev01Spårvägens FK 3:11.479
Filip Lindeberg01IFK Lidingöej start-
Enzo Fors01Tyresö FKej start-

Finalheat 213 dec 
Elias Vlachos01Spårvägens FK 3:02.164
Anton Sjölund01Spårvägens FK 3:02.235
Simon Martinsson01Österhaninge IF 3:05.787
Axel Glavare Karlsson01Täby IS 3:06.778
Samuel Winter01Hammarby IF 3:35.4610
Leandro de Abreu01Hammarby IFbröt-


P15 Häck 60m84 cm
Försök heat 112 dec 
Carl af Forselles01Hellas FK 8.511
Oscar Glas01Bromma IF 8.842
Arvid Askensjö01IFK Lidingö 9.975
Mikael Lindman01Bromma IF10.789
Filip Ahlberg 01Bromma IF11.0510

Försök heat 212 dec 
Elias Sahlin01IFK Lidingö 9.163
Markus Lantto01Bromma IF 9.664
Simon Sandkvist01Järfälla Friidrottsklubb10.056
Arthur Abrahamsson 01Bromma IF10.077
Ludvig All02Täby IS10.208
Tor Ekström02Bromma IFej start-


P15 Höjd
13 dec 
Carl af Forselles01Hellas FK194
Elias Sahlin01IFK Lidingö192
Imran Lernebo01Spårvägens FK186
Theodor Duvert01IFK Märsta164
Enzo Fors01Tyresö FK160
Mikael Lindman01Bromma IF156
Ludvig Gileborn01Hässelby SK156
Tobias Solberg01Hässelby SK152
Wilmer Ribba01Tyresö FK152
10 Arthur Abrahamsson 01Bromma IF152
11 Jesse Kivipuro01Tampereen Urheilijat-38148
12 Sven Dahlman01IFK Lidingö144


P15 Stav
12 dec 
Carl af Forselles01Hellas FK370
Oscar Glas01Bromma IF300
Robin Isaksson02IFK Lidingö235
John Strandberg02Bromma IF220
Jesper Åström02Bromma IF190
Milo Wahlgren02Bromma IF190
Mikael Lindman01Bromma IF180
Gustav Andersson02IFK Lidingö160
Arvid Askensjö01IFK LidingöX


P15 Längd
12 dec 
Carl af Forselles01Hellas FK6,16
Imran Lernebo01Spårvägens FK5,61
Jakob Johansson01Flens FS5,15
Markus Lantto01Bromma IFX
Gabriel Larsson Stewart01Bromma IF5,09
Simon Sandkvist01Järfälla Friidrottsklubb5,06   5,05
Julius Lehto02Tampereen Urheilijat-385,06   5,02
Marcus Hagerud01Spårvägens FK5,02
Oscar Glas01Bromma IF4,95
10 Filip Ahlberg 01Bromma IF4,94
11 Jesse Kivipuro01Tampereen Urheilijat-384,76
Leandro de Abreu01Hammarby IFX
Noah Ander01Bromma IFX


P15 Kula4.0 kg
13 dec 
Oscar Glas01Bromma IF11,76
Theodor Duvert01IFK Märsta11,69
Isak Sjöö01Fredrikshofs FI11,43
Arttu Tuominen01Tampereen Urheilijat-3810,62
Gabriel Jergander01Ösmo Nynäs FK10,29
Markus Lantto01Bromma IF9,68
Enzo Fors01Tyresö FK9,63
Arthur Abrahamsson 01Bromma IF9,12
Mikael Lindman01Bromma IF9,00
10 Filip Ahlberg 01Bromma IF7,59
11 Samuel Winter01Hammarby IF7,32
12 Theo Scharp01IFK Lidingö6,93
Oliwer Raitis01Huddinge AISX


P14 60m
Försök heat 113 dec 
Fred Österblom02Täby IS 8.40
Victor Larsson02Österhaninge IF 8.45
Leo Raksanyi02Mälarhöjdens IK 8.64
Jonathan Howser02Täby IS 8.87
Axel Hammar02Hässelby SK 9.13
Viktor Möller02Hässelby SK 9.15
Emil Pettersson02AIK Friidrott 9.20
Esrom Abreham02Hässelby SKej start

Försök heat 213 dec 
Måns Boshuis02IFK Lidingö 8.30q
Ludvig All02Täby IS 8.42
Tom Fritzdorf02Spårvägens FK 8.51
Tor Ekström02Bromma IF 8.71
Hugo Olsson02Turebergs FK 9.04
Max Malmsten02IFK Lidingö 9.11
William Bergan02Huddinge AIS 9.44
Rasmus Miller02Turebergs FK 9.84

Försök heat 313 dec 
Robin Isaksson02IFK Lidingö 8.27q
Karl Källman02Hässelby SK 8.57
Jesper Qvick02Järfälla Friidrottsklubb 8.67
Rydberg02Hässelby SK 8.71
Oliver Gao02Hässelby SK 8.74
David Parmryd02IF Linnéa 9.33
Felix Rodriguez02Huddinge AIS 9.49
Hässelby SK 1 00Hässelby SKej start

Försök heat 413 dec 
Milo Wahlgren02Bromma IF 7.97q
Raman Shamsboran02Spårvägens FK 8.33q
Gustaf Sjögemark02Bromma IF 8.58
Lukas Hanzon Lukin02Hammarby IF 9.20
Alvin Ekholm02Bromma IFej start
Täby IS 1 BLÅ 100Täby ISej start
Patrik Hedman02Huddinge AISej start

Försök heat 513 dec 
Liam Kalmér02Hammarby IF 8.21q
Sebastian Isakson02Täby IS 8.35
Anton Runemar02Åkersberga SK 8.52
Daniel Franzén02Bromma IF 8.53
Albin Persson02Tyresö FK 8.65
Gustav Andersson02IFK Lidingö 8.76
Aron Koch02Hammarby IF 9.42
Täby IS 3 02:or00Täby ISej start

Försök heat 613 dec 
Hussein Al Khawaja02Spårvägens FK 7.52q
Oliver Papinski02Täby IS 8.20q
Max Bergqvist02Mälarhöjdens IK 8.48
Erik Geideby02Boo IF 8.79
Erik Dahlberg02Turebergs FK 8.95
Felix Olofsson02Mälarhöjdens IK 9.21
Pontus Carlström02Hammarby IF 9.52

Försök heat 713 dec 
Julius Lehto02Tampereen Urheilijat-38 8.07q
William Hedenberg02Boo IF 8.56
Karl Ludvik02Turebergs FK 8.76
Simon Ritzén02Täby IS 9.22
Laban Dahlen02Hammarby IF 9.82
Täby IS 2 02:or00Täby ISej start
Jonathan Westerberg02IFK Lidingöej start

Final13 dec 
Hussein Al Khawaja02Spårvägens FK 7.47
Milo Wahlgren02Bromma IF 7.94
Julius Lehto02Tampereen Urheilijat-38 7.98
Raman Shamsboran02Spårvägens FK 8.15
Oliver Papinski02Täby IS 8.18
Måns Boshuis02IFK Lidingö 8.28
Robin Isaksson02IFK Lidingö 8.29
Liam Kalmér02Hammarby IFej start


P14 1000m
Finalheat 113 dec 
Julius Mördrup02IFK Lidingö 3:04.241
Sebastian Christenson02Turebergs FK 3:24.488
David Parmryd02IF Linnéa 3:35.6413
Pontus Carlström02Hammarby IF 3:44.7014
Rasmus Miller02Turebergs FK 4:00.7115
Leo Svanfeldt02Turebergs FK 4:19.9516
Max Malmsten02IFK Lidingöej start-

Finalheat 213 dec 
Albin Persson02Tyresö FK 3:06.162
John Strandberg02Bromma IF 3:11.353
Alexander Andersson02Turebergs FK 3:12.334
Gustav Engström02Tyresö FK 3:19.116
Anton Runemar02Åkersberga SK 3:25.209
Karl Källman02Hässelby SK 3:32.8012

13 dec 
Jesper Qvick02Järfälla Friidrottsklubb 3:12.815
Jonathan Howser02Täby IS 3:19.737
Emil Pettersson02AIK Friidrott 3:25.3310
Erik Geideby02Boo IF 3:29.5511
Albert Bremberg02Spårvägens FKej start-
Erik Friberg02Hammarby IFej start-


P14 Höjd
13 dec 
Oliver Papinski02Täby IS162
Adam Peets02Tyresö FK148
Jesper Åström02Bromma IF148
Erik Dahlberg02Turebergs FK148
Måns Boshuis02IFK Lidingö144
Emil Pettersson02AIK Friidrott144
Sebastian Isakson02Täby IS144
Erik Friberg02Hammarby IF140
Elias Lundin02Bromma IF140
10 Erik Geideby02Boo IF140
10 John Strandberg02Bromma IF140
12 Jonathan Howser02Täby IS140
13 David Parmryd02IF Linnéa132
14 Hjalmar Ewertzh02Hammarby IF132
15 Ludvig All02Täby IS132


P14 Längd
13 dec 
Oliver Papinski02Täby IS5,31
Robin Isaksson02IFK Lidingö5,12
Ludvig All02Täby IS5,03
Måns Boshuis02IFK Lidingö4,97
Max Bergqvist02Mälarhöjdens IK4,79
Victor Larsson02Österhaninge IF4,73
Jesper Åström02Bromma IF4,66
Sebastian Isakson02Täby IS4,62
Jesper Qvick02Järfälla Friidrottsklubb4,53
10 Karl Ludvik02Turebergs FK4,51
11  Rydberg02Hässelby SK4,43
12 Milo Wahlgren02Bromma IF4,39
13 Tor Ekström02Bromma IF4,38   4,14
14 Erik Geideby02Boo IF4,38   4,12
15 Jonathan Howser02Täby IS4,35
16 William Hedenberg02Boo IF4,30
17 Erik Dahlberg02Turebergs FK4,27
18 Simon Ritzén02Täby IS4,26
19 Oliver Gao02Hässelby SK4,25   4,21
20 Gustaf Sjögemark02Bromma IF4,25   4,06
21 Hugo Olsson02Turebergs FK4,23
22 Pontus Carlström02Hammarby IF4,20
23 Viktor Möller02Hässelby SK3,99
24 Axel Hammar02Hässelby SK3,95
25 Felix Rodriguez02Huddinge AIS3,85
26 Aydin Shifi02Hässelby SK3,76
27 William Bergan02Huddinge AIS3,74
28 David Parmryd02IF Linnéa3,73
29 Erik Friberg02Hammarby IF3,69   3,64
30 Lukas Hanzon Lukin02Hammarby IF3,69   3,51
31 Laban Dahlen02Hammarby IF3,67
32 Aron Koch02Hammarby IF3,64   3,58
33 Gustav Andersson02IFK Lidingö3,64
34 Elias Lundin02Bromma IF3,61
35 Felix Olofsson02Mälarhöjdens IK3,54
36 Max Malmsten02IFK Lidingö3,52
37 Rasmus Miller02Turebergs FK3,04


P14 Kula4.0 kg
12 dec 
Max Bergqvist02Mälarhöjdens IK10,66
Oliver Papinski02Täby IS10,06
Karl Ludvik02Turebergs FK9,96
Jonathan Howser02Täby IS9,66
Robin Isaksson02IFK Lidingö9,15
Liam Kalmér02Hammarby IF9,12
Hjalmar Ewertzh02Hammarby IF8,08
Erik Geideby02Boo IF7,95
Ludvig All02Täby IS7,90
10 Gustav Andersson02IFK Lidingö7,57
11 Gustaf Sjögemark02Bromma IF7,40
12 Leo Raksanyi02Mälarhöjdens IK7,34
13 Emil Pettersson02AIK Friidrott7,30
14 Felix Rodriguez02Huddinge AIS7,15
15 Mert Affan02Mälarhöjdens IK6,14


P13 60m
Försök heat 113 dec 
Assar Svärd03Spårvägens FK 8.71q
Petter Lundberg03Bromma IF 8.79q
Felix Nyberg03Bromma IF 8.86q
Casper Elliot03Huddinge AIS 9.02
Linus Wåtz03Hammarby IF 9.06
Emil Sörqvist03Huddinge AIS 9.41
Hugo Ahlenius03Hässelby SK 9.61

Försök heat 213 dec 
Arvid Wändesjö03Österhaninge IF 8.39q
Niklas Wall03Tyresö FK 9.04
Hugo Holmlund03Österhaninge IF 9.11
Ciaran Carty03Spårvägens FK 9.25
Oliver Rasool03Mälarhöjdens IK10.01
Sixten Källberg03Spårvägens FK10.11
Teodor Dahl03Huddinge AIS10.60

Försök heat 313 dec 
Elias Lind03Hässelby SK 8.24q
Viktor Frisk03IFK Gnesta 8.29q
Joakim Hellbratt 03Huddinge AIS 9.09
Emil Tärnvik03Hammarby IF 9.22
Gustav Nordenskiöld03Hellas FK 9.28
Viktor Udvardy03Huddinge AIS 9.74
Elian Hjertén Norman03Hammarby IF10.76

Försök heat 413 dec 
Jonatan Borg03Hammarby IF 8.89q
Teodor Borgius03Hammarby IF 9.00q
Anton Säll03Huddinge AIS 9.16
Martin Sundberg03Hammarby IF 9.44
Bromma IF 3 200200Bromma IFej start
Karl Hultin03IFK Lidingöej start

Final13 dec 
Viktor Frisk03IFK Gnesta 8.26
Arvid Wändesjö03Österhaninge IF 8.27
Elias Lind03Hässelby SK 8.29
Petter Lundberg03Bromma IF 8.75
Felix Nyberg03Bromma IF 8.79
Jonatan Borg03Hammarby IF 8.88
Assar Svärd03Spårvägens FK 8.97
Teodor Borgius03Hammarby IF 9.03


P13 800m
Finalheat 112 dec 
Albin Wallenius03Västerås FK 2:21.931
Albert Henriksson03Åkersberga SK 2:24.042
Albin Öberg04Eslövs AI 2:26.813
Sebastian Ljungberg03IFK Lidingö 2:42.366
Linus Wåtz03Hammarby IF 2:50.219

Finalheat 212 dec 
Emil Tärnvik03Hammarby IF 2:38.334
Dante Sautermeister03Hammarby IF 2:41.045
Elias Lind03Hässelby SK 2:43.797
Vilhelm Werner03Hässelby SK 2:44.258
Hugo Ahlenius03Hässelby SKej start-


P13 Häck 60m76 cm
Försök heat 112 dec 
Elias Lind03Hässelby SK 9.852
Elliot Duvert03IFK Märsta10.265
Joakim Hellbratt 03Huddinge AIS11.289
Gustav Nordenskiöld03Hellas FK11.7613
Linus Jonsson04Hässelby SK11.8414
Hugo Ahlenius03Hässelby SKej start-
Albert Henriksson03Åkersberga SKej start-

Försök heat 212 dec 
David Thid03Huddinge AIS 9.731
Edvin Assarsson04Eslövs AI 9.993
Malte Fuchs Edberg03Bromma IF10.877
Oscar Niklasson04Hanvikens SK10.958
Niklas Wall03Tyresö FK11.4511
Vincent Hill04Hammarby IF12.0915
Lukas Forss04Upsala IFej start-

Försök heat 312 dec 
Markus Moberg03Hammarby IF 9.994
Petter Lundberg03Bromma IF10.286
Erik Torgersson03Hammarby IF11.3410
Casper Elliot03Huddinge AIS11.5712
Hugo Winther04Turebergs FK12.1416
Martin Sundberg03Hammarby IF12.5017
Alexander Lindefalk03Hammarby IF13.0618


P13 Höjd
12 dec 
David Thid03Huddinge AIS156
Albin Eriksson03Tyresö FK156
Arvid Wändesjö03Österhaninge IF156
Elliot Duvert03IFK Märsta152
Viktor Frisk03IFK Gnesta144
Elias Lind03Hässelby SK144
Joakim Hellbratt 03Huddinge AIS140
Hugo Ahlenius03Hässelby SK136
Niklas Wall03Tyresö FK136
10 Erik Torgersson03Hammarby IF132
10 Felix Nyberg03Bromma IF132
12 Casper Elliot03Huddinge AIS132
13 Anton Säll03Huddinge AIS128
14 Jonatan Borg03Hammarby IF123
14 Martin Sundberg03Hammarby IF123
16 Teodor Borgius03Hammarby IF123
16 Sebastian Ljungberg03IFK Lidingö123
18 Emil Tärnvik03Hammarby IF118
19 Emil Sörqvist03Huddinge AIS118


P13 Längdzon
13 dec 
David Thid03Huddinge AIS5,40
Arvid Wändesjö03Österhaninge IF5,17
Viktor Frisk03IFK Gnesta5,08
Elias Lind03Hässelby SK5,05
Gustav Nordenskiöld03Hellas FK4,87
Elliot Duvert03IFK Märsta4,65
Felix Nyberg03Bromma IF4,64
Teodor Borgius03Hammarby IF4,52
Linus Wåtz03Hammarby IF4,43
10 Niklas Wall03Tyresö FK4,40
11 Joakim Hellbratt 03Huddinge AIS4,38
12 Jonatan Borg03Hammarby IF4,34   4,11
13 Petter Lundberg03Bromma IF4,34   4,07
14 Emil Sörqvist03Huddinge AIS4,27
15 Anton Säll03Huddinge AIS4,24
16 Albin Eriksson03Tyresö FK4,07
17 Assar Svärd03Spårvägens FK4,04
18 Martin Sundberg03Hammarby IF4,02
19 Casper Elliot03Huddinge AIS3,99
20 Hugo Ahlenius03Hässelby SK3,98
21 Hugo Holmlund03Österhaninge IF3,96
22 Oliver Rasool03Mälarhöjdens IK3,74
23 Zakaria Kaisoum03Spårvägens FK3,48
24 Teodor Dahl03Huddinge AIS3,46
25 Viktor Udvardy03Huddinge AIS3,45
26 Elian Hjertén Norman03Hammarby IF3,27
27 Emil Tärnvik03Hammarby IF3,20


P13 Kula3.0 kg
12 dec 
Jesper Ahlin03Väsby IK13,91
Elias Lind03Hässelby SK11,55
Elliot Duvert03IFK Märsta9,10
Alexander Lindefalk03Hammarby IF8,90
Casper Elliot03Huddinge AIS8,69
Petter Lundberg03Bromma IF8,16
David Thid03Huddinge AIS8,07
Teodor Borgius03Hammarby IF7,77
Assar Svärd03Spårvägens FK7,62   7,28
Martin Sundberg03Hammarby IF7,62   7,33
11 Niklas Wall03Tyresö FK7,21
12 Anton Säll03Huddinge AIS7,09
13 Malte Fuchs Edberg03Bromma IF6,71
14 Albin Eriksson03Tyresö FK6,67
15 Markus Moberg03Hammarby IF6,66
16 Erik Torgersson03Hammarby IF6,60
17 Emil Tärnvik03Hammarby IF6,51
18 Joakim Hellbratt 03Huddinge AIS6,21
19 Viktor Udvardy03Huddinge AIS6,15
20 Oliver Rasool03Mälarhöjdens IK5,97


P12 60m
Försök heat 113 dec 
Theodor Uliana04Mälarhöjdens IK 9.158
Viktor Resmalm04Turebergs FK 9.18 9
Melker Carléns04IFK Lidingö 9.69 15
Axel Ortsäter04Upsala IF10.21 25
Fabian Linderoth04Hammarby IF10.29 26
Sven Dahlman01IFK Lidingöej start -
Max Rodriguez04Huddinge AISej start -
David Hermelin04IFK Lidingöej start -

Försök heat 212 dec 
 Elvis Olsén04Hässelby SK10.05 22
Edvin Assarsson04Eslövs AI 8.62q2
Oscar Niklasson04Hanvikens SK 8.79q4
Hugo Winther04Turebergs FK 9.13q7
Elias Boman04Hässelby SK 9.75 18
Oscar Sandstedt04IFK Lidingö 9.86 20
Elias Lind03Hässelby SKej start -
Max Lind04Turebergs FKej start -

Försök heat 313 dec 
Linus Jonsson04Hässelby SK 9.01q6
Lukas Forss04Upsala IF 9.24 10
Vincent Siwek04IFK Gnesta 9.71 16
Luke Scrivner04Turebergs FK 9.68 14
Guilhem Fulchiron04Hammarby IF10.05 23
Jonathan Ohlsson04Hammarby IF10.63 27
Johan Rosenbaum04Danderyds SKej start -
Walter Thornberg04Mälarhöjdens IKej start -

Försök heat 412 dec 
Albin Öberg04Eslövs AI 8.60q1
Filip Engström04Hammarby IF 9.01q6
Valter Kjellberg04Turebergs FK 9.63 13
Gustav Andren04Upsala IF 9.73 17
Ludvig Wallén04Bromma IF 9.95 21
Björn Ramel Ternhag04Hammarby IF10.12 24
Sven Dahlman01IFK Lidingöej start -
Vincent Hill04Hammarby IFej start -

Försök heat 513 dec 
 Elias Engstöm04Turebergs FK 8.89q5
Alexander Ludwigs04Danderyds SK 8.76q3
Winston Marklund04Hammarby IF 9.25 11
Ludvig Malmsten04Hammarby IF 9.39 12
Simon Nordh04Bromma IF 9.85 19
David Lindh04Tranås AIF 9.26 -
Matheo Chow04Hammarby IFej start -
Tim Löfstedt04Hellas FKej start -

13 dec 
Albin Öberg04Eslövs AI 8.62
Alexander Ludwigs04Danderyds SK 8.70
Elias Engstöm04Turebergs FK 8.84
Linus Jonsson04Hässelby SK 9.02
Filip Engström04Hammarby IF 9.12
Hugo Winther04Turebergs FK 9.12
Edvin Assarsson04Eslövs AIej start
Oscar Niklasson04Hanvikens SKej start


P12 800m
Finalheat 112 dec 
 Linus Jansson04SLK Oxelösund 2:30.371
 Lucas Törnström05Danderyds SK 2:38.005
Theodor Uliana04Mälarhöjdens IK 2:46.2114
Albin Svensson Almkvist04IFK Lidingö 2:47.5415
Vincent Siwek04IFK Gnesta 2:50.2816
Ludvig Malmsten04Hammarby IF 2:52.0417
Victor Lindstrand04Turebergs FK 3:08.8319
Erik Springfelter04Turebergs FKej start-
Elias Dahlström06Täby ISej start-

FinalHeat 212 dec 
Elias Engstöm04Turebergs FK 2:34.812
Max Österberg06Värmdö IF 2:35.033
Filip Engström04Hammarby IF 2:36.304
Edvin Hellstrand04Spårvägens FK 2:38.427
David Björklund04Hässelby SK 2:45.1913
Theo Björk04Bromma IF 3:00.2418
Elias Lind03Hässelby SKej start-
Oliver Hegbart06IFK Lidingöej start-

Finalheat 312 dec 
Tobias PetterssonHammarby IF 2:38.396
Erik Gahne04Täby IS 2:42.208
Victor Törnström05Danderyds SK 2:43.839
Elias Boman04Hässelby SK 2:44.2510
Conor Hogan04Turebergs FK 2:44.3611
Nicklas Östlund05IFK Lidingö 2:44.5312
Alexandre Kastalli04Spårvägens FKej start-
Oliver Lindblom04Åkersberga SKej start-


P12 Höjd
13 dec 
Alexander Ludwigs04Danderyds SK145
Gustav Kröger04Mälarhöjdens IK136
Linus Jonsson04Hässelby SK136
Walter Thornberg04Mälarhöjdens IK136
Filip Engström04Hammarby IF132
Theodor Uliana04Mälarhöjdens IK132
Rufus Arven04Mälarhöjdens IK128
Viktor Resmalm04Turebergs FK128
Valter Kjellberg04Turebergs FK128
10 Albin Svensson Almkvist04IFK Lidingö118
10 Simon Nordh04Bromma IF118
10 Vincent Siwek04IFK Gnesta118
13 Adrian Siwek05IFK Gnesta118
14 Winston Marklund04Hammarby IF118
14 Hugo Winther04Turebergs FK118
16 Björn Ramel Ternhag04Hammarby IF118
16 Elias Boman04Hässelby SK118
18 Ludvig Malmsten04Hammarby IF113
18 Melker Carléns04IFK Lidingö113
18 Gustav Andren04Upsala IF113
21 Jonathan Ohlsson04Hammarby IF113
21 Ludvig Wallén04Bromma IF113
23 Kenan Kuru04Tullinge-Tumba FF108
24 Guilhem Fulchiron04Hammarby IF108
Fabian Linderoth04Hammarby IFX


P12 Längdzon
12 dec 
David Lindh04Tranås AIF4,65
Alexander Ludwigs04Danderyds SK4,61
Albin Öberg04Eslövs AI4,59
Elias Engstöm04Turebergs FK4,48
Filip Engström04Hammarby IF4,45
Hugo Winther04Turebergs FK4,28
Linus Jonsson04Hässelby SK4,22
Gustav Kröger04Mälarhöjdens IK4,12
Ludvig Malmsten04Hammarby IF4,04   4,02
10 Max Lind04Turebergs FK4,04   3,87
11 Lukas Forss04Upsala IF4,04   3,62
12 Vincent Siwek04IFK Gnesta3,97
13 Albin Norberg04Hässelby SK3,94
14 Walter Thornberg04Mälarhöjdens IK3,93   3,92
15 Simon Nordh04Bromma IF3,93   3,88
16 Kenan Kuru04Tullinge-Tumba FF3,91
17 Oscar Sandstedt04IFK Lidingö3,83
18 Elias Boman04Hässelby SK3,80
19 Valter Kjellberg04Turebergs FK3,76
20 Adrian Siwek05IFK Gnesta3,72   3,67
21 Björn Ramel Ternhag04Hammarby IF3,72   3,65
22 Guilhem Fulchiron04Hammarby IF3,66
23 Elvis Olsén04Hässelby SK3,64
24 Melker Carléns04IFK Lidingö3,63
25 Gustav Andren04Upsala IF3,57
26 Rufus Arven04Mälarhöjdens IK3,55
27 Albin Svensson Almkvist04IFK Lidingö3,52
28 Fabian Linderoth04Hammarby IF3,48
29 Winston Marklund04Hammarby IF3,40
30 Axel Ortsäter04Upsala IF3,21
31 Ludvig Wallén04Bromma IF3,06
32 Jonathan Ohlsson04Hammarby IF2,95
Luke Scrivner04Turebergs FK


P12 Kula3.0 kg
12 dec 
Oscar Niklasson04Hanvikens SK9,13
Theodor Uliana04Mälarhöjdens IK7,97
Hugo Winther04Turebergs FK7,89
Linus Jonsson04Hässelby SK7,16
Elias Boman04Hässelby SK7,03
Rufus Arven04Mälarhöjdens IK6,56
Max Lind04Turebergs FK6,31
Strix Åkerblom04IFK Lidingö6,02
Simon Nordh04Bromma IF5,72
10 Victor Lindstrand04Turebergs FK5,32
11 Ludvig Malmsten04Hammarby IF5,25


P11 60m
Försök heat 112 dec 
Rasmus Haage05Österhaninge IF 9.24q
Simon Ribjer05Hammarby IF10.21
Erik Lieback05Huddinge AIS10.92
Felix Elliot05Huddinge AIS11.05
Boo IF 100Boo IFej start
Liam Sandberg05Huddinge AISej start
Albin Edgert05Åkersberga SKej start

Försök heat 212 dec 
Joel Enander05Täby IS 9.23q
Nikolaj Jakshöj05Väsby IK 9.24q
Gustav Sandkvist05Järfälla Friidrottsklubb 9.27
Tom Todaro05Hässelby SK10.00
Hjalmar Langdal05IFK Lidingö10.22
Hampus Sjöberg05Mälarhöjdens IK10.59
Rasmus Borg Sörensen05Hammarby IF10.65

Försök heat 312 dec 
Anton Hellstrand Helleberg05IFK Lidingö 9.19q
Kadel Sylla05Hammarby IF 9.42
Alfred Lund05Hammarby IF 9.45
Alexsander Heaton05Huddinge AIS 9.85
Simon Asplund05Hammarby IF10.44
Viktor Dahlberg05Bromma IF10.77
Andreas Fuchs Edberg05Bromma IF11.19

Försök heat 412 dec 
Nicklas Östlund05IFK Lidingö 9.36
Carl Johansson05Åkersberga SK 9.56
Nils Nilsson05Hellas FK 9.87
Axel Olsson05IFK Lidingö10.07
Emil Hestner05Huddinge AIS10.17
Adam Torbjörnsson05Hammarby IF10.37
David Lundqvist05Huddinge AISej start

Försök heat 512 dec 
Max Haaber-Bernth05IFK Lidingö 9.40
Kevin Rönnelöw05Österhaninge IF 9.41
Linus Barenstedt05IFK Lidingö 9.61
Elias Malcolm05IFK Lidingö 9.78
Yannick Buchli05Täby IS10.16
Theo Jonsson05Huddinge AIS10.51
Frederik Merky05Huddinge AISej start

Försök heat 612 dec 
Adrian Siwek05IFK Gnesta 9.22q
Leo Jordal05Huddinge AIS 9.37
Hugo Lundberg05Bromma IF 9.69
Fabian Gyldén-Svensson05IFK Lidingö 9.99
Hampus Forster05Hammarby IF10.08
Love Arvidsson05Hammarby IF10.86
Hugo Oweling05IFK Lidingöej start

Försök heat 712 dec 
Edvin Unger05IF Linnéa 9.01q
Jacob Örnfeldt05Danderyds SK 9.10q
Henrik Edlund05Täby IS 9.21q
Tim Forsberg05Huddinge AIS 9.89
Isak Säferblad05Hässelby SK10.53
Albin Mattes05Järfälla Friidrottsklubb10.77
Martin Salimi-Omberg05Hammarby IF12.67
Christian Varonen05Huddinge AISej start

Försök heat 812 dec 
Oscar Heaton05Huddinge AIS 9.56
Emil Nordgren05Österhaninge IF 9.79
Zach Gorosch05IFK Lidingö 9.84
Josef Lindberg05IF Linnéa10.01
Axel Dahlroth05Huddinge AIS10.81
Elias Belkassem05IFK Lidingö10.90
Taki Konduk05Mälarhöjdens IKej start
Ilian Ivnik Stenqvist05Hammarby IFej start

Försök heat 912 dec 
Carl-Emil Strand05IFK Lidingö10.24
Valter Käll05Hammarby IF10.26
Max Andersson Fernholm05Boo IF10.37
Linus Hasselkvist05Huddinge AIS10.50
Tom Gren05IFK Lidingöej start
Edvin Bergqvist05Åkersberga SKej start
IFK Lidingö 0404IFK Lidingöej start

Final12 dec 
Edvin Unger05IF Linnéa 9.03
Jacob Örnfeldt05Danderyds SK 9.05
Joel Enander05Täby IS 9.14
Adrian Siwek05IFK Gnesta 9.16
Anton Hellstrand Helleberg05IFK Lidingö 9.18
Rasmus Haage05Österhaninge IF 9.25
Nikolaj Jakshöj05Väsby IK 9.48
Henrik Edlund05Täby ISej start


P11 Höjd
12 dec 
Nikolaj Jakshöj05Väsby IK136
Henrik Edlund05Täby IS136
Fabian Gyldén-Svensson05IFK Lidingö133
Gustav Sandkvist05Järfälla Friidrottsklubb130
Joel Enander05Täby IS124
Alexsander Heaton05Huddinge AIS121
Anton Hellstrand Helleberg05IFK Lidingö121
Alfred Lund05Hammarby IF121
Rasmus Haage05Österhaninge IF118
10 Alexander Arrelöv05Österhaninge IF113
11 Josef Lindberg05IF Linnéa113
12 Simon Ribjer05Hammarby IF108
13 Felix Stenfors05Mälarhöjdens IK108
13 Kadel Sylla05Hammarby IF108
15 Tim Forsberg05Huddinge AIS108
15 Niklas Tjus Saari05Mälarhöjdens IK108
17 Axel Nordenskiöld05Hellas FK108
17 Valter Käll05Hammarby IF108
19 Leo Jordal05Huddinge AIS108
20 Hampus Forster05Hammarby IF108
21 Simon Asplund05Hammarby IF108
21 Love Arvidsson05Hammarby IF108
23 Axel Dahlroth05Huddinge AIS103
24 Felix Elliot05Huddinge AIS103
25 Oscar Heaton05Huddinge AIS98
26 Adam Torbjörnsson05Hammarby IF98
27 Andreas Fuchs Edberg05Bromma IF98
28 Anton Hermansson05IFK Lidingö93
29 Max Haaber-Bernth05IFK Lidingö93
Elias Belkassem05IFK LidingöX
Ilian Ivnik Stenqvist05Hammarby IFX
Hampus Sjöberg05Mälarhöjdens IKX


P11 Längdzon
12 dec 
Lucas Törnström05Danderyds SK4,32
Victor Törnström05Danderyds SK4,26
Rasmus Haage05Österhaninge IF4,19   4,14
Edvin Unger05IF Linnéa4,19   4,11
Anton Hellstrand Helleberg05IFK Lidingö4,19   4,10
Leo Jordal05Huddinge AIS4,19
Oscar Heaton05Huddinge AIS4,10
Nikolaj Jakshöj05Väsby IK4,08
Alfred Lund05Hammarby IF3,98   3,97
10 Hugo Oweling05IFK Lidingö3,98   3,96
11 Gustav Sandkvist05Järfälla Friidrottsklubb3,98   3,90
12 Max Haaber-Bernth05IFK Lidingö3,95
13 Joel Enander05Täby IS3,93
14 Kadel Sylla05Hammarby IF3,69
15 Simon Ribjer05Hammarby IF3,65
16 Nicklas Östlund05IFK Lidingö3,64   3,61
17 Tim Forsberg05Huddinge AIS3,64   3,52
18 Kevin Rönnelöw05Österhaninge IF3,60   3,47
19 Josef Lindberg05IF Linnéa3,60   3,42
20 Linus Barenstedt05IFK Lidingö3,58
21 Fabian Gyldén-Svensson05IFK Lidingö3,52
22 Hampus Forster05Hammarby IF3,48   3,33
23 Felix Stenfors05Mälarhöjdens IK3,48   3,03
24 Alexsander Heaton05Huddinge AIS3,45
25 Yannick Buchli05Täby IS3,43
26 Alexander Arrelöv05Österhaninge IF3,39
27 Emil Nordgren05Österhaninge IF3,35   3,34 3,14
27 Hampus Sjöberg05Mälarhöjdens IK3,35   3,34 3,31
29 Valter Käll05Hammarby IF3,35   3,12
30 Niklas Tjus Saari05Mälarhöjdens IK3,34
31 Hjalmar Langdal05IFK Lidingö3,27
32 Felix Elliot05Huddinge AIS3,22
33 Simon Asplund05Hammarby IF3,16   3,11
34 Albin Mattes05Järfälla Friidrottsklubb3,16   3,10
35 Theo Jonsson05Huddinge AIS3,15
36 Emil Hestner05Huddinge AIS3,10   3,08 2,59
36 Love Arvidsson05Hammarby IF3,10   3,08 2,05
38 Axel Dahlroth05Huddinge AIS3,09
39 Erik Lieback05Huddinge AIS3,02
40 Rasmus Borg Sörensen05Hammarby IF2,93
41 Adam Torbjörnsson05Hammarby IF2,89
42 Linus Hasselkvist05Huddinge AIS2,88
43 Martin Salimi-Omberg05Hammarby IF2,13
Elias Malcolm05IFK Lidingö0,00


P10 60m
Försök heat 112 dec 
Vilhelm Psilander06IFK Lidingö 9.55q
Olle Hart06IFK Lidingö 9.67q
Oscar Pettersson06IFK Lidingö 9.86
Marcus Liberman06Turebergs FK 9.97
Oskar Kruse06Turebergs FK10.22
Melvin Von Zweigbergk06Mälarhöjdens IK10.85
Vigor Lundmark06Mälarhöjdens IK11.17
Viggo Popovic Normann06Mälarhöjdens IK11.23

Försök heat 212 dec 
Karl Ottfalk06IFK Lidingö 9.37q
Lucas Källman06Turebergs FK 9.63q
Max Österberg06Värmdö IF 9.80
Lucas Andersson06IFK Lidingö 9.88
Edvin Edin06Mälarhöjdens IK10.63
Ibrahim Mohamoud Ahmed06Mälarhöjdens IK11.03
Dominic Savulescu07Tyresö FK11.55
Simon Thörnqvist06Turebergs FKej start

Försök heat 312 dec 
Filip Seltén06Österhaninge IF 9.29q
Theodor Yngström07Mälarö SOK 9.46q
John Bäck06Turebergs FK 9.61q
Sixten Karlsson06Väsby IK10.15
Samuel Borgman06Tyresö FK10.49
Haydar Konduk06Mälarhöjdens IKej start
Omar Azerkan06Turebergs FKej start
Elias Dahlström06Täby ISej start

Försök heat 412 dec 
Edvin Sidwall06Täby IS 9.41q
Noa Gustavsson06Spårvägens FK 9.68
Jonathan Edberg06Turebergs FK 9.73
Emil Persson06Mälarhöjdens IK 9.85
William Harling06Täby IS11.52
Peter Kalmus06IFK Lidingöej start
Ludvig Haag06IFK Lidingöej start
James De Champs06Danderyds SKej start

Försök heat 512 dec 
Jacob Åhlin06Turebergs FK 9.68
Noah Oliveras06Mälarhöjdens IK10.14
Oskar Lundvall06Turebergs FK10.39
Noel Nilarp06Mälarhöjdens IK10.58
Anthon Blixt06IFK Lidingö10.87
Edvin Waessman06IFK Lidingö11.09
Gustav Svedberg07Bromma IFej start
Oliver Hegbart06IFK Lidingöej start

Final12 dec 
Filip Seltén06Österhaninge IF 9.12
Edvin Sidwall06Täby IS 9.30
Theodor Yngström07Mälarö SOK 9.33
Karl Ottfalk06IFK Lidingö 9.49
John Bäck06Turebergs FK 9.56
Vilhelm Psilander06IFK Lidingö 9.69
Olle Hart06IFK Lidingö 9.79
Lucas Källman06Turebergs FK 9.80


P10 Höjd
12 dec 
Filip Seltén06Österhaninge IF118
Jonathan Edberg06Turebergs FK118
Edvin Sidwall06Täby IS113
Noah Oliveras06Mälarhöjdens IK113
Oskar Lundvall06Turebergs FK113
Olle Hart06IFK Lidingö113
John Bäck06Turebergs FK113
Jonathan Ljung06Trosa Vagnhärad SK113
Jacob Åhlin06Turebergs FK108
Elias Kapell06Hammarby IF108
11 Vilhelm Psilander06IFK Lidingö108
12 Samuel Borgman06Tyresö FK108
13 Lucas Andersson06IFK Lidingö108
14 August Haag06IFK Lidingö103
15 Lucas Källman06Turebergs FK103
16 Karl Ottfalk06IFK Lidingö103
17 Oskar Kruse06Turebergs FK98
18 Oscar Pettersson06IFK Lidingö93
Viggo Popovic Normann06Mälarhöjdens IKX
Vigor Lundmark06Mälarhöjdens IKX
Edvin Waessman06IFK LidingöX
Anthon Blixt06IFK LidingöX


P10 Längdzon
12 dec 
John Bäck06Turebergs FK4,06
Edvin Sidwall06Täby IS4,02
Olle Hart06IFK Lidingö3,84
Noa Gustavsson06Spårvägens FK3,75
Lucas Andersson06IFK Lidingö3,72
Lucas Källman06Turebergs FK3,71   3,69
Max Österberg06Värmdö IF3,71   3,62
Jonathan Edberg06Turebergs FK3,69
Theodor Yngström07Mälarö SOK3,67
10 Oskar Kruse06Turebergs FK3,65
11 Karl Ottfalk06IFK Lidingö3,64
12 Jonathan Ljung06Trosa Vagnhärad SK3,57
13 Jacob Åhlin06Turebergs FK3,50
14 Noah Oliveras06Mälarhöjdens IK3,49   3,46
15 Samuel Borgman06Tyresö FK3,49   3,40
16 Oskar Lundvall06Turebergs FK3,35
17 Marcus Liberman06Turebergs FK3,30
18 Emil Persson06Mälarhöjdens IK3,29
19 Edvin Edin06Mälarhöjdens IK3,18
20 Oscar Pettersson06IFK Lidingö3,12
21 Sixten Karlsson06Väsby IK3,05
22 Viggo Popovic Normann06Mälarhöjdens IK2,89
23 Dominic Savulescu07Tyresö FK2,84
24 Edvin Waessman06IFK Lidingö2,83
25 Vigor Lundmark06Mälarhöjdens IK2,79
26 William Harling06Täby IS2,76
27 Gösta MilssonMälarhöjdens IK2,65


K 30m
12 dec 
Levina Ahlgren98Upsala IF 4.72


K 300m
13 dec 
Josefin Havdelin95IFK Lidingö44.00
Amanda Jansson96Örbyhus IF45.32
Caroline Jansson94Örbyhus IF46.24
Hanna Johnsson96IFK Lidingöej start


F17 30m
Final12 dec 
Merette Koskenniemi00Tampereen Urheilijat-38 4.85q
Amanda Eriksson00Spårvägens FK 4.90q
Emmi Ranta-Ojala00Tampereen Urheilijat-38 4.92q
Josephine Rezene Hjalmarsson 00Hellas FK 4.97q
Fanni Koivunen00Tampereen Urheilijat-38 5.03q
Riina Kokkonen00Tampereen Urheilijat-38 5.06q
Alva Åström99Spårvägens FK 5.15q

Final12 dec 
Emmi Ranta-Ojala00Tampereen Urheilijat-38 4.82
Merette Koskenniemi00Tampereen Urheilijat-38 4.88
Amanda Eriksson00Spårvägens FK 4.88
Fanni Koivunen00Tampereen Urheilijat-38 4.91
Josephine Rezene Hjalmarsson 00Hellas FK 4.96
Riina Kokkonen00Tampereen Urheilijat-38ej start
Alva Åström99Spårvägens FKej start


F17 300m
Finalheat 113 dec 
Lovisa Glavare Karlsson99Täby IS43.331
Ebba Kuylenstierna99Spårvägens FK43.652
Amanda Eriksson00Spårvägens FK45.095

Finalheat 213 dec 
Tilde Tofft00Spårvägens FK44.984
Riina Kokkonen00Tampereen Urheilijat-3846.086
Lea Andersen00Täby ISej start-

Finalheat 313 dec 
Cornelia Alm00Täby IS44.483
Klara Tvede-Jensen00IFK LidingöDQ-
Saga Berneryd99Spårvägens FKej start-
Maja Bergström99IFK Lidingöej start-


F17 600m
Final12 dec 
Klara Tvede-Jensen00IFK Lidingö 1:47.271
Riina Kokkonen00Tampereen Urheilijat-38 1:53.802
Cornelia Alm00Täby ISej start-


F17 Höjd
13 dec 
Kajsa Lindqvist00Väsby IK164
Emmi Ranta-Ojala00Tampereen Urheilijat-38160
Elin Berglund99Österhaninge IF152
Annina Stens99Spårvägens FK148
Amanda Eriksson00Spårvägens FK148
Karin Boestad99IFK Lidingö148
Matilda Nordström00Hellas FK143
Johanna Hellman99IFK Lidingö138


F17 Stavzon
12 dec 
Alva Sundin01Täby IS310
Amanda Finney Nilsson01Täby IS300
Johanna Hellman99IFK Lidingö280
Emma Krylander99Bromma IF210


F17 Längd Zon3.0 kg
13 dec 
Kajsa Lindqvist00Väsby IK5,33
Saga Berneryd99Spårvägens FK5,03
Emelie Eklund00Täby IS4,96
Amanda Eriksson00Spårvägens FK4,92
Emmi Ranta-Ojala00Tampereen Urheilijat-384,89
Lovisa Glavare Karlsson99Täby IS4,77
Fanni Koivunen00Tampereen Urheilijat-384,44


F15 60m
Försök heat 113 dec 
Filippa Andersson01IFK Lidingö 8.64q8
Johanna Möller01Gefle IF 8.84 13
Stiina Kokkonen02Tampereen Urheilijat-38 8.85 14
Fanny Walldén01IFK Lidingö 8.87 15
Janika Jokinen02Tampereen Urheilijat-38 9.26 24
Helmi Melartin02Tampereen Urheilijat-38 9.79 27
Wilma Ericsson01Hammarby IF10.13 29

Försök heat 212 dec 
Maja Åkerström01Bromma IF 8.38q3
Elisabeth Getahun01Hellas FK 8.58q6
Emma Olsson01Tyresö FK 8.62q7
Sofia Tullgren01Hammarby IF 9.48 25
Kajsa Thorselius01Bromma IFej start -
Alva Hardeberg01IFK Lidingöej start -
Sara Terfelt01Sundbybergs IKej start -
Smilla Örling01Spårvägens FKej start -

Försök heat 313 dec 
Ida Winther01Turebergs FK 8.29q1
Agnes EkmanSpårvägens FK 8.38q4
Jeanne Lindestam01Danderyds SK 8.67 9
Klara Nolemo01Gefle IF 8.72 10
Julia Sajdak01IFK Lidingö 8.76 11
Selma Nilsson01Spårvägens FK 8.84 12
Amanda Wictor.h01IFK Lidingö 8.88 17

Försök heat 412 dec 
Hanna Enlund01Spårvägens FK 8.33q2
Shila Fathli01Hässelby SK 8.87 16
Moa Hedberg01Hellas FK 9.00 20
Moa Lundmark01Mälarhöjdens IK 9.07 21
Jasmiina Tuomiranta01Tampereen Urheilijat-38 9.24 22
Julia Wallentin01Spårvägens FK 9.93 28
Anna Lundmark01IF Linnéaej start -
IF Linnéa 1 00IF Linnéaej start -

Försök heat 512 dec 
Alice Bevegård 01Bromma IF 8.45q5
Astrid Björk01Spårvägens FK 8.91 18
Lisa Ekenberg01Spårvägens FK 8.97 19
Elisa Klemola02Tampereen Urheilijat-38 9.26 23
Elvira Lundell Wallin01Boo IF 9.74 26
Loo-Linn Ljungstedt01Hammarby IFej start -
Liva Gustavsson01Spårvägens FKej start -
Emma Kjebon01IFK Lidingöej start -

Final13 dec 
Ida Winther01Turebergs FK 8.19
Maja Åkerström01Bromma IF 8.30
Hanna Enlund01Spårvägens FK 8.42
Agnes EkmanSpårvägens FK 8.42
Alice Bevegård 01Bromma IF 8.50
Filippa Andersson01IFK Lidingö 8.52
Elisabeth Getahun01Hellas FK 8.55
Emma Olsson01Tyresö FK 8.67


F15 1000m
Försök heat 112 dec 
Elsa Wallenius01Västerås FK 3:06.381
Julia Arnhult01IFK Lidingö 3:06.752
Liva Gustavsson01Spårvägens FK 3:21.205
Wilma Larsson01Eskilstuna FI 3:22.916
Klara Van Der Schoot01Mälarö SOK 3:26.107
Fanny Walldén01IFK Lidingö 3:36.179
Johanna Jarskog01IF Linnéa 3:38.6010
Jenny Österback01IFK Lidingöej start-

Försök heat 212 dec 
Maja Sund01Turebergs FK 3:17.943
Hedda Meyer01Bromma IF 3:18.804
Melina Gustafson01Spårvägens FK 3:29.068
Siri Magnusson01Värmdö IF 3:41.7411
Alva Hardeberg01IFK Lidingö 3:44.3312
Linnea Josefsson01Österhaninge IF 3:44.9313
Johanna Fallberg01Turebergs FK 3:45.6614
Kajsa Thorselius01Bromma IFej start-


F15 Häck 60m76 cm
Försök heat 112 dec 
Janika Jokinen02Tampereen Urheilijat-3810.043
Madeleine Aulio02IFK Lidingö10.044
Melina Gustafson01Spårvägens FK10.677
Celine Axman01Spårvägens FK10.968
Julia Sajdak01IFK Lidingöej start-

Försök heat 212 dec 
Leticia Buchli02Täby IS 9.831
Martina Röstberg02IFK Lidingö 9.882
Hanna Askling02Bromma IF10.075
Ella Enander02Täby IS10.096
Kajsa Thorselius01Bromma IFbröt-


F15 Höjd
13 dec 
Jeanne Lindestam01Danderyds SK161
Klara Nolemo01Gefle IF157
Emma Olsson01Tyresö FK148
Maja Sund01Turebergs FK148
Irmelin Olsson01Österhaninge IF138
Elin Träff01Åkersberga SK138
Moa Lundmark01Mälarhöjdens IK138


F15 Stav
13 dec 
Agnes EkmanSpårvägens FK240
Hanna Askling02Bromma IF220
Fanny Walldén01IFK Lidingö210
Madeleine Aulio02IFK Lidingö200


F15 Längd
12 dec 
Agnes EkmanSpårvägens FK5,02
Elisabeth Getahun01Hellas FK4,93
Stiina Kokkonen02Tampereen Urheilijat-384,87
Hannah Stenbeck01Täby IS4,86
Maja Sund01Turebergs FK4,73
Alice Bevegård 01Bromma IF4,68
Klara Nolemo01Gefle IF4,63   4,63
Elin Träff01Åkersberga SK4,63   4,59
Johanna Möller01Gefle IF4,43
10 Selma Nilsson01Spårvägens FK4,24
11 Moa Hedberg01Hellas FK4,22
12 Janika Jokinen02Tampereen Urheilijat-384,19
13 Moa Lundmark01Mälarhöjdens IK4,17
14 Liva Gustavsson01Spårvägens FKX
15 Hanna Enlund01Spårvägens FK4,09
16 Julia Arnhult01IFK Lidingö4,03
17 Helmi Melartin02Tampereen Urheilijat-384,02
18 Elisa Klemola02Tampereen Urheilijat-383,91
19 Filippa Andersson01IFK Lidingö3,79
20 Jasmiina Tuomiranta01Tampereen Urheilijat-383,74
21 Elvira Lundell Wallin01Boo IF3,53
22 Alva Hardeberg01IFK Lidingö3,52
Hannah Stenbeck01Täby IS


F15 Kula3.0 kg
13 dec 
Maja Åkerström01Bromma IF9,78
Emma Olsson01Tyresö FK9,50
Ida Winther01Turebergs FK9,17
Alice Bevegård 01Bromma IF7,50
Amanda Wictor.h01IFK Lidingö7,36
Kajsa Thorselius01Bromma IF7,30
Filippa Andersson01IFK Lidingö6,96
Jasmiina Tuomiranta01Tampereen Urheilijat-386,74
Elvira Lundell Wallin01Boo IF6,50
10 Lisa Ekenberg01Spårvägens FK6,13
11 Wilma Ericsson01Hammarby IF5,33
Isabella Andersson01Vallentuna FKX


F14 60m
Försök heat 113 dec 
 Tamalie Jonsson02IF Linnéa 9.05 29
Junianna Larsen Brolin02Täby IS 8.35q4
Adama Diop02IF Linnéa 8.62 14
Victoria Davidsson 02Boo IF 8.89 25
Astrid Lundkvist02Huddinge AIS 8.95 26
Julia Oussi02Turebergs FK 9.03 28
Molly Freeman02Hammarby IF 9.12 31
Ebba Hedlöf02Spårvägens FK 9.30 42

Försök heat 213 dec 
Leticia Buchli02Täby IS 8.38q5
Bilge Kaya02Hellas FK 8.45q7
Nathalie Stridsberg02Huddinge AIS 8.79 22
Iris Bäckström02Spårvägens FK 9.29 41
Anna Sundström02Hässelby SK 9.61 45
Linda Berghäll02Hammarby IF10.02 51
Wilma Stribo Björnberg02Boo IF10.08 52

Försök heat 313 dec 
Martina Röstberg02IFK Lidingö 8.61 12
Vendela Wahlberg 02IFK Lidingö 8.73 18
Ella Enander02Täby IS 8.86 24
Filippa Granåsen02Täby IS 9.27 40
Fredrika Pettersson02Hammarby IF 9.68 46
Lee Lilja02Boo IF 9.71 47
Iona Bergström02Hammarby IF 9.81 50

Försök heat 413 dec 
Ella Sjöblom02Tyresö FK 8.13q1
Hanna Askling02Bromma IF 8.66 16
Sofia Boman02Hässelby SK 9.02 27
Svea Ottestig02Boo IF 9.32 43
Molly Barkensjö02Hammarby IF 9.73 48
Troja Tredal02Hässelby SK 9.74 49
Elsa Caderas02Hässelby SK10.34 53

Försök heat 513 dec 
Draina Kintu02Hellas FK 8.25q3
Elise Legzdins02Mälarhöjdens IK 8.40q6
Caroline Cedergren02Spårvägens FK 8.64 15
Isabelle Berglund02Turebergs FK 8.74 19
Sara Svalberg02IFK Lidingö 8.76 20
Elsa Preber02IFK Lidingö 9.14 35
Tilde Tredal02Hässelby SK 9.24 38
Sofie Hedman02Huddinge AISej start -

Försök heat 613 dec 
 Ifk Lidingö -03 103IFK Lidingöej start -
Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK 8.46q8
Hanna Bäckman02Danderyds SK 8.48 9
Åsa Trosell02Hammarby IF 8.62 13
Agda Wiklund02Turebergs FK 9.15 36
Vendela Einberg02Huddinge AIS 9.21 37
Matilda Danilesson02IFK Lidingö 9.26 39

Försök heat 713 dec 
 Hammarby IF 3 Team0200Hammarby IFej start -
EvelinaT Ottosson02Täby IS 8.54 10
Cecilia Nybleus02Bromma IF 8.71 17
Emmy Viking02Huddinge AIS 8.79 21
Chloé Elhouar02Spårvägens FK 8.83 23
Wilja Wickert02Hässelby SK 9.12 32
Alma Feltenmark02Huddinge AIS 9.14 34

Försök heat 813 dec 
Ella Hagman02Huddinge AIS 8.22q2
Madeleine Aulio02IFK Lidingö 8.55 11
Hedda Tangfelt02Hässelby SK 9.08 30
Milou Reuterling02Spårvägens FK 9.13 33
Ida Nielsen02Hammarby IF 9.45 44
Louise Rosengård02Sundbybergs IKej start -
Elisabeth Hvalgren02IFK Lidingöej start -

Final12 dec 
Ella Sjöblom02Tyresö FK 8.11
Ella Hagman02Huddinge AIS 8.26
Draina Kintu02Hellas FK 8.28
Leticia Buchli02Täby IS 8.38
Junianna Larsen Brolin02Täby IS 8.40
Elise Legzdins02Mälarhöjdens IK 8.45
Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK 8.46
Bilge Kaya02Hellas FK 8.57


F14 1000m
Finalheat 112 dec 
Alice Berg02Turebergs FK 3:12.201
Carolina Larson02Danderyds SK 3:20.602
Alma Holmberg02IFK Lidingö 3:24.593
Elsa Preber02IFK Lidingö 3:25.164
Linnéa Ericsson Bäckvall02Turebergs FK 3:41.8411
Lisa Fröberg02IFK Lidingöej start-

Finalheat 212 dec 
Julia Oussi02Turebergs FK 3:35.837
Blenda Bohman02IF Linnéa 3:38.579
Clara Hultman02IFK Lidingö 3:39.8010
Alexandra Berggren02IFK Lidingö 4:05.5112
Olivia Swirtun02Hammarby IFej start-
Bromma IF 1 04 Blå00Bromma IFej start-

Finalheat 312 dec 
Sara Hallesius02Bromma IF 3:31.765
Sofia Boman02Hässelby SK 3:35.116
Sarah Olsson02Turebergs FK 3:36.238
Elisa Klemola02Tampereen Urheilijat-38bröt-
Ella Broquist02IFK Lidingöej start-


F14 Höjd
13 dec 
Vendela Einberg02Huddinge AIS152
Sara Svalberg02IFK Lidingö148
Madeleine Aulio02IFK Lidingö143
Martina Röstberg02IFK Lidingö143
Vendela Wahlberg 02IFK Lidingö143
Cecilia Nybleus02Bromma IF143
Ella Enander02Täby IS143
Hannah Hilding02Tyresö FK138
Lee Lilja02Boo IF138
Ebba Hedlöf02Spårvägens FK138
11 Leticia Buchli02Täby IS138
12 Sofia Boman02Hässelby SK133
12 Linnéa Ericsson Bäckvall02Turebergs FK133
12 Fredrika Pettersson02Hammarby IF133
12 Julia Jansson02Hammarby IF133
16 Janika Jokinen02Tampereen Urheilijat-38133
17 Isabelle Berglund02Turebergs FK133
18 Wilja Wickert02Hässelby SK128
19 Stiina Kokkonen02Tampereen Urheilijat-38128
20 Agda Wiklund02Turebergs FK128
21 Helmi Melartin02Tampereen Urheilijat-38128
22 Iona Bergström02Hammarby IF123
23 Tilde Tredal02Hässelby SK123
23 Nora Lundmark02Turebergs FK123
Ida Nielsen02Hammarby IFX
Åsa Trosell02Hammarby IFX
Troja Tredal02Hässelby SKX
Milou Reuterling02Spårvägens FKX
Hedda Tangfelt02Hässelby SKX


F14 Längd
12 dec 
Emilia Sjöstrand02Tyresö FK5,06
Madeleine Aulio02IFK Lidingö4,92
Bilge Kaya02Hellas FK4,84
Leticia Buchli02Täby IS4,81
Ella Enander02Täby IS4,80
Ella Hagman02Huddinge AIS4,72
Vendela Wahlberg 02IFK Lidingö4,63
Sara Svalberg02IFK Lidingö4,62
Junianna Larsen Brolin02Täby IS4,55
10 Cecilia Nybleus02Bromma IF4,46
11 Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK4,41
12 Adama Diop02IF Linnéa4,40
13 Wilja Wickert02Hässelby SK4,38
14 Emmy Viking02Huddinge AIS4,37
15 Linnéa Ericsson Bäckvall02Turebergs FK4,30   4,13
16 Sofia Boman02Hässelby SK4,30   4,11
17 Nathalie Stridsberg02Huddinge AIS4,26
18 Martina Röstberg02IFK Lidingö4,25
19 Astrid Lundkvist02Huddinge AIS4,18
20 Vendela Einberg02Huddinge AIS4,17
21 Caroline Cedergren02Spårvägens FK4,16
22 Tamalie Jonsson02IF Linnéa4,15
23 Victoria Davidsson 02Boo IF4,08
24 Åsa Trosell02Hammarby IF4,07
25 Agda Wiklund02Turebergs FK4,03   3,88
26 EvelinaT Ottosson02Täby IS4,03   1,89
27 Tilde Tredal02Hässelby SK4,03
28 Milou Reuterling02Spårvägens FK4,02
29 Julia Jansson02Hammarby IF3,99
30 Elsa Preber02IFK Lidingö3,94
31 Molly Barkensjö02Hammarby IF3,92
32 Elsa Lindberg02Turebergs FK3,88
33 Ebba Hedlöf02Spårvägens FK3,87
34 Alma Feltenmark02Huddinge AIS3,82
35 Troja Tredal02Hässelby SK3,79
36 Matilda Danilesson02IFK Lidingö3,78
37 Svea Ottestig02Boo IF3,77
38 Filippa Granåsen02Täby IS3,61
39 Iris Lundström02Mälarhöjdens IK3,50
40 Anna Sundström02Hässelby SK3,45
41 Liv Oscarsson02Hammarby IF3,31
42 Wilma Stribo Björnberg02Boo IF3,29
43 Olivia Swirtun02Hammarby IF2,82
44 Elsa Caderas02Hässelby SK1,65
Iris Bäckström02Spårvägens FKX
Lee Lilja02Boo IFX
Hanna Askling02Bromma IFX


F14 Kula3.0 kg
12 dec 
Ella Hagman02Huddinge AIS10,65
Hannah Hilding02Tyresö FK9,30
Emelie Schlyter02Huddinge AIS9,11
Ella Enander02Täby IS8,86
Emilia Sjöstrand02Tyresö FK8,74
Julia Jansson02Hammarby IF8,60
Vendela Einberg02Huddinge AIS8,13
Leticia Buchli02Täby IS7,60
Sofia Boman02Hässelby SK7,53
10 Lisa Fröberg02IFK Lidingö7,29
11 Victoria Davidsson 02Boo IF6,95
12 Clara Hultman02IFK Lidingö6,18
13 Alexandra Berggren02IFK Lidingö5,93
14 Liv Oscarsson02Hammarby IF5,92
15 Wilma Stribo Björnberg02Boo IF4,01


F13 60m
Försök heat 113 dec 
Clara Fallenius03Hässelby SK 8.51q3
Katharina Gråman03Tyresö FK 8.52q4
Ellinore Dahlberg03Bromma IF 9.02 14
Inez Wiese03Mälarhöjdens IK 9.31 31
Arlea Koskenniemi03Tampereen Urheilijat-38 9.43 37
Linnéa Holmgren03Hellas FKej start -
Rebecka Hagardt03IFK Lidingöej start -
Albin Persson02Tyresö FKej start -

Försök heat 213 dec 
Alexandra Rosengren03Huddinge AIS 8.47q1
Kathleen Larsson03Hammarby IF 8.51q2
Moa Ivarsson03Huddinge AIS 8.96 12
Sara Ringqvist03IFK Lidingö 9.10 18
Noelle Hjortsmark03Hammarby IF 9.61 43
Matilda Gramenius03IFK Lidingö10.30 60
Hilda Larheden Utvik03Hammarby IFej start 18
Anna-Lisa Deltin03Hammarby IFej start -

Försök heat 313 dec 
Emma Weissenborn03Täby IS 8.71q6
Ebba Hedberg03Kvarnsvedens GoIF 8.98 13
Elsa Eriksson03Hässelby SK 9.07 17
Marika Åstrand03Hässelby SK 9.27 29
Kristina Dahlström03Täby IS 9.63 44
Elsa Hoff03Spårvägens FK 9.78 47
Tilda Kjerfve03IFK Lidingö 9.89 51
Wilma Nordgren03Österhaninge IF10.14 57
Elsa Eriksson03Upsala IFej start 57

Försök heat 413 dec 
Julia Nilsson03Sundbybergs IK 8.72q7
Sharifa Bukenya03Österhaninge IF 8.80 9
Emelie Malmborg03Hässelby SK 9.13 19
Sophie Lagergren03Bromma IF 9.48 39
Emelie Martinsson03Österhaninge IF 9.87 49
Tuva Kjellström03IF Triangeln 9.93 52
Felicia Lidsell03Österhaninge IFej start -

Försök heat 513 dec 
Caroline Graveley03Mälarö SOK 9.21 24
Julia Håkansson03Spårvägens FK 9.37 33
Kira Jannlund03Mälarhöjdens IK 9.47 38
Molly Grundmark03IFK Tumba 9.59 42
Alice Lundborg03Spårvägens FK 9.99 55
Maja Winrot03Danderyds SK10.14 56
Tova Gabrielsson03Täby ISej start -

Försök heat 613 dec 
Saga Bolmgren03Danderyds SK 8.70q5
Alicia Löwhagen03Hammarby IF 8.92 11
Lisen Rignell03Bromma IF 9.15 21
Ellen Björkegren03Huddinge AIS 9.24 28
Josefine Svensk Jerner03IFK Lidingö 9.40 36
Tuva Appelquist03Spårvägens FK 9.40 35
Elin Abrahamsson03Upsala IF 9.76 46
Vera Filipovic03Hammarby IFej start -

Försök heat 713 dec 
Sara Fajerson03Danderyds SK 9.10 18
Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK 9.13 20
Rebecca Sandström03IFK Lidingö 9.18 22
Elli Salonen03Tampereen Urheilijat-38 9.24 27
Nicole Zamboni03Spårvägens FK 9.39 34
Albertina Brandt03Hammarby IF 9.88 50
Josefine Ljungfeldt03Bromma IF 9.95 53
Estelle Rönnberg03IFK Lidingö10.72 61

Försök heat 813 dec 
Beata Edelholm03Hammarby IF 8.74q8
Klara Avebäck03Hammarby IF 8.90 10
Paulina Miletic03Hammarby IF 9.23 25
Ebba Thomasson03Mälarhöjdens IK 9.48 40
Alicia Schandl03Huddinge AIS 9.99 54
Jessica Holmberg03Hässelby SK10.16 58
Isolde Enholm03Turebergs FKej start -

Försök heat 913 dec 
Laura Fodor03Hässelby SK 9.04 16
Jessica Sandström03Mälarhöjdens IK 9.27 29
Iza Ramså Ness 03Huddinge AIS 9.33 32
Stella Herte03IFK Lidingö 9.68 45
Ida Absér03Huddinge AIS10.28 59
Maja Bergabo03Hellas FKej start -
Moa Nyström03Turebergs FKej start -

Försök heat 1013 dec 
Sigrid Beckman Berg03Hammarby IF 9.03 15
Linn Harryson03Hammarby IF 9.19 23
Ella Weimer03Hellas FK 9.24 26
Olivia Asp03IFK Tumba 9.31 30
Lena Schön03Spårvägens FK 9.58 41
Victoria Egestad03Mälarhöjdens IK 9.84 48
Sara Poijes03Åkersberga SKej start -

12 dec 
Alexandra Rosengren03Huddinge AIS 8.38
Katharina Gråman03Tyresö FK 8.48
Clara Fallenius03Hässelby SK 8.54
Julia Nilsson03Sundbybergs IK 8.60
Kathleen Larsson03Hammarby IF 8.63
Saga Bolmgren03Danderyds SK 8.72
Emma Weissenborn03Täby IS 8.77
Beata Edelholm03Hammarby IF 8.86


F13 800m
Finalheat 113 dec 
Saga Bolmgren03Danderyds SK 2:38.591
Sara Fajerson03Danderyds SK 2:38.612
Victoria Psilander03IFK Lidingö 2:38.873
Lovisa Ewerblad03Danderyds SK 2:43.104
Felicia Cronhager03Sundbybergs IK 2:47.367
Liv Berglöf03IFK Lidingö 2:48.208
Thyra Arnhult03IFK Lidingö 2:48.719

Finalheat 213 dec 
Fanny Wijkström03IFK Lidingö 2:52.5710
Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK 2:53.4711
Wilma Nordgren03Österhaninge IF 2:53.7312
Linn Hägg03Spårvägens FK 2:55.3213
Elsa Eriksson03Upsala IFej start-
Tuva Kjellström03IF Triangelnej start-
Caroline Graveley03Mälarö SOKej start-

Finalheat 313 dec 
Alexandra Rosengren03Huddinge AIS 2:43.925
Sophie Lagergren03Bromma IF 2:55.8715
Albertina Brandt03Hammarby IF 2:57.6716
Lisen Rignell03Bromma IF 3:03.1717
Vera Filipovic03Hammarby IFej start-
Clara Fallenius03Hässelby SKej start-
Kristina Dahlström03Täby ISej start-

Finalheat 413 dec 
Ellinore Dahlberg03Bromma IF 2:45.396
Sara Ringqvist03IFK Lidingö 2:55.6514
Anna Ilic03Österhaninge IF 3:04.5718
Elin Abrahamsson03Upsala IF 3:05.3519
Tova Gabrielsson03Täby ISej start-
Emelie Martinsson03Österhaninge IFej start-


F13 Häck 60m76 cm
Försök heat 112 dec 
Kathleen Larsson03Hammarby IF10.232
Anna-Lisa Deltin03Hammarby IF10.645
Sara Luul03Hammarby IF10.666
Julia Håkansson03Spårvägens FK10.90 11
Nora Olofsson03Mälarhöjdens IK11.27 16
Kristina Dahlström03Täby IS12.19 25
Alvah Lind05Hammarby IF12.52 30
Hilda Milton-Engkvist03Täby IS12.53 31

Försök heat 212 dec 
Sharifa Bukenya03Österhaninge IF10.697
Tova Gabrielsson03Täby IS10.829
Stella Santunione03IF Linnéa10.85 10
Nora Dahle03IFK Lidingö11.01 13
Emelie Martinsson03Österhaninge IF12.13 24
Molly Grundmark03IFK Tumba12.26 28
Jessica Holmberg03Hässelby SK12.10 23
Lorena Guzman04Turebergs FKej start -

Försök heat 312 dec 
Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK12.01 21
Sara Fajerson03Danderyds SKej start 8
Emelie Malmborg03Hässelby SK12.25 27
Moa Skagerlund03Mälarhöjdens IK12.37 29
Sara Ringqvist03IFK Lidingöej start 20
Ella Nilsson03Hellas FK13.45 35
Tuva Kjellström03IF Triangelnej start 36
Adrienn Vass04Hammarby IFej start -

Försök heat 412 dec 
Lovisa Ewerblad03Danderyds SK11.36 17
Elsa Eriksson03Hässelby SK12.56 32
Albertina Brandt03Hammarby IF12.91 33
Olivia Asp03IFK Tumba12.93 34
Clara Fallenius03Hässelby SKej start -
Lana Lackanovic04Hammarby IFej start -
Kajsa Åsberg04Hammarby IFej start -
Hilda Larheden Utvik03Hammarby IFej start -

Försök heat 512 dec 
Katharina Gråman03Tyresö FK 9.931
Beata Edelholm03Hammarby IF10.504
Laura Fodor03Hässelby SK10.95 12
Moa Nyström03Turebergs FK11.13 14
Tyra Cedrenius Tunander04IFK Lidingö11.24 15
Sara Winberg04Täby ISej start -
Täby IS 2 0300Täby ISej start -

Försök heat 612 dec 
Victoria Psilander03IFK Lidingö10.363
Alannah Hellstadius04Hammarby IF11.53 18
Iza Ramså Ness 03Huddinge AIS11.56 19
Paola Palmblad Söderhielm03Täby IS12.09 22
Ellinore Dahlberg03Bromma IF12.21 26
Alice Åsell04Västerås FKej start -
Rebecka Hagardt03IFK Lidingöej start -

Final12 dec 
 Sara Luul03Hammarby IF
 Tova Gabrielsson03Täby IS
 Sharifa Bukenya03Österhaninge IF
 Anna-Lisa Deltin03Hammarby IF
 Kathleen Larsson03Hammarby IF
 Beata Edelholm03Hammarby IF
 Katharina Gråman03Tyresö FK
 Victoria Psilander03IFK Lidingö


F13 Höjd
12 dec 
Lovisa Ewerblad03Danderyds SK154
Alicia Löwhagen03Hammarby IF148
Clara Fallenius03Hässelby SK148
Linn Harryson03Hammarby IF144
Julia Nilsson03Sundbybergs IK140
Katharina Gråman03Tyresö FK136
Tova Gabrielsson03Täby IS136
Sara Luul03Hammarby IF136
Victoria Psilander03IFK Lidingö132
Sharifa Bukenya03Österhaninge IF132
Moa Skagerlund03Mälarhöjdens IK132
Elli Salonen03Tampereen Urheilijat-38132
13 Beata Edelholm03Hammarby IF132
14 Nora Olofsson03Mälarhöjdens IK132
15 Elsa Eriksson03Hässelby SK132
16 Sara Fajerson03Danderyds SK132
17 Nora Dahle03IFK Lidingö128
17 Fanny Wijkström03IFK Lidingö128
19 Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK128
20 Paola Palmblad Söderhielm03Täby IS128
21 Noelle Hjortsmark03Hammarby IF123
21 Rakel Wahlberg03IFK Lidingö123
23 Tuva Kjellström03IF Triangeln123
23 Sara Ringqvist03IFK Lidingö123
25 Tuva Appelquist03Spårvägens FK123
26 Laura Fodor03Hässelby SK123
27 Kristina Dahlström03Täby IS118
28 Jessica Holmberg03Hässelby SK118
29 Hilda Milton-Engkvist03Täby IS113
29 Nanna Hart03IFK Lidingö113
29 Ebba Thomasson03Mälarhöjdens IK113
32 Jessica Sandström03Mälarhöjdens IK113
33 Kira Jannlund03Mälarhöjdens IK108
Emelie Malmborg03Hässelby SKX


F13 Längdzon
12 dec 
Katharina Gråman03Tyresö FK5,19
Ebba Hedberg03Kvarnsvedens GoIF4,88
Kathleen Larsson03Hammarby IF4,79
Alexandra Rosengren03Huddinge AIS4,67
Clara Fallenius03Hässelby SK4,66
Sara Fajerson03Danderyds SK4,62
Caroline Graveley03Mälarö SOK4,58
Iza Ramså Ness 03Huddinge AIS4,49
Beata Edelholm03Hammarby IF4,41
10 Sara Ringqvist03IFK Lidingö4,38
11 Victoria Psilander03IFK Lidingö4,33
12 Sara Luul03Hammarby IF4,30
13 Paulina Miletic03Hammarby IF4,25
14 Saga Odda03Boo IF4,24
15 Moa Ivarsson03Huddinge AIS4,16
16 Sharifa Bukenya03Österhaninge IF4,14
17 Klara Avebäck03Hammarby IF4,12
18 Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK4,11
19 Ellinore Dahlberg03Bromma IF4,09
20 Rebecca Sandström03IFK Lidingö4,08
21 Josefine Svensk Jerner03IFK Lidingö4,07
22 Jessica Sandström03Mälarhöjdens IK4,03
23 Arlea Koskenniemi03Tampereen Urheilijat-384,00
24 Maja Winrot03Danderyds SK3,94
25 Elli Salonen03Tampereen Urheilijat-383,90
26 Thyra Arnhult03IFK Lidingö3,88
27 Molly Grundmark03IFK Tumba3,86
28 Olivia Asp03IFK Tumba3,81
29 Alicia Schandl03Huddinge AIS3,72
30 Emelie Martinsson03Österhaninge IF3,71   3,70
31 Tilda Kjerfve03IFK Lidingö3,71   3,68
32 Ellen Björkegren03Huddinge AIS3,71   3,58
33 Noelle Hjortsmark03Hammarby IF3,67
34 Julia Karlsson03Hammarby IF3,55
35 Kira Jannlund03Mälarhöjdens IK3,51
36 Albertina Brandt03Hammarby IF3,50
37 Wilma Nordgren03Österhaninge IF3,43
38 Matilda Gramenius03IFK Lidingö3,35
39 Anna Ilic03Österhaninge IF3,31
40 Ida Absér03Huddinge AIS3,30
41 Josefine Ljungfeldt03Bromma IF3,20


F13 Kula2.0 kg
13 dec 
Lovisa Ewerblad03Danderyds SK11,52
Alexandra Rosengren03Huddinge AIS10,67
Moa Ivarsson03Huddinge AIS10,55
Clara Fallenius03Hässelby SK9,93
Ebba Hedberg03Kvarnsvedens GoIF9,25
Elli Salonen03Tampereen Urheilijat-389,08
Sharifa Bukenya03Österhaninge IF9,05
Olivia Riddle03Hammarby IF8,79
Ines Lindberg03IF Linnéa8,77
10 Arlea Koskenniemi03Tampereen Urheilijat-388,73   8,59
11 Beata Edelholm03Hammarby IF8,73   8,34
12 Rebecca Sandström03IFK Lidingö8,59
13 Alicia Schandl03Huddinge AIS8,52
14 Linn Harryson03Hammarby IF8,45
15 Katharina Gråman03Tyresö FK7,98
16 Filippa Almkvist03IFK Lidingö7,97
17 Alicia Löwhagen03Hammarby IF7,96
18 Sara Ringqvist03IFK Lidingö7,89
19 Olivia Asp03IFK Tumba7,67
20 Klara Avebäck03Hammarby IF7,65
21 Sara Fajerson03Danderyds SK7,63
22 Johanna Björkqvist03Turebergs FK7,57
23 Kathleen Larsson03Hammarby IF7,56
24 Ellen Björkegren03Huddinge AIS7,26
25 Julia Karlsson03Hammarby IF7,16
26 Noelle Hjortsmark03Hammarby IF7,10
27 Emelie Martinsson03Österhaninge IF7,09
28 Marika Åstrand03Hässelby SK6,95
29 Jenna Wikén03IFK Lidingö6,93
30 Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK6,82
31 Molly Grundmark03IFK Tumba6,76
32 Emelie Malmborg03Hässelby SK6,63
33 Wilma Nordgren03Österhaninge IF6,47   6,37
34 Emma Weissenborn03Täby IS6,47   6,03
35 Elsa Eriksson03Hässelby SK6,28
36 Jessica Holmberg03Hässelby SK6,27
37 Ellinore Dahlberg03Bromma IF6,24
38 Fanny Wijkström03IFK Lidingö6,21
39 Tilda Kjerfve03IFK Lidingö6,15
40 Elsa Hoff03Spårvägens FK6,06
41 Jessica Sandström03Mälarhöjdens IK5,82
42 Kristina Dahlström03Täby IS5,70
43 Albertina Brandt03Hammarby IF5,51
44 Josefine Ljungfeldt03Bromma IF5,45
45 Tuva Kjellström03IF Triangeln5,15


F12 60m
Försök heat 113 dec 
Edvarda Lindén04Boo IF 9.63 27
Emilia Englund04IFK Lidingö10.05 37
Natahlia Yacoub04Hässelby SK10.11 39
Olga Jäderhag04Hammarby IF10.47 43
Emma Häggblom04Upsala IFej start -
Frida Bäckman04Danderyds SKej start -
Lorena Guzman04Turebergs FKej start -
Sigrid Wikfeldt04Mälarhöjdens IKej start -

Försök heat 113 dec 
Vilda Gunnarsson04IFK Lidingö 9.38 20
Elsa Löfvenberg04Hellas FK 9.59 26
Lovisa Keil04Hellas FKej start 1
Sara Dorogi04Hässelby SKej start2
Natalie Sudberg04Hammarby IFej start3
Louise Peedu04IFK Lidingöej start -
Alice Åsell04Västerås FKej start -
Maja Högström04Hammarby IFej start -

Försök heat 313 dec 
Elin Bohm04IFK Lidingö 9.59 25
Ida Östling04Hellas FK 9.94 34
Emma Rosenholm04Hässelby SK10.14 40
Sara Åström04Järfälla Friidrottsklubb10.19 41
Elin Brådenmark04Upsala IF10.49 44
Alice Viidas04Hammarby IF13.45 48
Nellie Mella04Hellas FKej start -
Andrea Mannheimer04Hässelby SKej start -

Försök heat 413 dec 
Celine de Champs04Danderyds SK 8.95 11
Maja Björk04Huddinge AIS 9.22 16
Adrienn Vass04Hammarby IF 9.41 21
Filippa Ottosson04Täby IS 9.69 29
Hilma Wide04Upsala IFej start -
Moa Nairn-Cernjul04Hammarby IFej start -
Linda Edberg04Turebergs FKej start -

Försök heat 513 dec 
Elin Snis04Turebergs FK 8.878
Kajsa Åsberg04Hammarby IF 9.12 14
Moa Ringqvist04Tyresö FK 9.31 18
Josephine Lindestam04Danderyds SK 9.67 28
Alice Källman04Hässelby SK10.65 46
Yesmine Ben Amara04Spårvägens FK10.69 47
Signe Blom04Trosa Vagnhärad SKej start -

Försök heat 613 dec 
Nike Isaksson04IFK Lidingö 8.715
Celina Holmberg04IF Åland 8.846
Nora Lindahl04Täby IS 8.94 10
Tyra Cedrenius Tunander04IFK Lidingö 9.31 19
Moa Nairn-Cernjul04Hammarby IF 9.55 22
Sara Winberg04Täby IS 9.58 24
Selma Bruun04IFK Lidingö 9.94 35
Engla Wik04Turebergs FKej start -

Försök heat 713 dec 
Felicia Johansson04Hanvikens SK 8.877
Saga Hermundstad04IF Linnéa 8.889
Isabelle Gustafsson04Spårvägens FK 9.03 13
Estelle Strand04IFK Lidingö 9.74 30
Olivia Rihagen04IFK Lidingö 9.93 33
Sara Khayi04IFK Lidingöej start -
Agnes Åhbeck04Åkersberga SKej start -

Försök heat 813 dec 
Lana Lackanovic04Hammarby IF 8.704
Stella Sajdak04IFK Lidingö 8.98 12
Matilda Karlsson04Väsby IK 9.55 23
Luna Dafflitto04Turebergs FK10.19 41
Moa, Von Malmborg04Hammarby IF10.32 42
Mira Wilund Lundström04Spårvägens FK10.62 45
Engla Hänsel04Åkersberga SKej start -

Försök heat 913 dec 
Anna Stenmark04Saltsjöbadens IF 9.13 15
Klara Malmsten04IFK Lidingö 9.26 17
Enna Eho04Tampereen Urheilijat-38 9.74 31
Alicia Larsten04IFK Lidingö 9.79 32
Emma Säll04Hässelby SK10.04 36
Bairavi Nallanathan04Hammarby IF10.10 38
Alexandra De Matos04Hellas FKej start -
Tilda Holdar04Hellas FKej start -

Försök heat 913 dec 
Nike Isaksson04IFK Lidingö 8.76
Lana Lackanovic04Hammarby IF 8.77
Celina Holmberg04IF Åland 8.84
Elin Snis04Turebergs FK 8.92
Saga Hermundstad04IF Linnéa 8.96
Felicia Johansson04Hanvikens SK 9.06
Sara Dorogi04Hässelby SK10.08
Natalie Sudberg04Hammarby IF10.39


F12 800m
Finalheat 113 dec 
Agnes Hanell04IFK Tumba 2:32.701
Nike Isaksson04IFK Lidingö 2:34.132
Louise Eliasson04Bromma IF 2:36.183
Alicia Larsten04IFK Lidingö 2:36.194
Celine de Champs04Danderyds SK 2:45.587
Tyra Cedrenius Tunander04IFK Lidingö 2:49.049
Cornelia Larsten05IFK Lidingö 2:52.5610
Emilia Englund04IFK Lidingö 3:00.9914
Selma Bruun04IFK Lidingö 3:03.3115

Finalheat 213 dec 
Ida Östling04Hellas FK 2:57.3112
Andrea Mannheimer04Hässelby SKej start-
Alexandra De Matos04Hellas FKej start-
Agnes Åhbeck04Åkersberga SKej start-
Lorena Guzman04Turebergs FKej start-
Engla Hänsel04Åkersberga SKej start-
Viivi Jokinen04Tampereen Urheilijat-38ej start-
Filippa Ottosson04Täby ISej start-

Finalheat 313 dec 
Anna Stenmark04Saltsjöbadens IF 2:43.095
Felicia Johansson04Hanvikens SK 2:43.236
Sara Winberg04Täby IS 2:54.5911
Emma Säll04Hässelby SK 3:10.7016
Olga Jäderhag04Hammarby IF 3:12.5817
12 Alice Viidas04Hammarby IF 3:47.4321
Alice Åsell04Västerås FKej start-
Engla Wik04Turebergs FKej start-

Finalheat 413 dec 
Estelle Strand04IFK Lidingö 2:48.858
Matilda Karlsson04Väsby IK 2:59.9213
Mira Wilund Lundström04Spårvägens FK 3:15.2018
10 Natalie Sudberg04Hammarby IF 3:23.4619
11 Elin Brådenmark04Upsala IF 3:30.8920
Elin Bohm04IFK Lidingöej start-
Maja Högström04Hammarby IFej start-
Yesmine Ben Amara04Spårvägens FKej start-


F12 Höjd
12 dec 
Isabelle Gustafsson04Spårvägens FK148
Celina Holmberg04IF Åland148
Lana Lackanovic04Hammarby IF140
Lorena Guzman04Turebergs FK128
Alice Åsell04Västerås FK128
Kajsa Åsberg04Hammarby IF128
Vilda Doherty Dahllöf04Hellas FK123
Nellie Mella04Hellas FK123
Sara Winberg04Täby IS123
10 Alannah Hellstadius04Hammarby IF123
11 Viivi Jokinen04Tampereen Urheilijat-38123
12 Amanda Eriksson04Huddinge AIS118
13 Louise Peedu04IFK Lidingö118
14 Enna Eho04Tampereen Urheilijat-38113
15 Lovisa Keil04Hellas FK108
16 Sara Dorogi04Hässelby SK108
17 Linda Edberg04Turebergs FK103


F12 Längdzon
13 dec 
Celina Holmberg04IF Åland4,70
Saga Hermundstad04IF Linnéa4,63
Lana Lackanovic04Hammarby IF4,57
Isabelle Gustafsson04Spårvägens FK4,48
Nike Isaksson04IFK Lidingö4,42
Moa Ringqvist04Tyresö FK4,39
Elin Snis04Turebergs FK4,34
Kajsa Åsberg04Hammarby IF4,29
Stella Sajdak04IFK Lidingö4,12
10 Klara Malmsten04IFK Lidingö4,06
11 Edvarda Lindén04Boo IF3,88   3,76
12 Vilda Gunnarsson04IFK Lidingö3,88   3,69
13 Alicia Larsten04IFK Lidingö3,87
14 Tyra Cedrenius Tunander04IFK Lidingö3,86
15 Selma Bruun04IFK Lidingö3,80
16 Ida Östling04Hellas FK3,67   3,61
17 Enna Eho04Tampereen Urheilijat-383,67   3,52
18 Matilda Karlsson04Väsby IK3,63
19 Estelle Strand04IFK Lidingö3,62
20 Filippa Ottosson04Täby IS3,61
21 Linnéa Hilding04Tyresö FK3,59   3,56
22 Olivia Rihagen04IFK Lidingö3,59   3,52
23 Sara Dorogi04Hässelby SK3,57
24 Elsa Löfvenberg04Hellas FK3,54
25 Lovisa Keil04Hellas FK3,50
26 Viivi Jokinen04Tampereen Urheilijat-383,49   3,49
27 Elin Brådenmark04Upsala IF3,49   3,40
28 Natahlia Yacoub04Hässelby SK3,49   3,35
29 Adrienn Vass04Hammarby IF3,47
30 Sara Åström04Järfälla Friidrottsklubb3,37
31 Emma Säll04Hässelby SK3,33
32 Emilia Englund04IFK Lidingö3,32
33 Maja Högström04Hammarby IF3,22
34 Tilda Holdar04Hellas FK3,21
35 Emma Rosenholm04Hässelby SK3,17
36 Moa, Von Malmborg04Hammarby IF3,15


F12 Kula2.0 kg
12 dec 
Linnéa Hilding04Tyresö FK9,82
Nike Isaksson04IFK Lidingö8,75
Lana Lackanovic04Hammarby IF7,96
Amanda Eriksson04Huddinge AIS7,88
Lorena Guzman04Turebergs FK7,24
Viivi Jokinen04Tampereen Urheilijat-387,10
Alice Åsell04Västerås FK7,08
Adrienn Vass04Hammarby IF6,76
Enna Eho04Tampereen Urheilijat-386,75
10 Klara Malmsten04IFK Lidingö6,71
11 Maja Högström04Hammarby IF6,63
12 Nellie Mella04Hellas FK6,25
13 Vilda Doherty Dahllöf04Hellas FK6,11
14 Lara Yosef04Hässelby SK5,49
15 Tyra Cedrenius Tunander04IFK Lidingö5,20
16 Dlin Mahmood04Hässelby SK5,08
17 Amina Sabik04Hässelby SK5,04
18 Alicia Larsten04IFK Lidingö4,96
19 Alicia Ahlström04IFK Lidingö4,87
20 Luna Dafflitto04Turebergs FK4,40


F11 60m
Försök heat 112 dec 
Ida Frykhammar05IFK Lidingö 9.52
Amanda Svensk Jerner05IFK Lidingö 9.52
Ida Malmborg05Hässelby SK 9.84
Greta Wedell05IFK Lidingö10.17
Wilma Helge05Hammarby IF10.35
Ebba Kling05Hammarby IF10.64
Tindra Bäckström05Hammarby IF11.07

Försök heat 212 dec 
Linnéa Lindefalk05Hammarby IF 9.70
Cornelia Lidman05IFK Lidingö 9.98
Anja Hörner Svensson05Åkersberga SK10.06
Vera Haglund05IFK Tumba10.29
Alice Thomasson 05Mälarhöjdens IK10.29
Inez Strandler Sellin05Hammarby IF10.68
Jennie Lindén05Huddinge AIS11.02
Linn Westerberg05Huddinge AISej start

Försök heat 312 dec 
Emilie Caldenius05Österhaninge IF 9.28q
Isabelle Malmborg05Hässelby SK 9.75
Michelle Sackey-Mensah05Huddinge AIS 9.90
Ellen Jernhall05Täby IS 9.95
Vera Rietz05Täby IS10.37
Tyra Hedin05IFK Lidingö10.46
Vera Roos05Hammarby IF10.66
Andrea Davidsson05Boo IF10.70

Försök heat 412 dec 
Astrid Cyrus05Hammarby IF 9.58
Tilja Stålnacke05Österhaninge IF 9.83
Helena Hvalgren05IFK Lidingö10.05
Klara Junegard05IFK Tumba10.51
Matilda Bergström05Hellas FK10.52
Lisa Adelly05IFK Tumba10.90
Lisa-Marie Berzelius05Hammarby IFej start
Fanny Karlsson04Täby ISej start

Försök heat 512 dec 
Olivia Wredendal05Huddinge AIS 9.41q
Hedda Holmqvist05IFK Lidingö 9.51q
Agnes Jansson05Hammarby IF 9.81
Ella Gustafsson05Hammarby IF10.05
Ebba Avér05Bromma IF10.06
Tuva Wennergren05Bromma IF10.63
Hammarby 05 100Hammarby IFej start
Henna Lindblom05Åkersberga SKej start

Försök heat 612 dec 
Sofia Eskilsson05Hammarby IF 9.12q
Anja Egnell05IFK Lidingö 9.28q
Ebba Ekström05IFK Lidingö 9.89
Klara Roos05Hammarby IF10.21
Ella Lindeberg05IFK Lidingö10.59
Tindra Stribo Björnberg05Boo IF11.56
Thea Lundberg05Österhaninge IFej start

Försök heat 712 dec 
Hjördis Bäckman05IF Linnéa 9.12q
Ida Egnell05IFK Lidingö 9.16q
Alice Lindgren05IFK Lidingö 9.18q
Lisa Mårtensson05Huddinge AIS 9.72
Elina Jönsson05Huddinge AIS 9.74
Hanna Prins05Hammarby IF10.07
Maanasha Prisoody05Huddinge AIS11.07

Försök heat 812 dec 
Alexandra Sundell05Hammarby IF 9.97
Filippa Svedberg05Bromma IF10.08
Elwira Heldeskog05Boo IF10.12
Ingrid Erlingsson05Mälarhöjdens IK10.25
Mellanie Neudinger Nellmer05IF Linnéa10.48
Maja Nydahl Ericsson05Mälarhöjdens IK10.71
Agnes Olsson05Turebergs FKej start
Johanna Aulio05IFK Lidingöej start

Försök heat 912 dec 
Jasmine Holmberg05IFK Lidingö 9.72
Cornelia Larsten05IFK Lidingö 9.98
Frida Nyström05Hammarby IF10.22
Ebba Björhn05Hässelby SK10.29
Indra Gutö05Hammarby IF10.60
Alice Larsson Berggren05Hammarby IF10.65
Olivia Bäckström05Huddinge AISej start
Sara Johansson05Åkersberga SKej start

Försök heat 1012 dec 
Emma Forsell05Österhaninge IF 9.63
Alice Ivarsson05Hammarby IF 9.85
Lovisa Larsson05Hellas FK10.01
Ruby Blade05IFK Lidingö10.25
Clara Björhn05Hässelby SK10.36
Thea Zäll Boholm05Hammarby IF10.36
Cornelia Cernjul05Hanvikens SK10.59
Ella Fallenius05Hässelby SKej start

Final12 dec 
Ida Egnell05IFK Lidingö 8.95
Sofia Eskilsson05Hammarby IF 8.97
Hjördis Bäckman05IF Linnéa 8.98
Alice Lindgren05IFK Lidingö 9.15
Emilie Caldenius05Österhaninge IF 9.16
Anja Egnell05IFK Lidingö 9.26
Olivia Wredendal05Huddinge AIS 9.45
Hedda Holmqvist05IFK Lidingö 9.60


F11 Höjd
12 dec 
Alvah Lind05Hammarby IF137
Norah Lind05Hammarby IF132
Tilja Stålnacke05Österhaninge IF123
Ebba Ekström05IFK Lidingö121
Cornelia Larsten05IFK Lidingö121
Alice Lindgren05IFK Lidingö119
Sofia Eskilsson05Hammarby IF119
Ellen Jernhall05Täby IS116
Lisa Mårtensson05Huddinge AIS116
10 Emilie Caldenius05Österhaninge IF113
11 Mellanie Neudinger Nellmer05IF Linnéa113
12 Michelle Sackey-Mensah05Huddinge AIS108
12 Matilda Bergström05Hellas FK108
12 Emma Forsell05Österhaninge IF108
12 Greta Wedell05IFK Lidingö108
12 Agnes Jansson05Hammarby IF108
12 Filippa Östling05Hellas FK108
18 Ida Egnell05IFK Lidingö108
19 Inez Strandler Sellin05Hammarby IF108
20 Ella Gustafsson05Hammarby IF108
21 Alice Ivarsson05Hammarby IF103
22 Filippa Svedberg05Bromma IF103
22 Thea Zäll Boholm05Hammarby IF103
24 Linnéa Lindefalk05Hammarby IF103
25 Astrid Cyrus05Hammarby IF98
25 Klara Roos05Hammarby IF98
25 Alexandra Sundell05Hammarby IF98
25 Ruby Blade05IFK Lidingö98
25 Frida Nyström05Hammarby IF98
30 Tindra Bäckström05Hammarby IF98
30 Maja Nydahl Ericsson05Mälarhöjdens IK98
30 Olivia Wredendal05Huddinge AIS98
33 Hedda Holmqvist05IFK Lidingö98
34 Cornelia Lidman05IFK Lidingö98
35 Wilma Helge05Hammarby IF93
35 Hanna Prins05Hammarby IF93
35 Maanasha Prisoody05Huddinge AIS93
38 Indra Gutö05Hammarby IF93
38 Alice Larsson Berggren05Hammarby IF93
Ebba Kling05Hammarby IFX
Elwira Heldeskog05Boo IFX


F11 Längdzon
12 dec 
Sofia Eskilsson05Hammarby IF4,25
Amanda Svensk Jerner05IFK Lidingö4,22
Alvah Lind05Hammarby IF4,20
Ida Frykhammar05IFK Lidingö4,06
Anja Egnell05IFK Lidingö3,89
Astrid Cyrus05Hammarby IF3,87
Norah Lind05Hammarby IF3,86
Alice Lindgren05IFK Lidingö3,81
Agnes Jansson05Hammarby IF3,80
10 Olivia Wredendal05Huddinge AIS3,76
11 Emilie Caldenius05Österhaninge IF3,72
12 Tilja Stålnacke05Österhaninge IF3,66
13 Cornelia Larsten05IFK Lidingö3,65
14 Ebba Ekström05IFK Lidingö3,64
15 Michelle Sackey-Mensah05Huddinge AIS3,59
16 Ida Egnell05IFK Lidingö3,57
17 Greta Wedell05IFK Lidingö3,55
18 Emma Forsell05Österhaninge IF3,47
19 Ebba Kling05Hammarby IF3,38
20 Lisa Mårtensson05Huddinge AIS3,36
21 Ruby Blade05IFK Lidingö3,33   3,23
22 Linnéa Lindefalk05Hammarby IF3,33   3,22
23 Filippa Östling05Hellas FK3,32   3,15
24 Frida Nyström05Hammarby IF3,32   3,10
25 Ellen Jernhall05Täby IS3,30
26 Klara Roos05Hammarby IF3,28   3,06 2,99
27 Hedda Holmqvist05IFK Lidingö3,27   3,25
28 Thea Zäll Boholm05Hammarby IF3,27   3,04
29 Alice Larsson Berggren05Hammarby IF3,23
30 Maanasha Prisoody05Huddinge AIS3,22   3,15
31 Ebba Avér05Bromma IF3,22
32 Mellanie Neudinger Nellmer05IF Linnéa3,21
33 Matilda Bergström05Hellas FK3,20
34 Helena Hvalgren05IFK Lidingö3,17
35 Hanna Prins05Hammarby IF3,15
36 Ella Lindeberg05IFK Lidingö3,13
37 Vera Roos05Hammarby IF3,12   3,09
38 Cornelia Lidman05IFK Lidingö3,12   3,00
39 Tuva Wennergren05Bromma IF3,10
40 Andrea Davidsson05Boo IF3,08
41 Alice Ivarsson05Hammarby IF3,05
42 Ella Gustafsson05Hammarby IF3,02
43 Indra Gutö05Hammarby IF2,93
44 Filippa Svedberg05Bromma IF2,91
45 Wilma Helge05Hammarby IF2,78
46 Inez Strandler Sellin05Hammarby IF2,77
47 Tindra Bäckström05Hammarby IF2,68
Elina Jönsson05Huddinge AISX
Klara Roos05Hammarby IF0,00


F10 60m
Försök heat 112 dec 
Amilia Jergmar07Boo IF 9.41q
Alva Back06Turebergs FK 9.89
Lova Mattsson06IFK Lidingö 9.97
Tyra Hedberg06Hammarby IF10.15
Alicia Kjellberg06Hässelby SK10.52
Ellen Eriksson06Tyresö FK10.84
Liv Hanell06IFK Tumbaej start

Försök heat 212 dec 
Maya Swedin06IFK Lidingö 9.24q
Filippa Axenhorn06Täby IS10.17
Filippa Månsson06IFK Lidingö10.52
Alice Thornton06Hammarby IF10.95
Greta Bruun07IFK Lidingöej start
Ebba Milton-Engkvist06Täby ISej start

Försök heat 312 dec 
Elsa Ahlström06IFK Lidingö 9.42q
Tove Olsson06Huddinge AIS10.20
Annie Grindange06Turebergs FK10.41
Emmiina Eho07Tampereen Urheilijat-3811.05
Alice Hedin06IFK Lidingöej start
August Haag06IFK Lidingöej start
Matilda Petersson06AIK Friidrottej start

Försök heat 412 dec 
Tilde Karlsson06Täby IS 9.21q
Elsa Kagevik06Turebergs FK 9.60q
Ellen Forsell06IFK Tumba 9.68q
Estelle Jackson06Mälarhöjdens IK 9.91
Sofia Käll06Turebergs FK11.68
Hanvikens SK 1 00Hanvikens SKej start
Täby IS 00/01 Blå00Täby ISej start

Försök heat 512 dec 
Eleonora Wahlin06Täby IS 9.64q
Sofia Fröberg06IFK Lidingö 9.73
Elsa Kjellström06IF Triangeln 9.90
Carmen Cernjul07Hanvikens SK10.46
Agnes Odda06Boo IF11.84
Maja Ljungquist06Mälarhöjdens IKej start
Ida Chrifi06Turebergs FKej start

Försök heat 612 dec 
Ayla Hallberg06Turebergs FK 9.04q
Lii Jabbour-Clarke06Hammarby IF 9.26q
Tolde Holmsen05Boo IF 9.91
Ella Thunell06IFK Lidingö 9.95
Nova Raitis07Hanvikens SK10.20
Stina Henning06Turebergs FK10.52
Gesa Brockmann06IFK Lidingö10.88

Final12 dec 
Ayla Hallberg06Turebergs FK 9.03
Tilde Karlsson06Täby IS 9.17
Lii Jabbour-Clarke06Hammarby IF 9.23
Amilia Jergmar07Boo IF 9.41
Maya Swedin06IFK Lidingö 9.48
Elsa Kagevik06Turebergs FK 9.74
Elsa Ahlström06IFK Lidingö 9.74
Ellen Forsell06IFK Tumba 9.91
Eleonora Wahlin06Täby IS 9.91


F10 Höjd
12 dec 
Tove Olsson06Huddinge AIS125
Ellen Forsell06IFK Tumba125
Nova Raitis07Hanvikens SK113
Filippa Axenhorn06Täby IS113
Lova Mattsson06IFK Lidingö108
Karin Brismar06IFK Lidingö108
Annie Grindange06Turebergs FK108
Alva Back06Turebergs FK108
Elsa Kjellström06IF Triangeln103
Ayla Hallberg06Turebergs FK103
11 Eleonora Wahlin06Täby IS103
12 Elsa Kagevik06Turebergs FK103
13 Alice Thornton06Hammarby IF98
14 Amilia Jergmar07Boo IF98
15 Tyra Hedberg06Hammarby IF98
16 Lii Jabbour-Clarke06Hammarby IF93
17 Ellen Eriksson06Tyresö FK88
Stina Henning06Turebergs FKX
Carmen Cernjul07Hanvikens SKX


F10 Längdzon
12 dec 
Ayla Hallberg06Turebergs FK4,27
Lii Jabbour-Clarke06Hammarby IF3,85
Alva Back06Turebergs FK3,83   3,79
Ellen Forsell06IFK Tumba3,83   3,70
Meja Hänsel06Åkersberga SK3,80
Lova Mattsson06IFK Lidingö3,79
Amilia Jergmar07Boo IF3,67
Elsa Kjellström06IF Triangeln3,62
Tilde Karlsson06Täby IS3,54   3,42 3,35
10 Nova Raitis07Hanvikens SK3,54   3,42 3,33
11 Sofia Fröberg06IFK Lidingö3,49
12 Maya Swedin06IFK Lidingö3,46
13 Stina Henning06Turebergs FK3,45
14 Tove Olsson06Huddinge AIS3,43
15 Elsa Kagevik06Turebergs FK3,39   3,25
16 Elsa Ahlström06IFK Lidingö3,39   3,22
17 Carmen Cernjul07Hanvikens SK3,27
18 Tyra Hedberg06Hammarby IF3,22   3,17
19 Alicia Kjellberg06Hässelby SK3,22   3,07
20 Filippa Axenhorn06Täby IS3,19
21 Filippa Månsson06IFK Lidingö3,17
22 Eleonora Wahlin06Täby IS3,16
23 Alva Mella07Hellas FK3,05
24 Alice Thornton06Hammarby IF3,01   2,99
25 Annie Grindange06Turebergs FK3,01
26 Ellen Eriksson06Tyresö FK2,98
27 Estelle Jackson06Mälarhöjdens IK2,87
28 Emmiina Eho07Tampereen Urheilijat-382,74
29 Agnes Odda06Boo IF2,65
30 Gesa Brockmann06IFK Lidingö2,63
31 Sofia Käll06Turebergs FK2,37


P/F17 4 x 200m
12 dec 
Spårvägens FK 1 Saga Berneryd
Gustaf Backman
Celina Reicharot
Jesper Sjölund

1:41.321
Hässelby SK Lag 1Stella Krywult
Jacob Holmberg
Jasmin Blomberg
Leo Bastein

1:50.024
Hellas FK Lag 2Moa Hedberg
Carl af Forselles
Bilge Kaya
Carl Widenholm

1:51.895
IFK Lidingö 1 Vet, 1Maja Bergström
Wille Björling
Klara Tvede Jensen
Filip Lindeberg

1:57.536

12 dec 
 Spårvägen 2Matilda Sunnergaard
Adel Anja
Ebba Kuylenstierna
Erik Rosqull

1:42.70-
Hellas FK lag1Elisabeth Getahuu Kidusjol
Filip Hedlund
Josephine Rezenell Jalmarsson
Carl-Einar Eskonnenir Söderholm

1:43.222
Tampereen Urheilijat 1 17Emmi Ranta-Ojala
Arttu Tuominen
Fanni Koivunen
Elias Ketoja

1:49.833
Bromma IF Lag 1Camilla Gyllenberg
Oskar Bergek
Vanna Klarby Wahlbom
Carl Enhörning

1:59.237


P/F15 4 x 200m
12 dec 
Spårvägens FK 2Melina Gustafson
Samuel Narrowe
Liva Gustavsson
Arvid Brikell

1:53.177
Täby IS 2 02:orEvelina Ottosson
Ludvig All
Ella Enander
Jonathan Hauser

1:53.769
IFK Lidingö 2 PF15Fanny Waldén
Joar Cedrenius
Filippa Andersson
Gustav Andersson

1:56.2410
Hässelby SK 2 2001Wilja Wickert
Axel Hammar
Hedda Tangfeldt
Viktor Möller

2:01.7916

12 dec 
BrommaIF 1 2002Alice Bevegård
Filip Ahlberg
Maja Åkerström
Gabriel Stewart Larsson

1:48.212
Bromma 3Maja Bergared
Jesper Åström
Cecilia Nybleus
Milo Wahlgren

1:51.806
IFK Lidingö 3 PF15Julia Saidak
Filip Lindeberg
Amanda Wictorin
Teo Scharp

1:58.4615

12 dec 
Täby IS 1 02:orLetizia Buchli
Oliver Papinski
Junianna Larsen Brolin
Sebastian Isaksson

1:48.181
Spårvägen 4Hanna Enlund
Elisa Vlachos
Selma Nilsson
Raman Shamsborhan

1:49.394
IFK Lidingö 02 vitTyra Tunanader Cedrenius
Måns Boshuis
Elsa Preber
Max Malmsten

1:56.8012
IFK Lidingö 1 PF15Alva Harderberg
Arvid Askensjö
Tindra Gullberg
Sven Dahlman

1:57.3413

12 dec 
Tampereen Urheilijat 1 15Stiina Kokkonen
Julius Lehto
Janika Jokinen
Jesse Kivipurro

1:51.625
Bromma IF 2 2002Kajsa Thorselius
Arthur Abrahamsson
Filippa Wachtmeister
Fredrik Söderberg

1:53.588
Hässelby SK 1 2001Sofia Boman
Oliver Gao
Linnea Johansson
Tobias Rydberg

1:56.3611

12 dec 
 Spårvägens FK 1 Carolina Cedergren
Markus Hagerud
Vera Sjöberg
Hussein Al Khavaria

DQ-
IFK Lidingö 1 02-blåSara Svalberg
Jonathan Weoterberg
Nike Isaksson
Robin Isaksson

1:48.613
Mälarhöjdens SK Lag1Elise Legzdins
Mert Affan
Josefin Wikfeldt
Leo Raksany

1:57.5514
Spårvägen 2Nicoline Lundin
Anton Sjölund
Agnes Ekman
Albin Wägner

DQ-


P/F13 4 x 200m
Final12 dec 
Hammarby IF 4 03 gulJulia Karlsson
Erik Torgersson
Albertina Brandt
Ludvig Malmsten

2:10.566
Hammarby IF 3 03 vitSofia Eskilsson
Filip Engström
Maja Högström
Martin Sundberg

ej start-

Final12 dec 
Hammarby IF 1 03 blåKathleen Larsson
Teo Borgivs
Beata Edelholm
Emil Tärnnk

1:57.192
Huddinge AIS 2Iza Ramså-Ness
Emil Sörqvist
Sara Bracken
Anton Säll

2:02.748
Mälarhöjdens IK 1 Moa Skagerlund
August Schmitdt
Maja Thodenius
Oliver Rasool

2:04.749

Final12 dec 
 Hässelby SK, 3 Sara Dorogi
David Björklund
Alice Källman
Elias Lind

2:09.5112
 Turebergs FK 2 04Engla Wik
Max Lind
Luna D'Afflitto
Conor Hogan

2:18.2816
Huddinge AIS 3 2003




ej start-
IF Linnéa 2




ej start-

Final12 dec 
Ifk Lidingö -03 1Victoria Psilander
Sebastian Ljungberg
Rakel Wahlberg
Oscar Karnros

2:02.165
Hässelby SK, 2 Clara Björhn
Elias Boman
Amina Sabik
Linus Jonsson

2:20.5119
Turebergs FK 1 04Lorena Guzman
Elias Engström
Linda Edberg
Hugo Winther

DQ11
Hässelby SK 1




ej start-

Final12 dec 
IFK Lidingö 04Alicia Larssten
Joel
Tyra Tunander Sedrenius
Melker Leukurs

2:09.7313
Hellas FK 3Lovisa Keil
Nils Nilsson
Tilda Holder
Viktor Ahlgren

2:20.1717
Hellas FK 4




ej start-
IF Linnéa 1




ej start-

Final12 dec 
Huddinge AIS 1 Moa Ivarsson
Casper Elliot
Alexandra Rosengren
David Thid

1:55.421
Hellas FK 1Ella Weiner
Gustav Nycander Öllundh
Ida Östling
Sixten Nystöm

2:06.1010
Hellas FK 2 Elsa Löfvenberg
Gustav Nordenskiöld
Alexandra De Matos
Tim Löfstedt

2:11.4615
IFK Lidingö 5 04 blåJasmine Holmberg
Albin Svensson Almqvist
Ruby Blade
Samuel Törngren

2:20.1918

Final12 dec 
IFK Lidingö 4 04 gulStella Sajdak
Oskar Grevelius
Nike Isaksson
Nicklas Östlund

2:01.333
Österhaninge IF 1 03Wilma Nordgren
Hugo Holmlund
Emelie Martinsson
Arvid Wändesjö

2:02.104
Hammarby IF 2 03 rödKlara Avebäck
Linus Wåtz
Sofia Eskilsson
Martin Sundberg

2:02.417


P/F11 4 x 200m
Finalheat 112 dec 
Huddinge AIS 05-2Olivia Wredendal
Tim Forsberg
Lisa Mårtensson
Oscar Heaton

2:12.074
Täby IS 5 Ellen Jemhall
Joel Enanader
vera Rietz
Yannick Bücheli

2:14.367
Österhaninge IF 1 05Tilja Stålnacke
Kevin Rönnelöw
Emma Forsell
Alexander Arrelöv

2:18.5616
IFK Lidingö 5 05 oraGreta Wedell
Pontus Månsson
Ella Lindeberg
Lucas Andersson

2:20.1617

Finalheat 212 dec 
Hammarby IF 1 05 RödAgnes Jansson
Alfred Lund
Astrid Cyrus
Kadel Sylla

2:13.125
IFK Lidingö 9 05 gulAlice Lindgren
Karl Ottfalk
Helena Hvlagren
Linus Barenstedt

2:14.166
IF Linnéa 2 Mellanie Nellmer
Josef Lindberg
Hjördis Bäckman
Edvin Unger

2:15.9510
IFK Lidingö 4 05 gröCornelia Larsten
Oscar Pettersson
Ebba Ekström
Max Haaber Bernth

2:22.4019

Finalheat 312 dec 
Österhaninge IF 2 05Matilda Borg
Emil Nordgren
Emelie Caldenius
Rasmus Haage

2:11.373
Turebergs FK 9Elsa Kagevik
Jonathan Edberg
Alva Back
John Bäck

2:14.578
IFK Lidingö 1 06:3Ella Thunell
Olle Hart
Karin Brismar
Vilhelm Brismar

2:15.149
Väsby IK 1Alicia Berggren
Sixten Karlsson
Sara Sundberg
Nikolaj Jakchöj

2:24.4121

finalheat 412 dec 
IFK Lidingö 3 05 rödIda Frykhammar
Hjalmar Langdahl
Hedda Holmkvist
Hugo Oweling

2:18.2115
Hammarby IF 2 05GrönVera Roos
Leo Ljungberg
Ella Gustafsson
Johannes Wikström

2:32.6024
Hammarby IF 3 05 GulHanna Prins
Valter Käll
Ebba Kling
Martin Salimi- Omberg

2:32.7025
Hässelby SK 1 Natacha Skenarbrink
Tom Todaro
Ebba Björhn
Isak Säfverblad

2:38.0226
Hammarby IF 5 05 Vit




ej start-

finalheat 512 dec 
IFK Lidingö 1 05 blåIda Egnell
Fabian Oydén Svensson
Amanda Svensk Jerner
Anton Hellestrand Hellberg

2:09.261
IFK Lidingö 2 05 vitAnja Egnell
Erik Nedstam
Cornelia Lidman
Nicklas Östlund

2:17.3513
Hammarby IF 4 05 Blå




2:22.8720

finalheat 612 dec 
Hammarby 05 1Lii Jabbour- Clarke
Hampus Forster
Linnea Lindefalk
Elias Kapell

2:16.6511
Huddinge AIS 5 Stella Åberg
Oscar Hiton
Alva Hiding
Tim Forsberg

2:17.7814

finalheat 712 dec 
Huddinge AIS 05-1Olivia Bäckström
Leo Jordal
Elina Jönsson
Liam Sandberg

2:10.222
Turebergs FK 8 Ayla Hallbeg
Macus Liberman
Stina Henning
Lowe Barkvall

2:16.8312

Finalheat 812 dec 
Turebergs FK 7 Annie Grindange
Jacob Åhlin
Elsa Kagevik
Lucas Källman

2:20.8618
Huddinge AIS 4 Michelle Sackey-Mensah
Alexander Hiton
Johanna Schlyter
Axel Dahlrot

2:25.2222
Huddinge AIS 3Linn Westerberg
Felix Elliot
Maanasha Prisoody
Emil Hestner

2:28.5423



© Track & Field, Christer Falk